KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO wygrywa inaugurację sezonu Dużej Ligi

KSZO wygrywa inaugurację sezonu Dużej Ligi
Luty 16
13:53 2019

Na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. zainaugurowany został nowy sezon w Świętokrzyskiej Dużej Lidze Pływackiej. Pierwsza runda zgromadziła na starcie 151 osób z 8 świętokrzyskich klubów. Najliczniejszą reprezentację zgłosili gospodarze (60 osób). Ilość miała przełożenie na jakość, bo drużyna KSZO zwyciężyła punktacji klubowej rundy, zostając też pierwszym liderem ligi.

Punktacja klubowa 1 rundy:
1. KSZO Ostrowiec Św. 27 059
2. Barakuda Starachowice 18 769
3. Salos Cortile Kielce 17 651
4. Korona-Swim Kielce 9 617
5. FOKA Sandomierz 4 661
6. UNIA Busko Zdrój 3 743
7. Delfin Połaniec 2 409
8. Orka MOSiR Kielce 1 297

Pływacy KSZO na podium:

50m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 3. Natalia Przygoda 29.07
13 lat: 1. Zuzanna Kamińska 29.55, 2. Zofia Sadłos 30.74

50m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Jan Król 24.04, 2. Patryk Stefański 24.12, 3. Dominik Bielawa 24.21
14 lat: 1. Bartosz Michta 25.72, 2. Kajetan Radkiewicz 26.83
13 lat: 2. Jakub Kotwica 30.16, 3. Mikołaj Mazan 30.43

200m klasyczny kobiet:
13 lat: 1. Gabriela Górniak 3:09.50

200m klasyczny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Michał Klimas 2:21.77
14 lat: 1. Oskar Karaś 3:03.80

100m grzbietowy kobiet:
15 lat i starsi: 3. Julia Falfus 1:14.22
14 lat: 1. Adrianna Petrykowska 1:08.34

400m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Oliwia Kurasińska 4:41.04
13 lat: 1. Zuzanna Kamińska 5:00.05, 2. Małgorzata Celińska 5:17.57, 3. Zofia Sadłos 5:27.98

400m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 3. Jakub Wilk 4:06.59
13 lat: 1. Jakub Kotwica 5:10.78

100m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Oliwia Kurasińska 1:13.28
14 lat: 3. Adrianna Petrykowska 1:11.60
13 lat: 2. Małgorzata Celińska 1:20.04

100m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Dominik Bielawa 59.79
14 lat: 1. Bartosz Michta 1:04.41, 3. Kajetan Radkiewicz 1:06.39
13 lat: 1. Mikołaj Mazan 1:15.84 291, 2. Miłosz Gunia 1:23.77

200m motylkowy kobiet:
15 lat i starsi: 1. Natalia Przygoda 2:40.47

200m motylkowy mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Marcin Kesler 2:15.79, 3. Kacper Borowski 2:16.13

4 x 50m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 2. KSZO 1 (Oliwia Kurasińska, Natalia Przygoda, Karolina Kowalska, Julia Falfus) 2:14.31
13 lat: 1. KSZO 2 (Alicja Sulik, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska, Małgorzata Celińska) 2:18.49

4 x 50m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. KSZO 1 (Jan Król, Dawid Majsak, Michał Klimas, Dominik Bielawa) 1:45.05 – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów, Jun.18,17-lat, 3. KSZO 2 (Maciej Tarka, Kacper Borowski, Oliwier Okręt, Patryk Stefański) 1:54.72
14 lat: 1. KSZO 3 (Michał Kesler, Kajetan Radkiewicz, Bartosz Michta, Eryk Sojda) 2:07.95
13 lat: 1. KSZO 4 (Jan Błasiak, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan, Miłosz Gunia) 2:22.76

Komentarze

Related Articles