KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Ostrowieccy Wojownicy z irańskim wzmocnieniem!

Ostrowieccy Wojownicy z irańskim wzmocnieniem!
listopad 08
18:23 2019

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa KSZO, na której został zaprezentowany nowy zawodnik klubu Ali Mehdizadeh. Pochodzący z Iranu 22-letni zawodnik występuje na pozycji prawo rozgrywającego. W karierze seniorskiej występował dotychczas w zespołach ekstraklasowych MES Kerman 2015-2017 (Iran) oraz Sydney UNI 2017-2019 (Australia).

Karol Szewczyk (Prezes KSZO Handball): Powodem transferu Alego był słaby start w tym sezonie. Brakowało nam zawodnika na tej pozycji, a szczególnie tej klasy. Mamy nadzieję, że transfer Alego, który trwał dwa miesiące i wymagał od nas bardzo dużo starań, przygotowań oraz dokumentacji, wydatnie podniesie siłę rażenia naszego zespołu.

Ali Mehdizadeh (KSZO): Dziękuje mediom za tak liczne przybycie na konferencję z moim udziałem. Żeby wyjaśnić skąd pomysł na grę w piłkę ręczną, pomimo dużej popularności w moim kraju piłki nożnej oraz siatkówki, to muszę powiedzieć, że przeważył fakt, iż ta dyscyplina najbardziej przypadła mi do gustu. Mój tata wspierał mnie w wyborze drogi sportowca i powiedział żebym wybrał tą dyscyplinę, w której czuję się najlepiej. Jeśli mam podsumować poziom piłki ręcznej w Iranie, to plasuje się on na drugim lub trzecim miejscu w Azji po Katarze. Dwa irańskie zespoły występują na co dzień w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Ali swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął w wieku 14 lat. Był młodzieżowym reprezentantem Iranu we wszystkich rocznikach oraz juniorskich od 16 roku do 21 roku życia.

Oczekiwania Alego na grę w Ostrowcu Świętokrzyskim…

KSZO To młody ambitny zespół. Mam nadzieję, że swoją osobą zwiększę siłę rażenia w ataku i uda się nam zacząć zdobywać punkty. Widzę w tej grupie zawodników potencjał rozwoju. Mam nadzieję, że szybko złapiemy wspólny język na parkiecie i przełoży się to na efekty w tabeli ligowej.

Tomasz Radowiecki (Trener KSZO): Alego obserwowałem od sierpnia tego roku, od kiedy otrzymałem informacje o jego chęci gry w Polsce. Dokładnie przestudiowałem jego mecze w turnieju Super Globe. Ali pomimo faktu, że odbył jak dotychczas tylko jeden trening z zespołem, szybko się aklimatyzuje, jest otwarty, komunikatywny, szybko łapie kontakt z kolegami. Bardzo mocno liczę,że  rozwiąże nam problemy na prawym rozegraniu i dzięki grze w KSZO pokaże jak duży potencjał rozwoju posiada.

8

Komentarze

Related Articles