KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Pływackie Zimowe Mistrzostwa Okręgu dla KSZO!

Pływackie Zimowe Mistrzostwa Okręgu dla KSZO!
Listopad 19
10:37 2019

Nietypowo, bo w Kielcach, rozegrane zostały tegoroczne Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskim na basenie 25-metrowym. Zawody, które w ostatnich latach regularnie rozgrywane były na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim, tym razem zorganizowane zostały na kieleckiej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji FOKA. Do dwudniowej rywalizacji zgłoszonych zostało 122 zawodników z siedmiu klubów, którzy o tytuły mistrzowskie rywalizowali w 18 konkurencjach indywidualnych i trzech sztafetowych.

Juniorzy będący w trakcie przygotowań do grudniowych Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych raczej formą nie błyszczeli, natomiast z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w trakcie Mistrzostw jedenastolatka, zawodniczka KSZO Ostrowiec Św. Beata Woźniak. Podopieczna Marcina Pilińskiego aż czterokrotnie wpisywała się do tabeli rekordów okręgu w kategorii dzieci, a dokonała tego w konkurencjach: 200m stylem dowolnym – 2:28.47, 100m st,grzbietowym – 1:14.72, 100m st.zmiennym – 1:17.27 oraz 200m st.zmiennym – 2:45,43. Wyczyn tym bardziej wart podkreślenia, gdyż w trakcie tych mistrzostw rekordów okręgu nikt inny już nie poprawił!

Najlepsze wyniki punktowe w trakcie zawodów uzyskali pływacy Salosu Cortile Kielce: Rogowska Paulina – (619 pkt. – 200m st.dowolnym – 2:09.56) wśród kobiet oraz Piotr Bujak (719 pkt. – 800m st.dowolnym – 8:14.86) w rywalizacji mężczyzn. Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw odebrali pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy Salosu Cortile Kielce i Korony-Swim Kielce.

W klasyfikacji medalowej KSZO zajął 2. miejsce w zestawieniu Open z 51 medalami (11 złotych, 19 srebrnych i 21 brązowych), oraz 1. miejsce wśród Młodzików z 49 medalami (23 złote, 12 srebrnych i 14 brązowych).

Medaliści KSZO:

Młodzik:
50m dowolny dziewcząt: 1. Sadłos Zofia 29.32, 2. Celińska Małgorzata 30.13
50m dowolny chłopców: 2. Kotwica Jakub 28.73, 3. Wiek Miłosz 30.18
50m klasyczny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 35.92, 2. Sadłos Zofia 36.62, 3. Sulik Alicja 38.91
50m klasyczny chłopców: 1. Mazan Mikołaj 35.54
100m motylkowy chłopców: 1. Kotwica Jakub 1:09.82, 3. Błasiak Jan 1:19.24
200m dowolny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 2:17.39, 2. Szafrańska Malwina 2:20.16, 3. Celińska Małgorzata 2:21.24
200m dowolny chłopców: 3. Mazan Mikołaj 2:22.83
200m grzbietowy dziewcząt: 2. Szafrańska Malwina 2:39.86
400m zmienny dziewcząt: 1. Górniak Gabriela 6:12.89
4 x 200m dowolny dziewcząt: 1. KSZO 2 (Szafrańska Malwina, Sadłos Zofia, Celińska Małgorzata, Kamińska Zuzanna) 9:40.92
50m motylkowy dziewcząt: 1. Sadłos Zofia 32.06, 2. Szafrańska Malwina 32.53, 3. Kamińska Zuzanna 32.86
50m motylkowy chłopców: 1. Kotwica Jakub 30.58
50m grzbietowy dziewcząt: 1. Sadłos Zofia 33.63
400m dowolny dziewcząt: 1. Szafrańska Malwina 4:52.48, 3. Celińska Małgorzata 5:06.98
400m dowolny chłopców: 2. Kotwica Jakub 4:52.14
200m klasyczny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 2:45.99, 3. Górniak Gabriela 3:08.38
200m klasyczny chłopców: 1. Mazan Mikołaj 2:45.57, 3. Gunia Miłosz 3:02.57
200m zmienny chłopców: 2. Mazan Mikołaj 2:37.51
4 x 100m dowolny dziewcząt: 1. KSZO 2 (Celińska Małgorzata, Szafrańska Malwina, Sadłos Zofia, Kamińska Zuzanna) 4:23.51
4 x 100m dowolny chłopców: 1. KSZO 4 (Mazan Mikołaj, Wiek Miłosz, Gunia Miłosz, Kotwica Jakub) 4:31.17

Open:
1500m dowolny mężczyzn: 2. Wilk Jakub 16:35.12, 3. Kesler Marcin 16:58.28
50m klasyczny kobiet: 2. Kamińska Zuzanna 35.92, 3. Sadłos Zofia 36.62
50m klasyczny mężczyzn: 1. Lis Jan 31.43, 2. Skierniewski Filip 31.78, 3. Wypchło Jakub 33.75
100m motylkowy kobiet: 2. Petrykowska Adrianna 1:09.02
100m motylkowy mężczyzn: 2. Król Jan 58.96, 3. Majsak Dawid 59.56
200m dowolny kobiet: 2. Kamińska Zuzanna 2:17.39, 3. Falfus Julia 2:19.98
200m dowolny mężczyzn: 3. Szeleźniak-Białkowski Julian 2:00.20
200m grzbietowy kobiet: 1. Petrykowska Adrianna 2:27.64
200m grzbietowy mężczyzn: 2. Król Jan 2:08.37
400m zmienny kobiet: 1. Kurasińska Oliwia 5:15.54
4 x 200m dowolny kobiet: 3. KSZO 3 (Woźniak Beata, Karwacka Dominika, Górniak Gabriela, Sulik Alicja) 10:13.41 (I-zmiana Woźniak Beata – rekord okręgu 200m st.dowolnym w kat. Dzieci)
4 x 200m dowolny mężczyzn: 2. KSZO 1 (Wilk Jakub, Borowski Kacper, Kesler Marcin, Michta Bartosz) 8:17.94, 3. KSZO 2 (Barański Jakub, Wolski Kuba, Skierniewski Filip, Szeleźniak-Białkowski Julian) 8:36.05
50m motylkowy mężczyzn: 3. Majsak Dawid 26.70
50m grzbietowy kobiet: 2. Petrykowska Adrianna 32.01
50m grzbietowy mężczyzn: 1. Król Jan 27.09, 3. Radkiewicz Kajetan 28.96
400m dowolny kobiet: 1. Kurasińska Oliwia 4:40.01, 3. Szafrańska Malwina 4:52.48
200m klasyczny kobiet: 1. Kamińska Zuzanna 2:45.99
200m klasyczny mężczyzn: 1. Lis Jan 2:35.99, 2. Mazan Mikołaj 2:45.57
200m zmienny kobiet: 2. Petrykowska Adrianna 2:31.14
200m zmienny mężczyzn: 3. Król Jan 2:15.67
4 x 100m dowolny kobiet: 2. KSZO 1 (Kurasińska Oliwia, Łabaj Zuzanna, Falfus Julia, Petrykowska Adrianna) 4:18.99
4 x 100m dowolny mężczyzn: 1. KSZO 1 (Król Jan, Auguścik Daniel, Majsak Dawid, Wilk Jakub) 3:38.96, 3. KSZO 2 (Barański Jakub, Wolski Kuba, Skierniewski Filip, Szeleźniak-Białkowski Julian) 3:46.13

Komentarze

Related Articles