KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duża Flota KSZO wygrywa Świętokrzyską Ligę Pływacką 2020!

Duża Flota KSZO wygrywa Świętokrzyską Ligę Pływacką 2020!
Grudzień 02
20:12 2020

Na Pływalni Rawszczyzna, nietypowo w środę, rozegrano finałową rundę XIX-tej edycji Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach wzięło udział 91 osób z 7 świętokrzyskich klubów oraz (poza konkurencją) jedna z dalekiego Torunia. Gospodarze do decydującej rozgrywki o triumf w sezonie 2020 wystawili 39-osobową reprezentację.

Pływacy KSZO zdecydowanie wygrali punktację klubową ostatniej rundy, pieczętując tym samym triumf w klasyfikacji generalnej.

Punktacja klubowa 6. rundy:
1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 31152
2. Barakuda Starachowice 14 993
3. Salos Cortile Kielce 12 179
4. UNIA Busko Zdrój 7 695
5. TS Połaniec 1806
6. Orka MOSiR Kielce 1613
7. Centrum Staszów 527
8. Korona-Swim Kielce –

Pływacy KSZO na podium 6. rundy:
100m dowolny kobiet:
14 lat: 1. Sadłos Zofia 1:01.53, 2. Celińska Małgorzata 1:02.35
12 lat: 1. Woźniak Beata 1:03.10, 3. Karwacka Dominika 1:08.23
100m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Stefański Patryk 50.49, 2. Tomaszewski Aleks 53.18, 3. Majsak Dawid 53.30
14 lat: 2. Kotwica Jakub 58.77
12 lat: 2. Wicha Antoni 1:14.43, 3. Tobiszewski Mikołaj 1:17.37
50m klasyczny kobiet:
14 lat: 1. Kamińska Zuzanna 34.10, 2. Sulik Alicja 36.14
12 lat: 2. Karwacka Dominika 38.78
50m klasyczny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Klimas Michał 29.97, 3. Bielawa Dominik 31.36
14 lat: 2. Mazan Mikołaj 34.12, 3. Wiek Miłosz 41.26
12 lat: 3. Tobiszewski Mikołaj 49.66
200m grzbietowy kobiet:
15 lat i starsi: 2. Falfus Julia 2:37.98
14 lat: 1. Sulik Alicja 2:33.98
200m grzbietowy mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Król Jan 2:05.63, 3. Radkiewicz Kajetan 2:10.90
800m dowolny kobiet:
14 lat: 1. Szafrańska Malwina 10:00.55
800m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Radkiewicz Kajetan 8:33.52, 3. Wilk Jakub 9:18.53
14 lat: 1. Kotwica Jakub 9:29.57, 2. Wiek Miłosz 10:07.02
200m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 3. Iżewska Gabriela 2:32.53
14 lat: 1. Kamińska Zuzanna 2:25.13, 2. Celińska Małgorzata 2:39.46, 3. Bielecka Maja 2:47.40
12 lat: 1. Woźniak Beata 2:34.73
200m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Stefański Patryk 2:08.74, 2. Skierniewski Filip 2:15.70, 3. Klimas Michał 2:22.20
100m motylkowy kobiet:
15 lat i starsi: 2. Iżewska Gabriela 1:08.63, 3. Petrykowska Adrianna 1:08.65
14 lat: 1. Sadłos Zofia 1:07.46
100m motylkowy mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Tomaszewski Aleks 56.64, 2. Majsak Dawid 58.60, 3. Michta Bartosz 58.76
4 x 200m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 2. KSZO 3 (Petrykowska Adrianna, Iżewska Gabriela, Jonaszek Julia, Falfus Julia) 9:29.71
14 lat: 1. KSZO 1 (Celińska Małgorzata, Sadłos Zofia, Szafrańska Malwina, Kamińska Zuzanna) 9:16.08 – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat, 2. KSZO 2 (Woźniak Beata, Górniak Gabriela, Bielecka Maja, Sulik Alicja) 9:46.31
4 x 200m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi
1. KSZO 2 (Sojda Eryk, Kesler Michał, Michta Bartosz, Radkiewicz Kajetan) 8:15.58, 2. KSZO 1 (Skierniewski Filip, Siembida Adam, Wolski Kuba, Lis Jan) 8:25.83

Klasyfikacja Generalna XIX-tej edycji Dużej Ligi:
1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 111690
2. Barakuda Starachowice 57077
3. Salos Cortile Kielce 53937
4. UNIA Busko Zdrój 29711
5. Korona-Swim Kielce 9043
6. TS Połaniec 5522
7. ORKA MOSiR Kielce 4228
8. FOKA Sandomierz 3323
9. WODNIK Końskie 2368
10. Centrum Staszów 1914
11. Delfin Połaniec 455

Klasyfikacje indywidualne – XIX edycji Ligi:
Dziewczęta – 12 lat: 1. Karwacka Dominika 1763, 2. Woźniak Beata 1694, 8. Łapawa Jadwiga 986.
Chłopcy – 12 lat: 5. Wicha Antoni 831, 7. Tobiszewski Mikołaj 568.
Dziewczęta – 14 lat: 1. Celińska Małgorzata 2140, 2. Kamińska Zuzanna 2122, 4. Sadłos Zofia 1876, 5. Górniak Gabriela 1776, 7. Sulik Alicja 1705, 9. Bielecka Maja 1466.
Chłopcy – 14 lat: 1. Mazan Mikołaj 1779, 2. Kotwica Jakub 1483, 7. Wiek Miłosz 1169, 8. Gunia Miłosz 1095.
Kobiety 15 lat i starsze: 6. Łabaj Zuzanna 2092, 7. Petrykowska Adrianna 2059, 9. Falfus Julia 1669, 10. Kurasińska Oliwia 1653.
Mężczyźni 15 lat i starsi: 1. Król Jan 3091, 4. Stefański Patryk 2871, 5. Rajca Wiktor 2793, 6. Tomaszewski 2791, 7. Klimas Michał 2788, 9. Majsak Dawid 2591, 10. Bielawa Dominik 2572, 12. Michta Bartosz 2514, 13. Radkiewicz Kajetan 2493, 14. Szeleźniak-Białkowski Julian 2473.

Komentarze

Related Articles