KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duża Flota KSZO znów na czele Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

Duża Flota KSZO znów na czele Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej
Maj 25
08:06 2021

W sobotnie przedpołudnie Pływalnia Rawszczyzna gościła 155 zawodników i zawodniczek z 9 klubów Okręgu Świętokrzyskiego w ramach rywalizacji o punkty 3. rundy Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.

Najmocniejszą, liczącą 47 osób ekipę, zgłosili gospodarze – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowczanie zdecydowanie triumfowali też w punktacji klubowej, gromadząc na swoim koncie 34253 punktów, wyprzedzając w tym zestawieniu Koronę-Swim Kielce (14204) i Salos Cortile Kielce (13437). Ostrowczanie umocnili się na czele klasyfikacji generalnej ligi. Po trzech rundach mają zgromadzone 103246 punkty i wyprzedzają Barakuda Starachowice (38824) oraz Salos Cortile Kielce (32642).

Pomarańczowo – czarni brylowali również w zestawieniach indywidualnych 3. rundy.
Najlepsze wyniki wg punktów:
Kobiet, 16 lat i starsi: 6. Iżewska Gabriela, 7. Petrykowska Adrianna, 12. Falfus Julia.
Dziewcząt, 14 – 15 lat: 1. Kamińska Zuzanna, 2. Szafrańska Malwina, 3. Celińska Małgorzata, 5. Sadłos Zofia, 6. Sulik Alicja, 11. Górniak Gabriela, 13. Jonaszek Julia.
Dziewcząt, 13 lat: 1. Woźniak Beata.
Dziewcząt, 12 lat: 3. Beksińska Amelia, 4. Gil Laura, 6. Kisiel Julia, 7. Jama Michalina, 10. Kozub Amelia, 11. Zagraj Zuzanna, 12. Bielecka Lena, 16. Celińska Wiktoria i Sulik Hanna.
Mężczyzn, 16 lat i starsi: 2. Stefański Patryk, 3. Tomaszewski Aleks, 5. Radkiewicz Kajetan, 6. Szeleźniak-Białkowski Julian, 7. Lis Jan, 9. Michta Bartosz, 10. Wolski Kuba, 11. Skierniewski Filip, 13. Sojda Eryk, 14. Siembida Adam, 15. Walczyk Dominik, 18. Wypchło Jakub.
Chłopców, 14 – 15 lat: 6. Kotwica Jakub.
Chłopców, 13 lat: 7. Wicha Antoni, 8. Tobiszewski Mikołaj.
Chłopców, 12 lat: 1. Grzesik Franciszek, 5. Batugowski Szymon, 6. Kalita Michał, 7. Budzeń Patryk, 11. Kogut Bartosz, 12. Rdzanek Mikołaj, 20. Bezak Bartłomiej.

Pływacy KSZO na podium 3. rundy:

16 lat i starsi
Kobiet, 100m dowolny: 3. Iżewska Gabriela 1:02.43
Mężczyzn, 100m dowolny: 2. Stefański Patryk 52.60, 3. Tomaszewski Aleks 53.77
Mężczyzn, 50m klasyczny: 1. Lis Jan 31.08, 2. Stefański Patryk 31.62, 3. Wolski Kuba 31.86
Kobiet, 200m grzbietowy: 2. Petrykowska Adrianna 2:30.86
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 1. Tomaszewski Aleks 2:08.23
Kobiet, 800m dowolny: 2. Petrykowska Adrianna 10:27.86, 3. Falfus Julia 10:33.81
Mężczyzn, 800m dowolny: 1. Radkiewicz Kajetan 8:46.43, 2. Szeleźniak-Białkowski Julian 9:00.74, 3. Michta Bartosz 9:18.15
Mężczyzn, 200m zmienny: 1. Stefański Patryk 2:13.63, 3. Skierniewski Filip 2:30.99
Kobiet, 100m motylkowy: 2. Iżewska Gabriela 1:08.60
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Tomaszewski Aleks 56.56, 2. Michta Bartosz 1:00.06, 3. Radkiewicz Kajetan 1:02.23
Kobiet, 4 x 100m dowolny: 2. KSZO 1 (Iżewska Gabriela, Sulik Alicja, Woźniak Beata, Petrykowska Adrianna) 4:21.90
Mężczyzn, 4 x 100m dowolny: 1. KSZO 1 (Tomaszewski Aleks, Skierniewski Filip, Szeleźniak-Białkowski Julian, Stefański Patryk) 3:41.79, 3. KSZO 2 (Radkiewicz Kajetan, Sojda Eryk, Kotwica Jakub, Michta Bartosz) 3:52.19

14 – 15 lat
Kobiet, 100m dowolny: 1. Celińska Małgorzata 1:03.09, 3. Szafrańska Malwina 1:03.36
Kobiet, 50m klasyczny: 1. Kamińska Zuzanna 34.38, 2. Sulik Alicja 36.87, 3. Górniak Gabriela 39.29
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Sulik Alicja 2:36.97
Kobiet, 800m dowolny: 1. Szafrańska Malwina 9:44.39, 2. Celińska Małgorzata 10:22.26, 3. Jonaszek Julia 11:25.21
Mężczyzn, 800m dowolny: 2. Kotwica Jakub 9:57.02
Kobiet, 100m motylkowy: 2. Sadłos Zofia 1:09.74

13 lat
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Woźniak Beata 2:36.90
Kobiet, 200m zmienny: 1. Woźniak Beata 2:40.64
Mężczyzn, 200m zmienny: 2. Wicha Antoni 3:03.33
Mężczyzn, 100m motylkowy: 3. Tobiszewski Mikołaj 1:30.69
Mężczyzn, 4 x 100m dowolny: 3. KSZO 7 (Rdzanek Mikołaj, Wicha Antoni, Tobiszewski Mikołaj, Kogut Bartosz) 5:10.35

12 lat
Kobiet, 100m dowolny: 2. Gil Laura 1:08.86, 3. Kisiel Julia 1:11.50
Mężczyzn, 100m dowolny: 1. Grzesik Franciszek 1:02.62 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat)
Kobiet, 50m klasyczny: 1. Beksińska Amelia 38.51 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat), 3. Górniak Adrianna 40.89
Mężczyzn, 50m klasyczny: 3. Kalita Michał 40.80
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 3. Budzeń Patryk 2:56.18
Kobiet, 200m zmienny: 2. Beksińska Amelia 2:44.56, 3. Gil Laura 2:52.32
Mężczyzn, 200m zmienny: 1. Grzesik Franciszek 2:34.99 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat)
Kobiet, 100m motylkowy: 1. Kisiel Julia 1:22.52
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Batugowski Szymon 1:16.19, 2. Kogut Bartosz 1:27.13
Kobiet, 4 x 100m dowolny: 1. KSZO 4 (Beksińska Amelia, Jama Michalina, Gil Laura, Kisiel Julia) 4:45.35 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat)
Mężczyzn, 4 x 100m dowolny: 2. KSZO 6 (Batugowski Szymon, Budzeń Patryk, Kalita Michał, Grzesik Franciszek) 4:42.29

Komentarze

Related Articles