KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Arena Grand Prix: Najlepsi polscy pływacy przyjadą do Ostrowca Św.

Arena Grand Prix: Najlepsi polscy pływacy przyjadą do Ostrowca Św.
kwiecień 23
14:06 2019

Około 700 zawodników i zawodniczek, w tym czołówkę polskich pływaków, zgromadzą na starcie zawody Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu, które w dniach 27-28 kwietnia odbędą się na Pływalni Rawszczyzna.

W Ostrowcu Świętokrzyskim wyłonieni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej, bo właśnie tu i teraz zaplanowano finałowe zawody cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Impreza, w której na Pływalni Rawszczyzna wezmą udział najlepsi pływacy w kraju, będzie jednym z punktów obchodów 90-lecia Klubu Sportowego KSZO.

Ostrowieckie zawody będą też ostatnią szansą na zrobienie dobrego wyniku przed zbliżającymi się wielkimi krokami Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Impreza składać się będzie z trzech bloków startowych. W sobotę 27 kwietnia zaplanowano dwa – o godzinie 8.30 i 17.00 (o 16.45 odbędzie się uroczyste otwarcie), a w niedzielę 28 kwietnia jeden – o godzinie 8.30.

Liczną reprezentację wystawią na swoim basenie reprezentanci gospodarza zawodów. Trenerzy KSZO powołali na Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu w Ostrowcu Św. 28-osobową kadrę, w tym 21 mężczyzn i 7 kobiet (ponad 100 startów). Wśród pomarańczowo – czarnych, którzy otrzymali szansę startu są: Dawid Majsak, Jan Król, Patryk Stefański, Michał Klimas, Dominik Bielawa, Dominik Walczyk, Maciek Tarka, Kuba Wolski, Marcin Kesler, Daniel Auguścik, Jakub Haba, Bartosz Barański, Bartosz Świątek, Jakub Wilk, Kacper Borowski, Bartek Michta, Kajetan Radkiewicz, Oskar Karaś, Michał Kesler, Eryk Sojda, Oliwer Okręt, Ada Petrykowska, Natalia Tarnowska, Karolina Kowalska, Oliwia Kurasińska, Julia Falfus, Natalia Przygodan, Oliwia Steć.

Inne świętokrzyskie kluby również wystawią swoje reprezentacje. Barakuda Starachowice – 12 osób, Salos Cortile Kielce – 8 i Unia Busko-Zdrój – 1.

Z uwagi na odbywające się zawody ostrowiecki basen (olimpijski i rekreacja) będzie nieczynny od piątku (26 kwietnia 2019) od godziny 15 do niedzieli (28 kwietnia 2019) do godziny 17.

Komentarze

Related Articles