KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Poznajemy rywala – KPR Legionowo

Poznajemy rywala – KPR Legionowo
luty 08
10:34 2019

Już w najbliższą sobotę o godzinie 18 piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zmierza się w hali przy ul. Świętokrzyskiej z KPR Legionowo.

Drużyna przyjezdnych od niedawna gości na sportowej mapie Polski. Zespół został utworzony w 2009 roku. Już w pierwszym sezonie klub wywalczył awans do II ligi, w której występował przez następne dwa lata. W sezonie 2012/2013zajął 1 miejsce w grupie A I ligi, dzięki czemu wywalczył historyczny awans do Superligi.

W najwyższej klasie rozgrywkowej KPR Legionowo zadebiutował we wrześniu 2013, przegrywając na wyjeździe ze Stalą Mielec. Pierwsze zwycięstwo odniósł w trzeciej kolejce, pokonując w spotkaniu domowym MMTS Kwidzyn. Po rundzie zasadniczej legionowski zespół uplasował się na ostatniej pozycji w tabeli. Po spotkaniach o miejsca 9–12 pozycja KPR nie uległa zmianie, co oznaczało spadek. Znakomicie spisywał się Witalij Titow, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi ze zdobyczą 174 bramek.

W kolejnym sezonie KPR zdecydowanie wygrał rozgrywki w grupie A I ligi i ponownie awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W rundzie zasadniczej Superligi sezonu 2015/2016 KPR Legionowo wygrał 10 meczów, dwa zremisował i 10 przegrał. Do fazy play-off przystąpił z 5miejsca, kończąc po niej rozgrywki Superligi ostatecznie na 6. pozycji. Najlepszym rzucającym legionowskiego zespołu ponownie był Witalij Titow, który z dorobkiem 173 bramek został królem strzelców rozgrywek.

W kolejnych rozgrywkach KPR Legionowo uplasował się w tabeli zbiorczej na 10. Pozycji, a Witalij Titow ponownie został królem strzelców Superligi, rzucając tym razem 175 bramek.

W 2017 zaczęły się problemy zespołu z Legionowa. Komisarz ligi Piotr Łebek odmówił KPR-owi przyznania licencji na grę w Superlidze w sezonie 2017/2018. Ostatecznie po spełnieniu przez legionowski klub szeregu warunków decyzja ta została uchylona i KPR przystąpił do rozgrywek, w których zajął w tabeli zbiorczej 15-te, przedostatnie miejsce.

W 2018 KPR Legionowo nie otrzymał licencji na grę w Superlidze, przystępując w sezonie 2018/2019 do gry w I lidze. Pod koniec grudnia 2018 akcjonariusze spółki KPR Legionowo S.A. podjęli uchwałę o jej rozwiązaniu, zaś prawa do zespołu przejął nowo powstały podmiot – KPR Legionowo sp. z o.o.

W obu zespołach występowali zawodnicy, którzy reprezentowali barwy obu klubów. W sezonie 2014/15 znakomite rozgrywki w barwach KSZO zaliczył Tomasz Pomiankiewicz, który wcześniej rozegrał sezon w ekstraklasowym KPR. W drugą stronę po sezonie 2016/17 udał się zaś kołowy Mateusz Rutkowski.

W bieżących rozgrywkach KPR Legionowo zajmuje 6 pozycję mając na koncie 18 zdobytych punktów. KSZO Odlewnia plasuje się na 10 pozycji z dorobkiem 9 punktów. Najlepszym strzelcem przyjezdnych jest Michał Piątnicki, który w 10 spotkaniach rzucił 60 bramek.

Szczypiorniści z Legionowa mieli zainaugurować rundę rewanżową domowym meczem z rezerwami płockiej Orlen Wisły, ale spotkanie to zostało przełożone na 20 lutego. Legionowianie rozpoczęli jednak tegoroczne granie o stawkę wcześniej, bo 12 stycznia zagrali w Przemyślu w meczu 1/16 Pucharu Polski i przegrali z tamtejszym Czuwajem 27:30, odpadając z rozgrywek.

W pierwszej rundzie KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. uległ na wyjeździe zespołowi z Legionowa 32:23 (14:10). Nasz zespół wystąpił w składzie: Piątkowski, Baran – Falasa 9, Telka 4, Jeżyna 3, Hubka 3, Grabowski 1, Kogutowicz 1, Włoskiewicz 1, Zielonko 1, Cukierski, Chmielewski, Jagiełło.

Był to pierwszy w historii mecz pomiędzy obiema drużynami. Okazja do wzięcia rewanżu na rywalach z mazowieckiego nastąpi już w najbliższą sobotę o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy na trybuny.

Komentarze

Related Articles