KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO triumfuje w Dużej Lidze Pływackiej

KSZO triumfuje w Dużej Lidze Pływackiej
październik 30
14:05 2021

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrana została finałowa – 6. runda XX-tej edycji Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej. Na Pływalni Rawszczyzna rywalizowało 128 osób z 10 klubów – 9 świętokrzyskich oraz Włókniarza 1925 Kalisz. Zawody zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. KSZO okazał się też najlepszym klubem w klasyfikacji generalnej ligi.

Klasyfikacja Generalna XX-tej edycji:
1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 197 892
2 Barakuda Starachowice 69 166
3 Salos Cortile Kielce 65 677

Punktacja klubowa 6. rundy:
1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 28 171
2. Salos Cortile Kielce 11 536
3. Korona-Swim Kielce 11 253
4. Barakuda Starachowice 10 518
5. UNIA Busko Zdrój 7 110
6. Orka MOSiR Kielce 3 316
7. UKS Wodnik Końskie 1 799
8. TS Połaniec 739
9. Włókniarz Kalisz 716
10. Centrum Staszów 309

Pływacy KSZO na podium 6. rundy:

16 lat i starsi
Mężczyzn, 100m dowolny: 1. Stefański Patryk 50.71, 3. Michta Bartosz 52.98
Mężczyzn, 50m klasyczny: 1. Stefański Patryk 30.01, 3. Skierniewski Filip 30.83
Mężczyzn, 800m dowolny: 2. Radkiewicz Kajetan 8:30.45, 3. Michta Bartosz 8:59.07
Kobiet, 200m zmienny: 1. Ofman Julia 2:26.17, 2. Petrykowska Adrianna 2:30.66
Mężczyzn, 200m zmienny: 2. Skierniewski Filip 2:17.45
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Michta Bartosz 56.29, 2. Stefański Patryk 56.81
Mężczyzn, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 1 (Sojda Eryk, Radkiewicz Kajetan, Michta Bartosz, Stefański Patryk) 7:55.07

14 – 15 lat
Kobiet, 100m dowolny: 1. Kamińska Zuzanna 59.59, 2. Celińska Małgorzata 1:01.61, 3. Sadłos Zofia 1:01.89
Kobiet, 50m klasyczny: 1. Kamińska Zuzanna 33.14, 2. Sulik Alicja 35.23, 3. Górniak Gabriela 37.41
Mężczyzn, 50m klasyczny: 3. Mazan Mikołaj 34.40
Kobiet, 800m dowolny: 2. Celińska Małgorzata 10:10.54, 3. Górniak Gabriela 10:38.66
Kobiet, 100m motylkowy: 1. Sadłos Zofia 1:06.16
Kobiet, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 1 (Celińska Małgorzata, Sadłos Zofia, Sulik Alicja, Kamińska Zuzanna) 9:49.76

13 lat
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Woźniak Beata 2:33.15
Kobiet, 200m zmienny: 1. Woźniak Beata 2:39.77
Mężczyzn, 200m zmienny: 2. Wicha Antoni 2:54.72, 3. Tobiszewski Mikołaj 2:54.85
Mężczyzn, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 3 (Kępiński Rafał, Kogut Bartosz, Bezak Bartłomiej, Wicha Antoni) 10:26.31

12 lat
Kobiet, 100m dowolny: 3. Gil Laura 1:05.70
Mężczyzn, 100m dowolny: 1. Grzesik Franciszek 59.34 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat), 3. Kogut Bartosz 1:12.07
Kobiet, 50m klasyczny: 2. Górniak Adrianna 38.82, 3. Zagraj Zuzanna 40.40
Mężczyzn, 50m klasyczny: 2. Budzeń Patryk 37.19, 3. Kalita Michał 38.61
Kobiet, 200m grzbietowy: 2. Bielecka Lena 2:47.74, 3. Sulik Hanna 3:02.06
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 2. Rdzanek Mikołaj 2:49.52
Kobiet, 200m zmienny: 1. Beksińska Amelia 2:38.41, 2. Gil Laura 2:45.20
Mężczyzn, 200m zmienny: 1. Grzesik Franciszek 2:27.91 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat)
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Batugowski Szymon 1:09.50, 2. Kępiński Rafał 1:18.42
Kobiet, 4 x 200m dowolny: 2. KSZO 2 (Beksińska Amelia, Górniak Adrianna, Jama Michalina, Gil Laura) 10:13.42, 3. KSZO 3 (Bielecka Lena, Sulik Hanna, Zagraj Zuzanna, Kozub Amelia) 10:41.32
Mężczyzn, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 2 (Batugowski Szymon, Kalita Michał, Budzeń Patryk, Grzesik Franciszek) 9:46.62

Komentarze

Related Articles