KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Iga Klepacz medalistką Mistrzostw Polski Juniorek!

Iga Klepacz medalistką Mistrzostw Polski Juniorek!
kwiecień 02
07:58 2019

Z brązowym medalem wywalczonym przez Igę Klepacz w kategorii do 64 kilogramów wróciły z Grudziądza zawodniczki KSZO Ostrowiec Św., rywalizujące w XVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek oraz XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek.

Na ringu w Grudziądzu walczyło 105 juniorek z 51 klubów oraz 72 seniorek z 49 klubów. Do województwa kujawsko-pomorskiego trener pomarańczowo – czarnych Ireneusz Tracz zabrał dwie juniorki – Igę Klepacz i Natalię Stolarek oraz seniorkę Aleksandrą Szczodrak.

Iga Klepacz rozpoczęła bój o medal od zwycięstwa przed czasem (już w I rundzie) nad Zuzanną Naporą (Sparta Złotów). W pojedynku, którego stawką był awans do strefy medalowej ostrowczanka pokonała na punkty Julię Bajdę (Za Bramą Kraśnik). W półfinale ostrowczanka musiała uznać wyższość Wiktorii Tereszczak (Ring Bielsko), przegrywając starcie decyzją arbitrów.

Na ćwierćfinałowych walkach swój udział w mistrzostwach zakończyły pozostałe dwie reprezentantki KSZO. Juniorka Natalia Stolarek(48kg) przegrała z Aleksandrą Kucybałą (Korona Wałcz), a seniorka Aleksandra Szczodrak (60kg) uległa na punkty Marii Jackowskiej (Boxing Zielona Góra).

Komentarze

Related Articles