KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Prezes Karol Szewczyk przedstawił trenera i nowych zawodników

Prezes Karol Szewczyk przedstawił trenera i nowych zawodników
styczeń 17
08:56 2020

Przed rundą rewanżową w I lidze piłkarzy ręcznych w zespole KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski doszło do kilku kluczowych zmian. Temu poświęcona była konferencja prasowa, która odbyła się wczoraj w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR. Wiceprezes ds. piłki ręcznej KS KSZO Karol Szewczyk za pośrednictwem mediów przedstawił kibicom nowego szkoleniowca zespołu oraz trzech nowych zawodników ekipy Ostrowieckich Wojowników.

Jesteśmy w trakcie przygotowań do spotkań rewanżowych, które będą decydować o utrzymaniu w I lidze. Bardzo nam zależy na tym, by w Ostrowcu Świętokrzyskim nadal była piłka ręczna na tym poziomie rozgrywek, dlatego też poczyniliśmy kroki, aby wzmocnić zespół i ten cel osiągnąć – mówił prezes Karol Szewczyk.

W rundzie rewanżowej I-ligowych rozgrywek ostrowiecki zespół poprowadzi trener Tomasz Strząbała, o czym informowaliśmy już odrębnym komunikatem kilka dni temu.

Przyszedłem do Ostrowca Świętokrzyskiego, by utrzymać zespół KSZO w I lidze. Może się jednak okazać, że ten cel jest trudniejszy do zrealizowania niż zdobycie medalu w Superlidze, bo sytuacja w tabeli i rozkład gier nie są łatwe. Będziemy musieli bardzo mocno pracować, żeby zbierać potrzebne nam do realizacji tego celu punkty i w końcowym rozrachunku znaleźć się na miejscu, które nam to utrzymanie zagwarantuje. W naszej grupie występuje SMS, który spaść nie może, więc na koniec sezonu trzeba się uplasować nie na trzecim miejscu od końca, tylko dużo wyżej. Nie zamierzamy kalkulować, tylko grać w każdym meczu na maksa. Cieszymy się bardzo, że zespół awansował do 1/16 Pucharu Polski. Znam bardzo dobrze klasę zespołu z Puław. To starcie z nimi będzie doskonałą okazją do określenia klasy jaką prezentujemy i co są warci poszczególni zawodnicy. Sam mecz traktował jednak będą jako kolejny etap przygotowań do rundy rewanżowej w I lidze. Patrzymy z optymizmem w przyszłość. Prezes i klub stworzyli nam doskonałe warunki do treningu, zespół został zdecydowanie wzmocniony, a ja jestem zadowolony z postawy chłopaków na treningach. Mamy w kadrze 14-15 równorzędnych zawodników i będą chciał z nich wszystkich korzystać. Musimy przede wszystkim dobrze przygotować się pod kątem fizycznym. Chcę też zmienić mentalność zespołu. Chciałbym, by zespół zaczął grać zdecydowanie szybciej do przodu. Chciałbym, by nasza obrona była zdecydowanie agresywniejsza, by była nastawiona na odbiór piłki i z tego wyprowadzić szybki kontratak, czy zagrać szybki środek. Oglądałem kilka spotkań KSZO na wideo i tego mi brakowało w grze tego zespołu. Weryfikacja naszej pracy przyjdzie w kwietniu i wtedy zobaczymy w jakim jesteśmy miejscu – powiedział trener Tomasz Strząbała.

Zmiany szykują się w kadrze ostrowieckiego I-ligowca. Do drużyny dołączył dobrze znany w Ostrowcu Świętokrzyskim obrotowy Adrian Wojkowski (ostatnio Ostrovia Ostrów Wielkopolski). „Adi” jest mocno związany z naszym miastem. Do KSZO trafił w sezonie 2014/2015 z legnickiej Miedzi i od razu stał się pewnym punktem ostrowieckiego beniaminka, zaskarbiając sobie sympatię miejscowych kibiców. Pomarańczowo – czarne barwy reprezentował przez dwa sezony. Zanim znów wrócił na Świętokrzyską 11 spróbował swoich sił w występującej na parkietach PGNiG Superligi Stali Mielec. W międzyczasie zmienił też stan cywilny, biorąc sobie za żonę… ostrowczankę.

Czuję do tego miasta spory sentyment, dlatego wróciłem tu, by pomóc zespołowi obronić statut I-ligowca. Na pewno jest sporo do poprawienia w grze drużyny. Doszło kilku nowych zawodników, których trzeba wkomponować. Cieszymy się, że poprowadzi nas trener Tomek Strząbała, bo na pewno dużo od siebie wniesie do naszej gry. Trenujemy ciężko, co ma zaowocować dobrą grą w rundzie rewanżowej. Przed nami mecze sparingowe i mecz pucharowy, które pokażą nam już na jakim jesteśmy poziomie – powiedział Adrian Wojkowski.

Oprócz niego w rudzie rewanżowej sezonu 2019/2020 w zespole KSZO zobaczymy też dwójkę innych szczypiornistów, którzy mają na swoim koncie wiele występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, podobnie jak „Adi” w barwach mieleckiej Stali. Będą to skrzydłowy Hubert Skuciński (ur. 28 października 1997, wzrost: 188cm, waga: 84kg) i rozgrywający Jakub Ćwięka (18 październik 1997, wzrost: 195cm, waga: 95kg). Obaj do Ostrowca Świętokrzyskiego trafili na zasadzie wypożyczenia.

Nie będę ukrywał, że jestem po ciężkiej kontuzji kolana (więzadło krzyżowe), więc w Mielcu uznano, że nie jestem im w tej chwili w stanie pomóc w walce o punkty. Zdecydowaliśmy wspólnie, że muszę zejść poziom niżej. Wybrałem Ostrowiec Świętokrzyskim. Jestem tu, by pomóc. Nie ukrywam, że będę chciał się tu odbudować. Przyszedłem też do KSZO z nadzieją, że wiele się tu nauczę od trenera Tomka Strząbały. Mam nadzieję, że pokażemy jeszcze w tej lidze, że tanio skóry nie sprzedamy – powiedział Jakub Ćwięka.

Naszym celem jest utrzymanie. Przede wszystkim chciałbym, byśmy po każdym meczu mogli powiedzieć sobie w szatni, że zostawiliśmy na boisku 100 procent swoich możliwości. Trener pokazał w minionym sezonie z zespołem z Kwidzynia, że jego metody treningowe przynoszą sukces, więc nie pozostaje nam nic innego, jak ciężko pracować i czekać, aż ta praca wyda swoje owoce. Jestem wdzięczny, że zarząd klubu dał mi szansę. W Stali Mielec brakowało mi okazji do grania, w będąc zawodnikiem w wieku dwudziestu kilku lat jest mi ta regularna gra bardzo potrzebna. Tu mam nadzieję, te okazje dostawać i pomóc klubowi. Liczę na to, że na koniec sezonu będziemy mogli wszyscy powiedzieć, że zadanie jakie przed nami postawione zostało wykonane – dodał Hubert Skuciński.

Wciąż nie wiadomo, czy w rundzie wiosennej KSZO będzie reprezentował jeden z czołowych strzelców zespołu Kacper Grabowski. Skrzydłowy KSZO, za zgodą klubu, przebywa na testach w grającym w PGNiG Superlidze Chrobrym Głogów. Sytuacja powinna wyjaśnić się po weekendowych grach kontrolnych zespołu z Głogowa.

Fot. Gazeta Ostrowiecka

Ostrowieccy piłkarze ręczni z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach I ligi i Pucharu Polski. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodników sekcji piłki ręcznej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

Komentarze

Related Articles