KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Siatkarki KSZO SMS o Puchar Ziemi Sądeckiej

Siatkarki KSZO SMS o Puchar Ziemi Sądeckiej
wrzesień 14
08:27 2020

Dobrą formę na dwa tygodnie przed inauguracją II-ligowych rozgrywek zaprezentowały w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Ziemi Sądeckiej zawodniczki KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Piotra Brodawki zajęły w Starym Sączu 2. miejsce, ustępując tylko ekstraklasowej drużynie ze Słowacji – Volejbal Prešov. W pokonanym polu ostrowczanki pozostawiły rywali z Tarnowa i Starego Sącza, z którymi będą niebawem mierzyły się o ligowe punkty.

W pierwszej fazie turnieju drużyny zagrały ze sobą systemem każdy z każdym. Po rozegraniu kompletu spotkań dwa czołowe zespoły spotkały się w meczu finałowym, natomiast kolejne dwa w meczu o 3. miejsce. Ostrowczanki rozpoczęły turniej od niespodziewanego zwycięstwa nad reprezentantem słowackiej ekstraklasy, a po drodze do finałowego spotkania pokonały też drużynę gospodarzy oraz uległy zespołowi z Tarnowa. W decydującym o końcowym triumfie spotkaniu Słowaczki wzięły rewanż, zdobywając Puchar Ziemi Sądeckiej. Warto jednak odnotwać, że w finałowym spotkaniu w ostrowieckim zespole na parkiecie występowały aż cztery 16-latki, co pokazuje jak duży potencjał drzemie w zespole KSZO SMS!

Jestem zadowolony z wyniku i gry zespołu, która z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Dziewczyny zaczynają się rozumieć i dogadywać na boisku. Za tydzień czeka nas ostatni turniej towarzyski przed inauguracją ligi. Zagramy sparingowo w Tarnowie, gdzie naszymi przeciwnikami będą: POGOŃ Proszowice, MUKS Poprad Stary Sącz oraz Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tarnów. A już za dwa tygodnie czeka nas inauguracja ligi w Proszowicach z miejscową Pogonią. Naszych kibiców z tego miejsca chciałbym zaprosić na pierwszy mecz przy Świętokrzyskiej, gdzie 3 października o godzinie 15 zmierzymy się z Wisłą Kraków – podsumowuje starosądeckie zmagania trener Piotr Brodawka.

Wyniki:
KSZO SMS – Volejbal Prešov 2:1 (25:18, 23:25, 25:18)
KSZO SMS – UKS Jedynka Tarnów 1:2 (29:27, 14:25, 21:25)
KSZO SMS – MUKS Poprad Stary Sącz 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)
Finał: KSZO SMS – Volejbal Prešov 0:3 (24:26, 20:25, 19:25)

Końcowa kolejność:
1. Volejbal Prešov
2. KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski
3. MUKS Poprad Stary Sącz
4. UKS Jedynka Tarnów

KSZO SMS zagrał w składzie: Natalia Imiełowska, Magdalena Turek, Karolina Stefańska, Aleksandra Mich, Kaja Klepacz, Nela Wójcik, Aleksandra Ścibisz, Katarzyna Gałczyńska, Wiktora Rdzanek, Emilia Piotrowska, Wiktoria Zielińska, Kornelia Jakus, Martyna Żurawska. Trener: Piotr Brodawka.

Komentarze

Related Articles