KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duże zmiany w I lidze!

Duże zmiany w I lidze!
czerwiec 30
13:37 2020

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wyciągając wnioski z zaistniałej sytuacji związanej z przebiegiem rozgrywek sezonu 2019/2020 oraz z konsekwencji rozwoju pandemii na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, pragnąć wyjść naprzeciw potrzebom Klubów, a także mając na uwadze konieczność zabezpieczenia możliwości rozwoju piłki ręcznej, planuje podjęcie działań zmierzających do profesjonalizacji rozgrywek I ligi w piłce ręcznej.

Immanentną cechą tego projektu o roboczej nazwie „I Liga Centralna mężczyzn” jest powołanie w sezonie 2021/2022 zunifikowanej grupy rozgrywkowej maksymalnie szesnastu pierwszoligowych drużyn męskich, które to rozgrywać będą swoje zawody w formule każdy z każdym (mecz i rewanż).

Bez względu na powstanie I Ligi Centralnej (której zwycięzca uzyskuje awans sportowy do PGNiG Superligi kolejnego sezonu), Związek planuje prowadzenie rozgrywek regionalnych I ligi mężczyzn (w 3-4 grupach), w których udział wezmą drużyny nie zakwalifikowane do I Ligi Centralnej.

Krokiem służącym do osiągnięcia zamierzonego celu jest utworzenie w sezonie 2020/2021 czterech grup I ligi mężczyzn, których rywalizacja skutkować będzie wyłonieniem drużyn, mających prawo udziału w nowo zaprojektowanych rozgrywkach.

Powyżej opisane działanie ZPRP odnoszące Siudo najbliższego sezonu, ma na celu z jednej strony osłabienie efektu działania pandemii na środowisko piłki ręcznej, a z drugiej strony ochronę Klubów uczestniczących w rozgrywkach, przed ujemnymi skutkami ekonomicznymi zachodzących zjawisk. Jednocześnie długofalowo projekt nastawiony jest na maksymalizację spodziewanego efektu możliwego do osiągnięcia jedynie na tej drodze.

Wyłonienie po tym sezonie jednolitej I Ligi Centralnej spowoduje:
– podniesienie rangi rozgrywek w oczach sponsorów przy ewidentnym zwiększeniu potencjału pozyskania sponsora indywidualnego dla Klubu,
– podniesienie poziomu sportowego drużyn aspirujących do rozgrywek PGNiG Superligi,
– możliwość centralizacji praw marketingowych,
– pozyskanie sponsora tytularnego rozgrywek oraz ewentualnego nadawcy telewizyjnego,
– w dalszej perspektywie zasilenie Klubów I ligi ewentualnymi środkami finansowymi wygospodarowanymi w kontekście rozgrywek.

Drużyna KSZO w sezonie 2020/2021 występować będzie w grupie D, a jej rywalami będą: MTS Chrzanów, AZS UJK Kielce, NLO SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie, MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl, SPR Wisła Sandomierz, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, MKS Padwa Zamość i KS Viret CMC Zawiercie.

Komentarze

Related Articles