KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Ręczna – sztab

Trener (od 02.01.2017)
Tomasz Radowiecki – urodzony 27 lutego 1981 w Ostrowcu Św. Wychowanek Ostrowii Ostrowiec Św. W okresie studiów zawodnik AZS Politechnika Radom. Współtwórca reaktywacji sekcji piłki ręcznej w KS KSZO Ostrowiec Św. Od sezonu 2009/10 zawodnik II-ligowego, a od sezonu 2014/2015 I-ligowego KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.
Od reaktywacji sekcji – trener grup młodzieżowych KSZO. W pierwszej rundzie sezonu 2016/2017 asystent trenera Aleksandra Malinowskiego, a 2 stycznia 2017 już jako pierwszy trener.
Uprawienia: poziom 3 EHF trenera piłki ręcznej (licencja A) – uzyskał 22 czerwca 2016.
Trener (od 04.11.2014 do 02.01.2017)
Aleksander_MalinowskiAlaksander Malinowski – urodzony 29 kwietnia 1964 r. w Mińsku. Piłkarz ręczny i trener, mistrz świata z kadrą ZSRR, zdobywca Pucharu Europy ze SKA Mińsk. Były trener Warmii Anders Group Społem Olsztyn. Od 20 listopada 2012 roku szkoleniowiec Śląska Wrocław.
Wychowanek Ska Mińsk. Zawodnik Iskry Kielce (lata 1993-1996), Esperance Tunis, Asa Tel Awiw i MKS Końskie. Pięciokrotny mistrz ZSRR, zdobywca pucharu i dwukrotny mistrz Tunezji, dwukrotny mistrz Polski. Zaliczył 50 występów w reprezentacji ZSRR i 22 występy w reprezentacji Białorusi.
W 2002 roku został trenerem Vive Kielce. Z tym klubem zdobył w 2003 r. pierwszy raz w jego historii dublet, czyli zdobycie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W sezonie 2003/2004 został zastąpiony przez Daniela Waszkiewicza i pełnił funkcję jego asystenta, lecz pod koniec tego sezonu powrócił na stanowisko trenera. Pozostawał na nim do kwietnia 2005, kiedy to zastąpił go Edward Strząbała. Później trenował klub AZS Politechnika Radom. 14 listopada 2007 roku zastąpił na stanowisku trenera Vive Kielce Aleksandra Litowskiego. Po zakończeniu sezonu 2007/2008 został zastąpiony przez Bogdana Wentę i odszedł do Dynama Mińsk.
Ma dwóch synów – Wiktora i Aleksandra (obecnie zawodnika Poloniki Kielce) oraz żonę Żannę.
Kierownik drużyny (od 02.01.2017)
Tomasz Chmielewski – urodzony 11 marca 1980 w Ostrowcu Św. Wychowanek Ostrowii Ostrowiec Św. Po reaktywacji sekcji w KS KSZO jako zawodnik w sezonach 2009/2010 (13 meczy, 16 goli), 2010/2011 (13 meczy, 8 goli). Kierownik II-ligowego KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. w sezonach 2011/2012, 2012/2013 i 2013/2014 (pierwsza runda). Jeden mecz jako pierwszy trener ostrowieckiego II-ligowca (13 listopada 2010, KSZO – Górnik Sosnowiec 32:24).
Fizjoterapeuta
Albert Szylar
Trenerzy grup młodzieżowych

Tomasz Radowiecki

Wojciech Serwin

Wojciech Lis

Komentarze