KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Wysokie zwycięstwa waterpolistów KSZO w kwalifikacjach MP Juniorów

Wysokie zwycięstwa waterpolistów KSZO w kwalifikacjach MP Juniorów
listopad 19
12:13 2018

Waterpoliści KSZO wzięli udział w Gliwicach w Turnieju D Rundy Kwalifikacyjnej do Mistrzostw Polski Juniorów U-19. Odnieśli dwa, bardzo przekonywujące i wysokie zwycięstwa. W ogólnej tabeli z kompletem zwycięstw ustępują tylko gorszym bilansem bramek Alfie Gorzów.

W Gliwicach podopieczni trenera Roberta Serwina pokonali najpierw ŁSTW Łódź 25:9 (6:1, 1:2, 8:3, 10:3), a następnie Arkonię Szczecin 38:4 (11:0, 7:1, 8:1, 12:2).

– Cieszę się, że chłopcy nie zlekceważyli rywali. Zagrali na swoim, bardzo dobrym i wysokim poziomie – mówi trener, Robert Serwin. -Wszyscy zasłużyli na wysokie oceny, a na najwyższe Aleksander Ozga, Kamil Nawodziński, Maksymilian Krakowiak i Igor Szląszkiewicz. Przebieg tych dwóch naszych meczów był jednostronny i w zespole zadebiutował nasz najmłodszy w składzie, bramkarz Jan Skaliński. Cieszę się też, że jego debiut w tej grupie wiekowej i zawodach tej rangi wypadł jak najbardziej pomyślnie.

KSZO w Gliwicach zagrał w składzie: Jakub Krawczyk, Jan Skaliński – Mikołaj Kot, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak), Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Oskar Jarocha, Maksymilian Walesic, Cezary Pietrzyk. Trener: Robert Serwin.

Następny turniej nasi juniorzy rozegrają już na własnym basenie. W dniach od 12 do 13 stycznia będą w Turnieju F podejmować liderującą Alfę Gorzów Wielkopolski, a także Neptuna Łódź, WTS Polonię Bytom i GKPW 59 Gorzów Wielkopolski.

– To już będzie rywalizacja z silnymi rywalami, na tle których będziemy mogli dokonywać pierwszych weryfikacji układu sił w stawce drużyn aspirujących do złotego medalu mistrzostw Polski – mówi trener, Robert Serwin.

Komentarze

Related Articles