KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO triumfatorem Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

KSZO triumfatorem Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej
grudzień 06
10:40 2022

Dwa tygodnie po swoich starszych kolegach do rywalizacji w finałowej rundzie Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej przystąpili zawodnicy 9,10 i 11-letni. Zgodnie z regulaminem zawody organizował lider klasyfikacji generalnej po piątej rundzie czyli KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a rozegrane zostały oczywiście na Pływalni Rawszczyzna. Nie było niespodzianki, pierwsze miejsce zajęli młodzi pływacy KSZO, wyprzedzając rówieśników z Orki MOSiR Kielce i TS Połaniec. Do zawodów zgłoszonych zostało 172 zawodników z dziewięciu klubów.

Pływacy KSZO na podium 6. rundy:

Dzieci 11-lat
Chłopców, 200m dowolny: 2. Dorosz Patryk 3:02.45, 3. Wicha Tomasz 3:03.23
Chłopców, 50m grzbietowy: 3. Ura Mikołaj 39.63
Dziewcząt, 100m klasyczny: 2. Maj Zuzanna 1:30.07, 3. Wójtowicz Sandra 1:37.79
Chłopców, 100m klasyczny: 2. Isser-Dryka Jakub 1:40.39
Dziewcząt, 200m zmienny: 2. Maj Zuzanna 2:55.63
Chłopców, 200m zmienny: 1. Ura Mikołaj 2:56.32
Dziewcząt, 4 x 50m zmienny: 3. KSZO 1 (Przepiórka Weronika, Wójtowicz Sandra, Maj Zuzanna, Długowolska Julia) 3:15.88
Chłopców, 4 x 50m zmienny: 2. KSZO 1 (Dorosz Patryk, Isser-Dryka Jakub, Ura Mikołaj, Wicha Tomasz) 2:49.26

Dzieci 10-lat
Chłopców, 200m dowolny: 2. Góralski Ignacy 2:47.90
Dziewcząt, 50m grzbietowy: 2. Bednarska Antonina 39.78
Chłopców, 50m grzbietowy: 1. Grzesik Antoni 37.58, 2. Góralski Ignacy 40.15, 3. Szewczyk Ludwik 44.43
Dziewcząt, 100m zmienny: 2. Bednarska Antonina 1:29.59
Chłopców, 100m zmienny: 1. Grzesik Antoni 1:23.55
Dziewcząt, 4 x 50m zmienny: 2. KSZO 5 (Charabin Wiktoria, Kalita Lena, Bednarska Antonina, Derlaga Hanna) 3:23.87
Chłopców, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 7 (Szewczyk Ludwik, Góralski Ignacy, Grzesik Antoni, Firmanty Dawid) 2:46.12

Dzieci 9-lat
Chłopców, 50m grzbietowy: 2. Karcz Miłosz 43.82
Dziewcząt, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 2 (Józefiak Amelia, Nowakowska Anna, Borowska Malwina, Ziółkowska Maja) 3:56.15, 2 KSZO 3 (Kaczmarska Klaudia, Nowak Zofia, Fudala Maja, Czopek Martyna) 4:16.50
Chłopców, 4 x 50m zmienny: 2. KSZO 2 (Karcz Miłosz, Sindalski Igor, Wrzesień Wojciech, Wróbel Maciej) 3:49.21

Świętokrzyska Liga Pływacka – Mała Liga 2022 – Klasyfikacja Generalna:
1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1.279
2 Orka MOSiR Kielce 1.135
3 TS Połaniec 725
4 Unia Busko Zdrój 684
5 Centrum Staszów 675
6 Akwedukt Kielce 262
7 Barakuda Starachowice 232
8 LKS Opocznianka 170
9 Korona-Swim Kielce 166
10 Salos Cortile Kielce 129
11 Foka Sandomierz 45
12 Koral Morawica 11

Indywidualne największy sukces w zakończonej w sobotę XXI edycji Małej Ligi odniósł Ignacy Góralski, który został zwycięzcą klasyfikacji wśród 10-latków.

Pływacy KSZO w klasyfikacjach indywidualnych XXI edycji Małej Ligi:
Dziewczęta – 9lat: 9. Borowska Malwina, 10. Fudala Maja, 11. Nowakowska Anna, 12. Józefiak Amelia, 13. Ziółkowska Maja, 14. Nowak Zofia.
Chłopcy – 9 lat: 7. Wrzesień Wojciech, 10. Wróbel Maciej, 12. Karcz Miłosz, 14. Sindalski Igor, 15. Majcher Filip.
Dziewczęta – 10 lat: 2. Bednarska Antonina, 11. Derlaga Hanna.
Chłopcy – 10 lat: 1. Góralski Ignacy, 2. Grzesik Antoni, 6. Szewczyk Ludwik, 11. Firmanty Dawid, 12. Surowiec Adam, 13. Stępień Igor.
Dziewczęta – 11 lat: 4. Maj Zuzanna, 6. Wójtowicz Sandra, 10. Łukawska Maria, 10. Kisiel Gabriela.
Chłopcy – 11 lat: 4. Ura Mikołaj, 5. Isser-Dryka Jakub, 12. Dorosz Patryk, 13. Wicha Tomasz.

Komentarze

Related Articles