KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Polacy wywalczyli na Rawszczyźnie awans na Mistrzostwa Europy!

Polacy wywalczyli na Rawszczyźnie awans na Mistrzostwa Europy!
Maj 31
08:35 2021

Pływalnia Rawszczyzna była obiektem zmagań waterpolistów z pięciu krajów w ramach Eliminacji do Mistrzostw Europy Juniorów U-15. Awans do turnieju finałowego, który w dniach 4-11 lipca br. rozegrany zostanie w portugalskim Loulé, wywalczyły ekipy Rosji i Polski. Kapitanem biało – czerwonych podczas ostrowieckiego turnieju był reprezentujący miejscowy KSZO Wiktor Staniszewski, a Polaków do boju jako główny szkoleniowiec poprowadził wychowanek ostrowieckiego klubu Marcin Bar.

Rosja – Łotwa 40-0 (9-0, 10-0, 13-0, 8-0)
Rosja: Egor EFREMOV – Iaroslav NIZEV (5), Ilia BASHKIROV (1), Ilia VASILEV (6), Ian POLOZENKO (1), Roman KRYLOV (4), Andrei KIRSANOV (4), Grigorii SERGIENKO (3), Makar SOLDATOV (2), Kamil SHAIDULLIN (1), Sergei IAHTIN (9), Igor TULIN (4), Daniil KUDRIAVTSEV
Łotwa: Georgijs SMORODOVS – Aleksandrs KOPITOVS, Valerijs LEVSUKS, Roberts ROZITIS, Matvejs PASKO, Daniels IVANOVS, Nikita PASKO, Nikita JEGOROVS, Izidors VIKELIS, Juris ADUKONIS, Marjans MIHNOVICS, Arturs BLUSINS

Ukraina – Białoruś 13-13 (5-1, 1-3, 3-1, 4-8)
Ukraina: Marko KHYTRYI – Yevhen CHARNOSH, Yarema ARTSYSHEVSKYY (4), Yurii SEMENKOV (2), Kyrylo LEVIN (1), Oleksandr SHEVTSOV, Maksym YARMOLIUK (1), Artem NAKONECHNYI, Dmytro PAVLIUK, Yehor KARASOV (3), Yurii LEMISH, Yurii CHYZHUK (2), Artem STRELNIKOV
Białoruś: Dzmitry PAULENKA – Daniil STARATSITARAU (1), Daniil LABACHOU, Daniil HASIULEVICH (1), Aleh HLADUN, Ihar YERMAKOU (1), Yahor SHULHA (2), Ivan Perasvet TURKEVICH (1), Karnei MURASHKA, Ivan KHANDA (2), Ilya KAVALIOU (5), Stsiapan SUFRANAU, Viachaslau SAPESHKA

Ukraina – Łotwa 35-3 (8-0, 5-1, 8-1, 14-1)
Ukraina: Marko KHYTRYI – Yevhen CHARNOSH (2), Yarema ARTSYSHEVSKYY (2), Yurii SEMENKOV (4), Kyrylo LEVIN (11), Oleksandr SHEVTSOV (1), Maksym YARMOLIUK (4), Artem NAKONECHNYI, Maksym PASEMKO, Yehor KARASOV (4), Yurii LEMISH (4), Yurii CHYZHUK (3), Artem STRELNIKOV
Łotwa: Georgijs SMORODOVS – Aleksandrs KOPITOVS, Valerijs LEVSUKS, Roberts ROZITIS, Matvejs PASKO (3), Daniels IVANOVS, Nikita PASKO, Nikita JEGOROVS, Izidors VIKELIS, Juris ADUKONIS, Marjans MIHNOVICS, Arturs BLUSINS

Polska – Rosja 4-28 (2-7, 2-4, 0-7, 0-10)
Polska: Olaf KSIĄŻKIEWICZ – Piotr FALARZ, Piotr KĘDZIOR (1), Adam GUZY, Jakub BLOCH, Wiktor STANISZEWSKI (2), Bartosz GRABIŃSKI (1), Paweł BRONIECKI, Jacek RÓŻYCKI, Aleksander PYREK, Kajetan ŻABSKI, Kamil GREIF, Mateusz GOIK
Rosja: Egor EFREMOV – Iaroslav NIZEV (4), Ilia BASHKIROV, Ilia VASILEV (2), Savelii NOSKOV, Roman KRYLOV (2), Andrei KIRSANOV (4), Grigorii SERGIENKO (2), Makar SOLDATOV (3), Kamil SHAIDULLIN (5), Sergei IAHTIN (3), Nikita POTASHKIN (3), Daniil KUDRIAVTSEV

Rosja – Białoruś 20-2 (4-1, 6-0, 5-0, 5-1)
Rosja: Egor EFREMOV – Iaroslav NIZEV (4), Ilia BASHKIROV (1), Ilia VASILEV (1), Savelii NOSKOV (3), Roman KRYLOV (1), Andrei KIRSANOV (2), Grigorii SERGIENKO (2), Makar SOLDATOV (2), Kamil SHAIDULLIN (1), Sergei IAHTIN (2), Igor Tulin (1), Daniil KUDRIAVTSEV
Białoruś: Dzmitry PAULENKA – Daniil STARATSITARAU, Daniil LABACHOU, Daniil HASIULEVICH (1), Aleh HLADUN, Ihar YERMAKOU, Yahor SHULHA, Ivan Perasvet TURKEVICH, Karnei MURASHKA, Ivan Khanda (1), Ilya KAVALIOU, Stsiapan SUFRANAU, Viachaslau SAPESHKA

Polska – Łotwa 26-4 (7-2, 5-1, 6-0, 8-1)
Polska: Olaf KSIĄŻKIEWICZ – Piotr FALARZ, Piotr KĘDZIOR (1), Adam GUZY (3), Jakub BŁOCH (3), Wiktor STANISZEWSKI (2), Bartosz GRABIŃSKI (3), Paweł BRONIECKI (4), Jacek RÓŻYCKI (1), Aleksander PYREK (6), Mateusz CIUŁA (3), Kajetan ŻABSKI, Mateusz GOIK
Łotwa: Georgijs SMORODOVS – Aleksandrs KOPITOVS, Valerijs LEVSUKS, Roberts ROZITIS, Matvejs PASKO, Daniels IVANOVS, Nikita PASKO (3), Nikita JEGOROVS (1), Izidors VIKELIS, Juris ADUKONIS, Marjans MIHNOVICS, Arturs BLUSINS

Rosja – Ukraina 17-4 (5-1, 4-1, 5-2, 3-0)
Rosja: Egor EFREMOV – Iaroslav NIZEV (4), Ilia BASHKIROV (3), Ilia VASILEV, Nikita POTASHKIN (2), Roman KRYLOV (1), Andrei KIRSANOV, Grigorii SERGIENKO, Makar SOLDATOV (3), Kamil SHAIDULLIN (2), Sergei IAHTIN (2), Igor TULIN Daniil KUDRIAVTSEV
Ukraina: Marko KHYTRYI – Yevhen CHARNOSH, Yarema ARTSYSHEVSKYY, Yurii SEMENKOV, Kyrylo LEVIN (3), Oleksandr SHEVTSOV, Maksym YARMOLIUK (1), Artem NAKONECHNYI, Maksym PASEMKO, Yehor KARASOV, Yurii LEMISH, Yurii CHYZHUK, Artem STRELNIKOV

Polska – Białoruś 13-12 (2-2, 3-2, 5-4, 3-4)
Polska: Olaf KSIĄŻKIEWICZ – Piotr FALARZ, Piotr KĘDZIOR, Adam GUZY, Jakub BŁOCH (4), Wiktor STANISZEWSKI (3), Bartosz GRABIŃSKI (3), Paweł BRONIECKI, Jacek RÓŻYCKI, Aleksander PYREK (3), Mateusz CIUŁA, Kamil GREIF, Mateusz GOIK
Białoruś: Dzmitry PAULENKA – Daniil STARATSITARAU (1), Daniil LABACHOU, Daniil HASIULEVICH (2), Aleh HLADUN (2), Ihar YERMAKOU, Yahor SHULHA (1), Ivan Perasvet TURKEVICH (2), Karnei MURASHKA, Ivan Khanda (1), Ilya KAVALIOU (3), Stsiapan SUFRANAU, Viachaslau SAPESHKA

Łotwa – Białoruś 2-25 (0-5, 1-7, 0-3, 1-10)
Łotwa: Georgijs SMORODOVS – Aleksandrs KOPITOVS, Valerijs LEVSUKS (1), Roberts ROZITIS, Matvejs PASKO, Daniels IVANOVS, Nikita PASKO, Nikita JEGOROVS (1), Izidors VIKELIS, Juris ADUKONIS, Marjans MIHNOVICS, Arturs BLUSINS
Białoruś: Dzmitry PAULENKA – Daniil STARATSITARAU (1), Daniil LABACHOU, Daniil HASIULEVICH (3), Aleh HLADUN (1), Ihar YERMAKOU (1), Yahor SHULHA (4), Ivan Perasvet TURKEVICH (2), Karnei MURASHKA (2), Ivan Khanda (4), Ilya KAVALIOU (4), Stsiapan SUFRANAU (3), Viachaslau SAPESHKA

Polska – Ukraina 10-10 (4-4, 1-1, 4-4, 1-1)
Polska: Olaf KSIĄŻKIEWICZ – Piotr FALARZ, Piotr KĘDZIOR (1), Adam GUZY, Jakub BŁOCH (2), Wiktor STANISZEWSKI (2), Bartosz GRABIŃSKI (1), Paweł BRONIECKI, Jacek RÓŻYCKI, Aleksander PYREK (3), Mateusz CIUŁA, Kamil GREIF (1), Mateusz GOIK
Ukraina: Marko KHYTRYI – Yevhen CHARNOSH, Yarema ARTSYSHEVSKYY, Yurii SEMENKOV (3), Kyrylo LEVIN, Artemii CHERNYKH, Maksym YARMOLIUK (1), Artem NAKONECHNYI, Dmytro PAVLIUK (2), Yehor KARASOV (2), Yurii LEMISH (1), Yurii CHYZHUK (1), Artem STRELNIKOV

Kolejność końcowa
1. Rosja 12 105-10
2. POLSKA 7 53-54
3. Ukraina 5 62-43
4. Białoruś 4 52-48
5. Łotwa 0 9-126

Awans do finałów ME U-15, które zostaną rozegrane w Portugalii, wywalczyły drużyny Rosji i Polski.

POLSKA: Olaf Książkiewicz, Mateusz Goik – Aleksander Pyrek (12), Wiktor Staniszewski (9), Jakub Błoch (9), Bartosz Grabiński (8), Paweł Broniecki (4), Mateusz Ciuła (3), Adam Guzy (3), Piotr Kędzior (3), Kamil Greif (1), Jacek Różycki (1), Piotr Falarz, Kajetan Żabski. Trenerzy: Marcin Bar i Mikita Chupryna.

Komentarze

Related Articles