KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

ZPRP zakończył rozgrywki I i II ligi w sezonie 2019/2020!

ZPRP zakończył rozgrywki I i II ligi w sezonie 2019/2020!
marzec 31
07:42 2020

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce podjął uchwałę, na mocy której zakończone zostały rozgrywki I i II ligi kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek. Jednocześnie zmienione zostały zasady awansów i spadków.

Podjęto decyzję o braku spadków do niższych klas rozgrywkowych. Dla drużyn, które w rozgrywkach I Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zajęły I miejsca – MKS Nielba Wągrowiec (w grupie A), KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. (w grupie B) oraz KPR Legionowo (w grupie C) zarządzony zostanie turniej barażowy, którego stawką będzie awans do PGNiG Superligi (zwycięzca turnieju).

Drużyny, które w rozgrywkach II Ligi zajęły w swoich grupach I miejsca, uzyskują bezpośredni awans do rozgrywek I Ligi. Są to SPR Szczypiorniak Gorzyce (grupa 1), MKS Grudziądz (grupa 2), KS Uniwersytet Radom (grupa 3), SPR Wisła Sandomierz (grupa 4). Gratulujemy!

Komentarze

Related Articles