KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Konferencja prasowa po meczu Pucharu Polski KSZO z Azotami Puławy

Konferencja prasowa po meczu Pucharu Polski KSZO z Azotami Puławy
styczeń 26
10:27 2020

Michał Skórski (trener Azotów): Ten wynik jest dla nas aż tak korzystny przede wszystkim dlatego, że podeszliśmy do tego meczu i rywala z dużym szacunkiem. To są rozgrywki Pucharu Polski, a mierzyliśmy się z zespołem, który ma w swoim składzie kilku ciekawych, wartościowych zawodników. Wiemy, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, dlatego właśnie nasz szacunek i respekt przed rywalem był bardzo duży. Cieszę się, że to co sobie założyliśmy na ten mecz udało nam się w dużej mierze zrealizować. Chciałem podziękować swoim podopiecznym za to, że przez całe 60 minut nawet na chwilę nie spuścili z tonu, dlatego też ten mecz ułożył się dla nas aż tak mocno korzystnie. Chcieliśmy też po części potraktować ten mecz jako kolejny etap przygotowań do rundy rewanżowej w Superlidze. Nigdy przed meczem nie zakłada się tego, ile bramek można rzucić, czy stracić. Na pewno nie spodziewałem się, że możemy zdobyć aż 50 goli, ale oczywiście chcieliśmy zagrać jak najskuteczniej.

Paweł Podsiadło (Azoty): Skupiliśmy się na tym, by te nasze założenia na ten mecz zrealizować. Jak wspomniał trener, podeszliśmy do rywala z wielkim szacunkiem. Wiele zagrań w tym meczu wychodziło nam dobrze. Wiemy na czym możemy bazować i co musimy jeszcze udoskonalić. Na pewno KSZO pokazał się w tym meczu z fajnej strony. Rywale zagrali walecznie, nie odpuszczali nam do końca. Pokazali się z dobrej strony na tyle, na ile pozwoliły im umiejętności. W naszym zespole też każdy miał dużą ochotę do gry, bo po dwóch tygodniach ciężkich przygotowań w końcu przyszedł mecz o jakąś stawkę. U każdego z nas było więc widać tę chęć do gry. Mecz na pewno mógł się zatem podobać kibicom. Życzę KSZO dobrej drugiej rundy, by zajęli w rozgrywkach I ligi jak najwyższe miejsce.

Tomasz Strząbała (trener KSZO): Wszyscy wiedzieliśmy, że między jednym z ostatnich zespołów I ligi, a zespołem, który ma zdobywać medale w Superlidze, będzie olbrzymia różnica. Jeżeli chodzi o ambicję, to nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Mogę natomiast mieć zastrzeżenia do jednej sytuacji… Wiemy, że jak gramy z tak mocnym zespołem i stwarzamy sobie okazje „jeden na jeden” z bramkarzem, to musimy grać skutecznie. Rywal, może poza ostatnimi 7-8 minutami meczu, raczej w naszą stronę się nie mylił. Ciągle gramy bez lewej ręki na prawym rozegraniu i to było dla nas w tym meczu pewnym utrudnieniem, ale też nie będzie tak, że nagle przyjdzie nam zawodnik i zbawi zespół. Ali wróci do nas 3 lutego, a 5 dni później gramy już ligowy mecz, więc to będzie krótki kontakt. Zawodnik tej klasy wraca z Mistrzostw Azji i ma wiedzieć co ma grać. To jest jednak normalne, że zawodnik wraca z reprezentacji i musi sobie radzić. Taki mecz jak z Puławami to jest święto dla naszego zespołu, dlatego uznałem, że muszę dać pograć wszystkim zawodnikom, nawet gdyby nas to miało kosztować 2-3 bramki mniej w ostatecznym rozrachunku. Wszyscy pracują i starałem się dać wszystkim szansę na boisku. Z paru akcji w ataku mogę już być zadowolony. Dziś na środku rozegrania zaimponował mi Rusin. Mimo paru błędów szedł bardzo ambitnie i pokazał mi, że warto w niego inwestować na tej pozycji. Ten mecz dał mi też odpowiedzi na pytania, co mogę z nimi zrobić lepiej, by jeśli powtórzy nam się taki mecz, zagrać lepiej w obronie. W defensywie nie trzymaliśmy linii 6 metrów i kołowy nam zabiegał za plecami, gdzie dostawał łatwe piłki. W zespole Azotów każdy zawodnik dysponuje dobrym rzutem z drugiej linii i kiedy wychodziliśmy do nich, to oni szukali tych łatwych podań do koła. Widać też było, że rywale zdecydowanie mocniej od nas biegali. Azoty stanowi 20 równorzędnych graczy. U nas w drugiej połowie widać już było, że ciągłe granie atak – obrona, powodowało, że nie wszyscy potrafili utrzymać takie tempo. Obejrzałem kilka meczy z pierwszej rundy i mam już pewne porównanie. Wydaje mi się, że zespół wygląda ciekawiej, gra płynniej, popełnia mniej błędów. Przyszli nowi gracze i wnieśli trochę jakości do gry zespołu.

Ostrowieccy piłkarze ręczni z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach I ligi i Pucharu Polski. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodników sekcji piłki ręcznej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

Komentarze

Related Articles