KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Dwa medale pięściarzy KSZO w mistrzostwach kraju młodzieżowców

Dwa medale pięściarzy KSZO w mistrzostwach kraju młodzieżowców
październik 20
09:56 2020

Srebrny medal Daniela Surowca i brązowy Aleksandry Szczodrak to dorobek pięcioosobowej kadry KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podczas IX Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet i XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Boksie.

Daniel Surowiec w wadze do 52 kg w drodze do finału pokonał kolejno w walce ćwierćfinałowej przez poddanie w 2 rundzie z Dawidem Krawcem z Olimpu Szczecin i w półfinale pokonał przez RSC w 3 rundzie Mateusza Pawlaka z Prosny Kalisz. W satrciu o złoto przegrał jednogłośnie decyzją sędziów z Dawidem Tomczakiem z Polonii Leszno.
Startująca w wadze do 57 kg Aleksandra Szczodrak rozpoczęła od eliminacyjnego zwycięstwa nad Natalią Zawalińską z Olimpu Szczecin (3:0), a w ćwierćfinale pokonała (również 3:0) Kingę Kawkę z Boxing Team Chojnice. W starciu, którego stawką był awans do ścisłego finału uległa 0:5 Żaklinie Kociołek z RKS Łódź.
Albert Orzeł (do 63 kg) i Dominika Kołton (do 75 kg) zakończyli udział w mistrzostwach na ćwierćfinałach. Orzeł w drodze do ćwierćfinału pokonał stosunkiem głosów 2:1 ubiegłorocznego wicemistrza kraju Dominika Polaka z Sako Gdańsk, natomiast w walce o strefę medalową trafił na broniącego (z powodzeniem, co się później okazało) tytułu mistrzowskiego Damiana Durkacza (Concordia Knurów) i przegrał 0:3. Kołton rozpoczęła rywalizację od tej fazy rozgrywek i już na starcie musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając z Aleksandrą Kisiel z Boks Garda Morki.
Jakub Przysucha (do 81 kg) zatrzymał się już na walce eliminacyjnej, w której uległ stosunkiem głosów 0:3 Sebastianowi Korgólowi ze Spartakusa Szczecin.

Aleksandra Szczodrak Daniel Surowiec
Komentarze

Related Articles