KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duża Flota KSZO najlepsza w Staszowie na inaugurację Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

Duża Flota KSZO najlepsza w Staszowie na inaugurację Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej
luty 21
09:31 2022

W Staszowie zainaugurowany został XXI sezon Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W inauguracyjnej rundzie Dużej Ligi wzięło udział 179 zawodników i zawodniczek z 10 klubów. W punktacji klubowej 1. rundy zdecydowanie zwyciężyli pływacy KSZO gromadząc 27127 punktów i wyprzedzili Salos Cortile Kielce (9377), Unię Busko-Zdrój (6703), Barakudę Starachowice (4830), Koronę-Swim Kielce 4023),
Orkę MOSiR Kielce (2859), Centrum Staszów (1037), Falę Kraśnik (438), Wodnik Końskie (162), Akwedukt Kielce (121).

Indywidualnie w Staszowie najlepiej spośród pływaków KSZO zaprezentowali się, zajmując 1. miejsce w tabeli najlepszych wyników wg punktów, Kamińska Zuzanna (16 lat i starsi), Woźniak Beata (14 – 15 lat), Mikołajek Nikola (12 lat), Tomaszewski Aleks (16 lat i starsi), Grzesik Franciszek (13 lat), Starachowski Maciej (12 lat).

Pływacy KSZO na podium:

16 lat i starsi
Kobiet, 50m dowolny: 3. Iżewska Gabriela 28.70
Mężczyzn, 50m dowolny: 1. Stefański Patryk 23.77, 3. Michta Bartosz 24.58
Kobiet, 200m klasyczny: 1. Kamińska Zuzanna 2:34.37, 2. Ofman Julia 2:38.37
Mężczyzn, 200m klasyczny: 1. Lis Jan 2:28.53, 3. Sojda Eryk 2:40.00
Kobiet, 100m grzbietowy: 1. Petrykowska Adrianna 1:07.99, 2. Iżewska Gabriela 1:10.05, 3. Sulik Alicja 1:10.11
Mężczyzn, 100m grzbietowy: 1. Tomaszewski Aleks 59.65, 2. Stefański Patryk 1:00.45
Kobiet, 400m dowolny: 1. Kamińska Zuzanna 4:37.46, 2. Szafrańska Malwina 4:44.10
Mężczyzn, 400m dowolny: 1. Radkiewicz Kajetan 4:03.54
Kobiet, 100m zmienny: 1. Kamińska Zuzanna 1:06.68 (Rekord Okręgu Święt. Jun.16-lat), 2. Iżewska Gabriela 1:08.73
Mężczyzn, 100m zmienny: 1. Stefański Patryk 59.24, 2. Radkiewicz Kajetan 1:00.86
Kobiet, 200m motylkowy: 1. Latała Weronika 2:31.08, 2. Sadłos Zofia 2:33.42
Mężczyzn, 200m motylkowy: 1. Tomaszewski Aleks 2:02.61, 2. Michta Bartosz 2:04.93, 3. Karaś Oskar 2:28.66
Kobiet, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 1 (Sulik Alicja, Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Celińska Małgorzata) 2:03.35 (Rekord Okręgu Święt. Jun.16-lat), 2. KSZO 2 (Petrykowska Adrianna, Ofman Julia, Latała Weronika, Iżewska Gabriela) 2:06.18
Mężczyzn, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 2 (Wypchło Jakub, Siembida Adam, Tomaszewski Aleks, Stefański Patryk) 1:51.99, 2. KSZO 1 (Radkiewicz Kajetan, Mazan Mikołaj, Michta Bartosz, Sojda Eryk) 1:56.65

14 – 15 lat
Kobiet, 50m dowolny: 1. Karwacka Dominika 29.43
Kobiet, 400m dowolny: 1. Woźniak Beata 4:53.15
Mężczyzn, 400m dowolny: 2. Wicha Antoni 5:04.40
Kobiet, 100m zmienny: 2. Woźniak Beata 1:12.91
Kobiet, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 6 (Sokół Sara, Mikołajek Nikola, Staniszewska Maja, Woźniak Beata) 2:17.62

13 lat
Kobiet, 50m dowolny: 1. Gil Laura 28.91, 3. Beksińska Amelia 29.44
Mężczyzn, 50m dowolny: 3. Michta Bartosz 24.58
Mężczyzn, 200m klasyczny: 2. Kępiński Rafał 3:06.15
Kobiet, 100m grzbietowy: 2. Kozub Amelia 1:14.50, 3. Górniak Adrianna 1:16.31
Mężczyzn, 100m grzbietowy: 1. Budzeń Patryk 1:17.95, 3. Rdzanek Mikołaj 1:18.36
Kobiet, 400m dowolny: 2. Gil Laura 5:08.17, 3. Beksińska Amelia 5:09.76
Mężczyzn, 400m dowolny: 2. Grzesik Franciszek 4:40.59, 3. Batugowski Szymon 4:45.41
Kobiet, 100m zmienny: 2. Woźniak Beata 1:12.91
Mężczyzn, 100m zmienny: 1. Batugowski Szymon 1:08.68
Kobiet, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 3 (Gil Laura, Beksińska Amelia, Górniak Adrianna, Kozub Amelia) 2:14.66
Mężczyzn, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 3 (Kępiński Rafał, Budzeń Patryk, Batugowski Szymon, Grzesik Franciszek) 2:13.84

12 lat
Kobiet, 50m dowolny: 1. Mikołajek Nikola 29.71, 1. Mikołajek Nikola 29.71
Mężczyzn, 50m dowolny: 1. Starachowski Maciej 30.39, 2. Giemza Paweł 31.41, 3. Kuśmierz Igor 31.77
Kobiet, 200m klasyczny: 1. Mikołajek Nikola 3:12.15
Mężczyzn, 200m klasyczny: 2. Kuśmierz Igor 3:22.11
Kobiet, 100m grzbietowy: 1. Sokół Sara 1:15.65
Mężczyzn, 100m grzbietowy: 1. Giemza Paweł 1:18.42
Mężczyzn, 100m zmienny: 1. Starachowski Maciej 1:17.59
Mężczyzn, 4 x 50m zmienny: 1. KSZO 6 (Gębusia Adam, Kuśmierz Igor, Starachowski Maciej, Giemza Paweł) 2:30.62

Komentarze

Related Articles