KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

GOLDEN w ogniu pytań Drużyny Wsparcia KSZO Handball

GOLDEN w ogniu pytań Drużyny Wsparcia KSZO Handball
luty 12
11:20 2019

Gościem Drużyny Wsparcia KSZO Handball był rozgrywający Ostrowieckich Wojowników Damian Falasa. Szczypiornistę pomarańczowo – czarnych przepytał Kamil Menducki. Zapraszamy do lektury.

DW: Damian skąd zainteresowanie piłką ręczną tym bardziej w bardzo mało znanym ośrodku jakim jest Bogoria z której pochodzisz?
DF: Sport gdzieś zawsze był w mojej rodzinie, a piłkę ręczną w moim przypadku zaszczepił wujek. To on zabrał mnie na pierwszy trening do klubu, w którym grał (UKS Zorza Bogoria) i jakoś to się zaczęło. Z treningu na trening coraz bardziej podobała mi się ta dyscyplina i wiedziałem już, że to właśnie chciałbym robić w przyszłości .

DW: Jaka jest historia Twojej gry w VIVE?
DF: Na początku po dobrych meczach w Bogorii dostałem powołanie do kadry świętokrzyskiej i można powiedzieć, że dzięki temu zauważono mnie w Kielcach. Grę w Vive zaproponował mi trener Paweł Grecak. Po skończeniu 2 klasy gimnazjum w Bogorii przeniosłem się do Kielc. Na początku było ciężko, treningi, nowe otoczenie, nic nie przypominało tej małej Bogorii, ale wiedziałem że muszę się przyzwyczaić i trenować coraz ciężej.

DW: W 2018 roku miałeś możliwość zaprezentować się za granicą w niemieckim Vfl Lubeck-Schwartau II (4 poziom – przyp.). Jakie wrażenia z pobytu?
DF: Na pewno to było coś nowego. Myślałem, że język będzie tworzył jakąś barierę, ale wcale tak nie było – można powiedzieć wręcz, że język piłki ręcznej wszędzie jest taki sam. Utrzymuje do dzisiaj kontakt z tym klubem i może kiedyś tam zagram. Podobało mi się tam nowe otoczenie, a i sam wyjazd można zaliczyć do udanych bo zebrałem nowe doświadczenia.

DW: W bieżącym sezonie otrzymujesz więcej szans na grę w zespole, ale niestety przydarzyła się kontuzja. Kiedy kibice KSZO będą mogli oglądać Cię w formie z początku bieżącego sezonu (rozmawiamy przed spotkaniem z KPR Legionowo)?
DF: Tak to prawda dużo grałem w 1 rundzie i cieszę się z tego powodu, no ale niestety kontuzje wliczone są w ten sport wiec nie trzeba się załamywać . Na pierwszych treningach po złamaniu czułem się niepewnie, musiałem oszczędzać tą rękę, ale już nie czuje bólu i trenuje na 100 %. Myślę, że z treningu na trening forma będzie rosła i wróci do tej z początku rundy albo będzie nawet i wyższa.

DW: Jaka jest Twoje ulubiona ksywa z szatni/boiska?
DF: Ksywek zawsze było sporo i nie mam jakiejś ulubionej, ale przeważnie mówią na mnie RUDY i chyba wszyscy wiedza dlaczego. Nowa wymyślona przez Łukasza Telkę przyjęła się w szatni, a dlaczego GOLDEN? to nie mam pojęcia

DW: Ulubiona pozycja na boisku?
DF: Lubię grać zarówno na lewym rozegraniu jak i na prawym . Nie przeszkadza mi gra na prawej stronie będąc praworęcznym. Na początku gry w piłkę grałem na pozycji skrzydłowego, ale po pewnym czasie stwierdziłem, że ta pozycja nie jest dla mnie.

DW: W konkursie Echa Dnia na „Sportowca Roku 2018” otrzymałeś wyróżnienie jako jedyny z piłkarzy ręcznych KSZO Ostrowiec. Czy to pierwsza taka nagroda w historii sportowca?
DF: Byłem już wyróżniany w podobnych konkursach i bardzo mi miło, że i tym razem do tego doszło. To determinuje mnie do jeszcze mocniejszego treningu i poprawiania swoich umiejętności.

DW: Jakie są Twoje ulubione zajęcia, poza oczywiście grą w piłkę ręczną?
DF: W wolnym czasie lubię pograć w gry komputerowe i tez dużo czasu poświęcam na grę w darta (popularne rzutki ).

DW: Marzenia…
DF: Na pewno takim największym marzeniem moim jak i pewnie każdego zawodnika grającego w piłkę ręczna jest zagranie w drużynie z Superligi i w kadrze Polski.

DW: Dziękujemy za rozmowę.

Podczas meczu z KPR Legionowo, Damian Falasa zanotował 97 i 98 trafienie w ligowych rozgrywkach w barwach KSZO Ostrowiec. Życzymy mu aby w najbliższym spotkaniu wyjazdowym z SPR PWSZ Tarnów przekroczył „stówkę” (mecz wyjazdowy z Orlen Wisła II w Płocku, na życzenie gospodarzy został przeniesiony na 10 marca godz. 15:00).

 

Komentarze

Related Articles