KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Świętokrzyskie – Już Pływam!

Świętokrzyskie – Już Pływam!
listopad 27
07:29 2019

Tylko dwukrotnie w bieżącym sezonie do rywalizacji w zawodach „Świętokrzyskie – Już Pływam!” przystąpili zawodnicy 8-lat i młodsi. Pierwsze zawody rozegrane zostały przed miesiącem na pływalni w Staszowie a zawody kończące tegoroczną rywalizację rozegrane zostały w minioną niedzielę na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Choć liczba uczestników była niewielka, rywalizowało 66 zawodników z czterech klubów, to emocji jak zwykle było pod dostatkiem. Najwięcej zawodników do zawodów zgłoszonych zostało przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i to właśnie ostrowczanie zwyciężyli w nieoficjalnej klasyfikacji miejsc medalowych, uzyskując ich w takcie zawodów 22. Drugie miejsce w tej klasyfikacji, z siedmioma miejscami medalowymi wywalczyli pływacy Centrum Staszów, a trzecie (5 miejsc) zawodnicy Orki MOSiR Kielce. Natomiast symboliczne miano najlepszego trenera (stosunek miejsc medalowych do ilości zgłoszonych zawodników) to już chyba stała domena Piotra Karpińskiego, gdyż jego zawodnicy (w sumie trzech) zdobyli aż 5 miejsc medalowych.

Pod znakiem zapytania jest sposób rozgrywania i kategorie wiekowe zawodników, którzy będą w tych rozgrywkach uczestniczyć w przyszłym roku, jak również czy w ogóle zawody z tego cyklu będą rozgrywane. O wszystkim zadecyduje Zarząd Świętokrzyskiego OZP na najbliższych posiedzeniach.

Komentarze

Related Articles