Letnie Mistrzostwa Okręgu dla pływaków KSZO! – KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Letnie Mistrzostwa Okręgu dla pływaków KSZO!

Letnie Mistrzostwa Okręgu dla pływaków KSZO!
Czerwiec 09
13:35 2019

Areną Letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego w Pływaniu tradycyjnie jak co roku na początku czerwca jest Pływalnia Rawszczyzna. Miłym zwyczajem tych zawodów stało się też, że w rywalizacji świętokrzyskich klubów bezkonkurencyjni każdego roku są gospodarze – pływacy KSZO Ostrowiec Św. Nie inaczej bło w rozegranym w ten weekend czempionacie, a przewaga KSZO nad resztą stawki okazała się bezdyskusyjna. Ostrowczanie w klasyfikacji klubowej mistrzostw zgromadzili na swoim koncie niemal tyle samo punktów… co wszystkie pozostałe razem. Rywali zdystansowali też w klasyfikacji medalowej, zarówno w kategorii open, jak i młodzików. Ostrowczanie wywalczyli 62 medale open (26 złotych, 16 srebrnych i 20 brązowych) oraz 48 medali w kategorii młodzik 12-13 lat (27 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych).

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Paulina Rogowska (Salos Cortile Kielce), ale tuż za nią uplasowały się Aleksandra Banaczkowska i Oliwia Kurasińska (obie KSZO). W kategorii młodziczek do zawodniczek KSZO należały cztery czołowe miejsca. Wygrała Malwina Szafrańska, przed Zuzanną Kamińską, Małgorzatą Celińską i Zofią Sadłos.
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Piotr Bujak (Salos Cortile Kielce), ale kolejne trzy miejsca zajęli ostrowczanie – Patryk Stefański, Jan Król i Michał Klimas. Wśród młodzików zwyciężył ostrowczanin Mikołaj Mazan, a trzeci był jego klubowy kolega Jakub Kotwica.

Wysoką dyspozycję przed Miedzywojewódzkimi Dryżynowymi Mistrzostwami Młodzików 13 lat, które już za tydzień odbywać się będą na Pływalni Rawszczyzna, potwierdziły podczas mistrzostw młode zawodniczki KSZO… Sztafeta w składzie Zuzia Kamińska, Zosia Sadłos, Gosia Celińska i Malwina Szafrańska ustanowiła nowy Rekord Polski w konkurencji 4x200m stylem dowolnym! I choć rekordy w tej kategorii wiekowej nie są uznawane za oficjalne, a podczas przyszłotygodniowych mistrzostw taka konkurencja nie będzie rozgrywana, to i tak należy ten sukces odbierać jako dobry znak.

Punktacja klubowa:
1. KSZO Ostrowiec Św. 929
2. Salos Cortile Kielce 356
3. Barakuda Starachowice 343
4. Korona-Swim Kielce 170
5. Unia Busko Zdrój 80
6. Delfin Połaniec 24
7. Foka Sandomierz 12
8. Wodnik Końskie 8

Rekordy pływaków KSZO:
Sztafeta w składzie Król Jan, Majsak Dawid, Klimas Michał, Stefański Patryk – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 17-lat, 18-lat i Seniorów – 4 x 100m zmienny (4:00.41)
Petrykowska Adrianna – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat – 100m grzbietowy (1:09.46)
Karwacka Dominika – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Dzieci 11 lat – 100m klasyczny (1:34.11)
Woźniak Beata Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Dzieci 11 lat – 200m zmienny (2:59.42)
Kobiet,
Sztafeta w składzie Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Celińska Małgorzata, Szafrańska Malwina – NF Rekord Polski Młodz 13-lat i Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodz.13-lat – 4 x 200m dowolny (10:00.00)

Medaliści KSZO:

Open:
1500m dowolny mężczyzn: 2. Wilk Jakub 17:20.33, 3. Bielawa Dominik 18:06.60
50m dowolny mężczyzn: 1. Stefański Patryk 24.40, 3. Majsak Dawid 25.07
50m klasyczny kobiet: 2. Banaczkowska Aleksandra 35.35
50m klasyczny mężczyzn: 1. Klimas Michał 30.57
100m motylkowy kobiet: 3. Petrykowska Adrianna 1:11.18
100m motylkowy mężczyzn: 1. Majsak Dawid 1:00.70, 2. Borowski Kacper 1:01.37, 3. Kesler Marcin 1:02.27
200m dowolny kobiet: 2. Kurasińska Oliwia 2:16.38, 3. Szafrańska Malwina 2:21.00
200m dowolny mężczyzn: 1. Stefański Patryk 1:59.84, 3. Bielawa Dominik 2:08.84
200m grzbietowy kobiet: 1. Steć Oliwia 2:30.97
200m grzbietowy mężczyzn: 2. Król Jan 2:12.63
400m zmienny kobiet: 1. Banaczkowska Aleksandra 5:16.12, 2. Kurasińska Oliwia 5:16.48, 3. Bielecka Maja 6:12.84
400m zmienny mężczyzn: 1. Kesler Marcin 5:02.66, 2. Michta Bartosz 5:04.70
4 x 200m dowolny kobiet: 1. KSZO 1 (Kurasińska Oliwia, Przygoda Natalia, Falfus Julia, Steć Oliwia) 9:29.67
4 x 200m dowolny mężczyzn: 1. KSZO 1 (Stefański Patryk, Borowski Kacper, Auguścik Daniel, Klimas Michał) 8:16.14, 3. KSZO 2 (Okręt Oliwier, Kesler Marcin, Wolski Kuba, Bielawa Dominik) 8:58.10
50m motylkowy mężczyzn: 1. Majsak Dawid 26.50, 3. Auguścik Daniel 27.63
50m grzbietowy kobiet: 1. Petrykowska Adrianna 32.62
50m grzbietowy mężczyzn: 1. Król Jan 27.96, 3. Tarka Maciej 30.54
400m dowolny kobiet: 1. Kurasińska Oliwia 4:42.43, 3. Steć Oliwia 4:55.11
400m dowolny mężczyzn: 2. Stefański Patryk 4:19.34
200m klasyczny kobiet: 1. Banaczkowska Aleksandra 2:44.46, 3. Kamińska Zuzanna 2:55.56
200m klasyczny mężczyzn: 1. Klimas Michał 2:23.30
200m zmienny kobiet: 2. Kurasińska Oliwia 2:32.53, 3. Petrykowska Adrianna 2:33.19
200m zmienny mężczyzn: 1. Stefański Patryk 2:15.50, 2. Król Jan 2:17.87, 3. Klimas Michał 2:18.64
4 x 100m dowolny kobiet: 3. KSZO 1 (Przygoda Natalia, Petrykowska Adrianna, Kurasińska Oliwia, Steć Oliwia) 4:23.09
4 x 100m dowolny mężczyzn: 1. KSZO 1 (Stefański Patryk, Król Jan, Majsak Dawid, Auguścik Daniel) 3:45.05, 3. KSZO 2 (Borowski Kacper, Haba Jakub, Wolski Kuba, Bielawa Dominik) 3:54.71
200m motylkowy kobiet: 1. Kurasińska Oliwia 2:36.58, 2. Przygoda Natalia 2:37.16, 3. Szafrańska Malwina 2:44.49
200m motylkowy mężczyzn: 1. Kesler Marcin 2:16.71, 2. Borowski Kacper 2:18.38, 3. Majsak Dawid 2:18.81
100m dowolny mężczyzn: 1. Stefański Patryk 53.13
100m grzbietowy kobiet: 1. Steć Oliwia 1:09.05, 2. Petrykowska Adrianna 1:09.95
100m grzbietowy mężczyzn: 1. Król Jan 59.35, 3. Radkiewicz Kajetan 1:06.96
100m klasyczny kobiet: 1. Banaczkowska Aleksandra 1:16.47
100m klasyczny mężczyzn: 1. Klimas Michał 1:08.24
800m dowolny kobiet: 1. Kurasińska Oliwia 9:45.12, Szafrańska Malwina 10:10.66
800m dowolny mężczyzn: 2. Stefański Patryk 9:09.29
4 x 100m zmienny kobiet: 2. KSZO 1 (Petrykowska Adrianna, Kurasińska Oliwia, Banaczkowska Aleksandra, Przygoda Natalia) 4:42.48
4 x 100m zmienny mężczyzn: 1. KSZO 1 (Król Jan, Majsak Dawid, Klimas Michał, Stefański Patryk) 4:00.41 – Rekord Okręgu Święt. Seniorów, Juniorów 18,17-lat, 3. KSZO 2 (Tarka Maciej, Kesler Marcin, Bielawa Dominik, Auguścik Daniel) 4:16.53

Młodzik 12-13 lat:
50m dowolny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 30.21, 2. Celińska Małgorzata 30.38, 3. Sadłos Zofia 30.49
50m dowolny chłopców: 2. Kotwica Jakub 29.24
50m klasyczny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 37.48, 2. Sulik Alicja 39.41
50m klasyczny chłopców: 1. Mazan Mikołaj 36.67, 3. Gunia Miłosz 43.19
100m motylkowy chłopców: 1. Kotwica Jakub 1:13.97, 3. Błasiak Jan 1:24.82
200m dowolny dziewcząt: 1. Szafrańska Malwina 2:21.00, 2. Celińska Małgorzata 2:24.14
200m dowolny chłopców: 1. Mazan Mikołaj 2:29.78
200m grzbietowy dziewcząt: 1. Szafrańska Malwina 2:42.01
400m zmienny dziewcząt: 1. Bielecka Maja 6:12.84
4 x 200m dowolny dziewcząt: 1. KSZO 3 (Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Celińska Małgorzata, Szafrańska Malwina) 10:00.00 – Rekord Polski Młodzików 13-lat, 3. KSZO 4 (Sulik Alicja, Pomykała Wiktoria, Górniak Gabriela, Bielecka Maja) 10:45.30
4 x 200m dowolny chłopców: 1. KSZO 4 (Kotwica Jakub, Błasiak Jan, Gunia Miłosz, Mazan Mikołaj) 10:26.57
50m motylkowy dziewcząt: 2. Sadłos Zofia 33.45
50m motylkowy chłopców: 1. Kotwica Jakub 32.83
50m grzbietowy dziewcząt: 1. Sadłos Zofia 35.54, 2. Sulik Alicja 35.58
400m dowolny dziewcząt: 1. Szafrańska Malwina 4:55.62, 2. Celińska Małgorzata 5:08.00
400m dowolny chłopców: 1. Kotwica Jakub 5:11.72
200m klasyczny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 2:55.56, 3. Górniak Gabriela 3:17.98
200m klasyczny chłopców: 1. Mazan Mikołaj 2:55.57
200m zmienny dziewcząt: 1. Sulik Alicja 2:54.33
200m zmienny chłopców: 1. Mazan Mikołaj 2:46.56
4 x 100m dowolny dziewcząt: 1. KSZO 3 (Szafrańska Malwina, Celińska Małgorzata, Sadłos Zofia, Kamińska Zuzanna) 4:37.20
4 x 100m dowolny chłopców: 2. KSZO 4 (Kotwica Jakub, Gunia Miłosz, Błasiak Jan, Mazan Mikołaj) 4:47.56
200m motylkowy dziewcząt: 1. Szafrańska Malwina 2:44.49
100m dowolny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 1:05.73, 2. Celińska Małgorzata 1:06.13, 3. Sadłos Zofia 1:07.35
100m dowolny chłopców: 2. Mazan Mikołaj 1:06.08, 3. Kotwica Jakub 1:06.57
100m grzbietowy dziewcząt: 1. Sadłos Zofia 1:16.67, 3. Sulik Alicja 1:18.16
100m klasyczny dziewcząt: 1. Kamińska Zuzanna 1:20.05, 2. Sulik Alicja 1:28.34
100m klasyczny chłopców: 1. Mazan Mikołaj 1:21.80
800m dowolny dziewcząt: 1. Szafrańska Malwina 10:10.66, 2. Celińska Małgorzata 10:47.27
800m dowolny chłopców: 2. Kotwica Jakub 10:49.13
4 x 100m zmienny dziewcząt: 1. KSZO 2 (Sadłos Zofia, Szafrańska Malwina, Kamińska Zuzanna, Celińska Małgorzata) 5:03.78
4 x 100m zmienny chłopców: 1. KSZO 4 (Błasiak Jan, Kotwica Jakub, Mazan Mikołaj, Gunia Miłosz) 5:18.30

Komentarze

Related Articles