KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Młodzi pływacy KSZO brylowali w Sandomierzu

Młodzi pływacy KSZO brylowali w Sandomierzu
Maj 17
12:10 2021

Na pływalni w Sandomierzu rozegrano III rundę Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Zawody zakończyły się zwycięstwem młodych adeptów pływania KSZO, którzy zgromadzili 485 punkówt i na podium klasyfikacji drużynowej wyprzedzili Centrum Staszów (416pkt) oraz Orkę Kielce (265pkt). Po trzech rundach na czele Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej znajduje się KSZO (1357pkt) przed Centrum Staszów (1179pkt) i Unią Busko Zdrój (891pkt).

Indywidualnie w klasyfikacji punktowej wśród 11-latek w Sandomierzu zwyciężyła Sara Sokół, a trzecia była Nikola Mikołajek, wśród 9-latek zwyciężyła Antonina Bednarska, wśród 11-latków najwięcej punktów zebrał Maciej Starachowski, a trzeci był Paweł Giemza, a wśród 9-latków wygrał Ignacy Góralski.

Pływacy KSZO na podium:

11 lat
Dziewcząt, 100m klasyczny: 2. Sokół Sara 1:34.68
Chłopców, 100m klasyczny: 1. Starachowski Maciej 1:35.00
Dziewcząt, 200m dowolny: 1. Sokół Sara 2:36.71
Chłopców, 200m dowolny: 1. Starachowski Maciej 2:42.20
Dziewcząt, 100m grzbietowy: 2. Mikołajek Nikola 1:23.81, 3. Brzezińska Dominika 1:24.68
Chłopców, 100m grzbietowy: 1. Giemza Paweł 1:26.35, 2. Gębusia Adam 1:34.74
Dziewcząt, 50m motylkowy: 1. Mikołajek Nikola 35.54, 3. Staniszewska Maja 39.58
Dziewcząt, 200m zmienny: 2. Brzezińska Dominika 3:00.05
Mieszane, 4 x 50m dowolny: 1. KSZO 1 (Mikołajek Nikola, Brzezińska Dominika, Sokół Sara, Starachowski Maciej) 2:11.28

10 lat
Chłopców, 50m klasyczny: 2. Isser-Dryka Jakub 56.03
Dziewcząt, 50m grzbietowy: 3. Kisiel Gabriela 45.62
Dziewcząt, 100m zmienny: 2. Kisiel Gabriela 1:39.69
Mieszane, 4 x 50m dowolny: 3. KSZO 4 (Ura Mikołaj, Wójtowicz Sandra, Maj Zuzanna, Wicha Tomasz) 3:08.41

9 lat
Chłopców, 50m klasyczny: 1. Góralski Ignacy 52.30
Dziewcząt, 50m grzbietowy: 1. Bednarska Antonina 46.94, 3. Derlaga Hanna 57.27
Chłopców, 50m grzbietowy: 2. Szewczyk Ludwik 48.83, 3. Góralski Ignacy 49.07
Dziewcząt, 100m zmienny: 2. Bednarska Antonina 1:51.87
Mieszane, 4 x 50m dowolny: 1. KSZO 3 (Szewczyk Ludwik, Derlaga Hanna, Bednarska Antonina, Góralski Ignacy) 3:15.97

Komentarze

Related Articles