KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duża Flota KSZO wygrywa na Rawszczyźnie

Duża Flota KSZO wygrywa na Rawszczyźnie
maj 07
13:21 2022

Na 50-metrowym basenie Pływalni Rawszczyzna rozegrano 3. rundę Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W Ostrowcu Świętokrzyskim do rywalizacji przystąpiło 163 osoby zrzeszonych w 9 klubach, w tym Szkoły Sportowej Równe z Ukrainy (7 osób). Najliczniejszą ekipę stanowiła reprezentacja gospodarzy – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (61 osób). W pomarańczowo – czarnych barwach również nie brakowało zawodników z ukraińskim paszportem. Ostrowczanie zdecydowanie wygrali rywalizację drużynową, umacniając się na czele klasyfikacji generalnej zawodów XXI edycji Świętokrzyska Dużej Ligi Pływackiej.

Punktacja klubowa 3. rundy:
1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 36 600
2. Salos Cortile Kielce 6 743
3. UNIA Busko Zdrój 5 834
4. Korona-Swim Kielce 5 649
5. Orka MOSiR Kielce 4 026
6. Barakuda Starachowice 2 030
7. Szkoła Sportowa Równe 1 123

Pływacy KSZO na podium 3. rundy:

16 lat i starsi
Kobiet, 100m dowolny: 1. Lipetska Anastasiia 59.84, 2. Kamińska Zuzanna 1:01.01
Mężczyzn, 100m dowolny: 1. Tomaszewski Aleks 51.96, 2. Stefański Patryk 52.62
Kobiet, 50m klasyczny: 1. Kamińska Zuzanna 34.60, 2. Roman Mariia 35.30, 3. Sulik Alicja 36.01
Mężczyzn, 50m klasyczny: 1. Lis Jan 30.39, 3. Michta Bartosz 32.03
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Korolchuk Olha 2:22.34 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów), 2. Korolchuk Anastasia 2:25.99, 3. Petrykowska Adrianna 2:27.11
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 1. Tomaszewski Aleks 2:14.70, 2. Wypchło Jakub 2:23.09
Kobiet, 800m dowolny: 1. Korolchuk Anastasia 9:29.73, 2. Szafrańska Malwina 9:55.04
Mężczyzn, 800m dowolny: 1. Radkiewicz Kajetan 8:29.68
Kobiet, 200m zmienny: 1. Kamińska Zuzanna 2:26.78, 2. Petrykowska Adrianna 2:31.89
Kobiet, 100m motylkowy: 1. Sadłos Zofia 1:06.18, 2. Iżewska Gabriela 1:08.00, 3. Latała Weronika 1:09.16
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Michta Bartosz 56.16, 2. Stefański Patryk 58.72, 3. Radkiewicz Kajetan 1:00.49
Kobiet, 4 x 100m dowolny: 1. KSZO 3 (Drabych Mariana, Korolchuk Anastasia, Korolchuk Olha, Lipetska Anastasiia) 4:06.96 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów), 2. KSZO 6 (Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Sulik Alicja, Bobrovska Alina) 4:11.45, 3. KSZO 4 (Ofman Julia, Petrykowska Adrianna, Latała Weronika, Iżewska Gabriela) 4:16.44
Mężczyzn, 4 x 100m dowolny: 2. KSZO 3 (Szeleźniak-Białkowski Julian, Lis Jan, Stefański Patryk, Tomaszewski Aleks) 3:41.99, 3. KSZO 4 (Sojda Eryk, Radkiewicz Kajetan, Karaś Oskar, Michta Bartosz) 3:58.23

14 – 15 lat
Kobiet, 100m dowolny: 1. Drabych Mariana 1:02.58, 2. Baidalinova Sofia 1:03.11
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Drabych Mariana 2:25.20 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów, Jun-17, Jun-16, Jun-15), 2. Woźniak Beata 2:36.71
Kobiet, 800m dowolny: 1. Savchenko Oleksandra 9:56.47, 2. Woźniak Beata 10:21.83
Kobiet, 200m zmienny: 1. Bobrovska Alina 2:27.29 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat), 2. Baidalinova Sofia 2:35.05
Kobiet, 100m motylkowy: 1. Bobrovska Alina 1:07.48, 2. Savchenko Oleksandra 1:11.64
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Tobiszewski Mikołaj 1:13.30
Mężczyzn, 4 x 100m dowolny: 2. KSZO 2 (Tobiszewski Mikołaj, Bezak Bartłomiej, Rdzanek Mikołaj, Kępiński Rafał) 4:45.49

13 lat
Kobiet, 100m dowolny: 1. Gil Laura 1:05.73, 2. Kozub Amelia 1:06.73, 3. Zagraj Zuzanna 1:10.45
Mężczyzn, 100m dowolny: 1. Grzesik Franciszek 57.96 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 13-lat)
Kobiet, 50m klasyczny: 2. Nikitska Emiliya 36.68, 3. Beksińska Amelia 37.84
Mężczyzn, 50m klasyczny: 3. Budzeń Patryk 38.55
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Gil Laura 2:43.28, 2. Górniak Adrianna 2:50.63, 3. Bielecka Lena 2:55.08
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 2. Budzeń Patryk 2:45.74
Kobiet, 200m zmienny: 1. Nikitska Emiliya 2:34.05, 3. Beksińska Amelia 2:42.03
Mężczyzn, 200m zmienny: 1. Grzesik Franciszek 2:29.97, 2. Batugowski Szymon 2:31.71, 3. Kępiński Rafał 2:49.48
Kobiet, 100m motylkowy: 2. Kisiel Julia 1:25.41
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Batugowski Szymon 1:09.14, 2. Kępiński Rafał 1:17.23, 3. Kalita Michał 1:20.98
Kobiet, 4 x 100m dowolny: 1. KSZO 1 (Beksińska Amelia, Nikitska Emiliya, Kozub Amelia, Gil Laura) 4:29.61 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 13-lat), 2. KSZO 2 (Sulik Hanna, Zagraj Zuzanna, Bielecka Lena, Jama Michalina) 4:59.82
Mężczyzn, 4 x 100m dowolny: 1. KSZO 1 (Batugowski Szymon, Kalita Michał, Budzeń Patryk, Grzesik Franciszek) 4:22.21

12 lat
Kobiet, 100m dowolny: 2. Sokół Sara 1:08.13
Kobiet, 50m klasyczny: 1. Mikołajek Nikola 38.55, 3. Brzezińska Dominika 42.54
Mężczyzn, 50m klasyczny: 2. Kuśmierz Igor 42.20
Kobiet, 200m grzbietowy: 2. Staniszewska Maja 2:53.58
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 1. Giemza Paweł 2:47.47
Kobiet, 200m zmienny: 1. Sokół Sara 2:47.87, 3. Mikołajek Nikola 2:52.25
Mężczyzn, 200m zmienny: 1. Kuśmierz Igor 2:53.51
Kobiet, 4 x 100m dowolny: 1. KSZO 7 (Mikołajek Nikola, Staniszewska Maja, Brzezińska Dominika, Sokół Sara) 4:42.18 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat)

Komentarze

Related Articles