KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Konferencja podsumowująca pierwsze półrocze w sekcjach KS KSZO

Konferencja podsumowująca pierwsze półrocze w sekcjach KS KSZO
lipiec 03
09:22 2018

W sali konferencyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiRu odbyło się otwarte spotkanie z mediami i kibicami, które miało na celu podsumowanie pierwszego półrocza 2018 roku i wytyczenia celów na kolejne miesiące w klubach KS KSZO Ostrowiec Św., KSZO Ostrowiec S.A. i KP KSZO 1929 Ostrowiec Św.

Największą wartością KSZO są ludzie i ich pasja do sportu. Przy stosunkowo niewielkich budżetach udaje się robić dobre wyniki. Udaje się to właśnie dzięki zaangażowaniu działaczy, ale również wsparciu kibiców, którzy nie tylko wspierają z trybun, ale pomagają na różne sposoby, m.in. szukając pieniędzy dla klubu – mówił prezes KS KSZO Piotr Dasios. – Gmina nie jest bardzo bogata, ale zawsze stara się, zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach, wysupłać te dodatkowe pieniądze. W minionym sezonie gmina wsparła trzy kluby występujące pod szyldem KSZO kwotą blisko dwóch milionów złotych netto. To oczywiście nie wszystko, bo gmina udostępnia tym klubom za darmo obiekty, a to dla nich oszczędność rzędu około miliona złotych na sezon. Sponsorzy wsparli te kluby kwotą blisko 900 tysięcy złotych netto. Nie sposób nie wspomnieć, ale z żalem, o starostwie powiatowym, które wsparło dwa kluby kwotą 96 tysięcy złotych netto. Przy tych sumach, które dały gmina, czy sponsorzy, to jest niewiele. A pamiętamy sezony, w których starostwo potrafiło wesprzeć kluby kwotą rzędu około miliona złotych – dodał prezes Dasios.

Pierwsza część sezonu 2018 w sekcji bokserskiej możemy uznać za bardzo dobry. Mamy już na swoim koncie cztery medale mistrzostw Polski. Złote medale wywalczyli Albert Orzeł w kategorii 60kg na mistrzostwach Polski juniorów i Wiktoria Dziekan w kategorii 50kg na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Brązowe medale wywalczyli Daniel Surowiec w kategorii 48kg na mistrzostwach Polski seniorów i Natalia Kaniewska w kategorii 52kg na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Nasi zawodnicy osiągnęli 11 ćwierćfinałów w zawodach rangi mistrzostw kraju. Uważam, że te wyniki, to nasz olbrzymi sukces, bo te ćwierćfinały to przecież tylko krok od medali. Zdobyliśmy 6. miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski seniorów i 7. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasyfikacji kobiet. Przed nami jeszcze trzy kluczowe imprezy zaplanowane na ten sezon, czyli mistrzostwa Polski młodzieżowe kobiet i mężczyzn oraz mistrzostwa Polski młodzików. Mam już na swoim koncie 86 punktów. To bardzo dobry wynik, a jeśli nasi utrzymamy taką dynamikę rozwoju, to na koniec roku będziemy się cieszyć dużym sukcesem. Chcę podkreślić, że w sporcie młodzieżowym, wraz z pływaniem i waterpolo, zajmujemy jako klub 1. miejsce w województwie świętokrzyskim. Takim poziomem możemy się chwalić od wielu lat.Bardzo dziękujemy przede wszystkim gminie Ostrowiec Św., prezydentowi i wszystkim radnym miejskim, a także ostrowieckim firmom, które nas wspierają – podsumował pierwsze półrocze 2018 w wykonaniu sekcji bokserskiej KS KSZO, wiceprezes klubu Łukasz Dybiec.

W ostatnim sezonie 2017/2018 osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii ostrowieckiej piłki ręcznej. Na wywalczone 7 miejsce w I lidze złożyło się 15 zwycięstw w 28 meczach co dało 42 punkty. Odnieśliśmy wiele zwycięstw nad wyżej notowanymi drużynami. Jesteśmy drugim najlepszym klubem w województwie. Przed nami jest tylko Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski –PGE Vive Kielce. Szerokim echem w całej Polsce odbiło się zatrudnienie w KSZO legendy polskiej piłki ręcznej –Mariusza Jurasika. Przyczyniło się to do znakomitej promocji zarówno Klubu jak i Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasz zawodnik Grzegorz Sobut ze 150 zdobytymi bramkami uplasował się w pierwszej 10 najlepszych strzelców I ligi. Dużym wyróżnieniem dla naszego Klubu było również to że nasz zawodnik Jakub Bulski był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski oraz uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów. Coraz lepsze rezultaty daje praca z młodzieżą. Aktualnie sekcja prowadzi 4 drużyny młodzieżowe występujące w lidze wojewódzkiej. W drużynach tych trenuje ponad 60 młodych zawodników. Zaowocowało to debiutem kolejnych trzech wychowanków w pierwszoligowej drużynie seniorów. Są to: Filip Chmielewski, Kacper Granat i Bartek Sieniek. Nasi młodzi zawodnicy są również powoływani do kadry województwa. powołania otrzymali: Karol Chuchała, Jakub Kasprowicz oraz wspomniany już Bartek Sieniek. Skład drużyny z zakończonych niedawno rozgrywek był swoistym połączeniem rutyny z młodością co zaowocowało dobrymi wynikami. Posiadamy wielu młodych utalentowanych zawodników, którzy przy odpowiednim szkoleniu mogliby stanowić o sile zespołu przez następne lata. To czego nam potrzeba aby odnosić kolejne sukcesy to większe wsparcie a następnie stabilizacja finansowa. Bez tego nie będzie silnego KSZO !!! A bez silnych drużyn seniorskich, które są wzorem dla młodych sportowców, coraz trudniej będzie przekonać ostrowiecką młodzież do sportu… Oprócz działalności stricte sportowej podjęliśmy jako klub i sekcja wiele działań marketingowych, takich jak akcja „Wygraj razem z Wojownikami” organizowana wspólnie z Radiem Ostrowiec i Echem Dnia. Akcja ta przyciągnęła na trybuny bardzo dużo dzieci i młodzieży i utwierdziła nas w przekonaniu że trzeba przeprowadzać podobne działania w przyszłości. Podejmowaliśmy również działania mające na celu pozyskanie nowych sponsorów, czego przykładem może być utworzenie Klubu Biznesu KSZO. W tym miejscu chciałbym podziękować za dotychczasowe wsparcie naszym sponsorom: Przede wszystkim Gminie ostrowiec z panem Prezydentem na czele oraz firmom: Odlewnia Ostrowiec, Agol, Celsa, Elkom Trade, Drogowiec, Scorpion, Remondis, Grupa Pałasz, Metalowiec, Primo Pizza. Jesteśmy w takim momencie, że to jest już ostatni dzwonek, żeby zacząć coś robić. Jesteśmy jeszcze w stanie zbudować mocny skład i utrzymać na co najmniej takim poziomie, jaki udało się nam w ubiegłym sezonie zbudować. Potrzebujemy do tego wsparcia finansowego. Sytuacja jest bardzo ciężka, a decyzje powinny zapaść bardzo szybko. Stawiam sobie taki cel, by drużyna KSZO była w czołówce I ligi. Myślę, że Ostrowiec Św. jest na to stać. Podjęliśmy pewne działania. Mamy umówionego nowego trenera, są pewnie rozpoczęte rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić zespół, ale bez gwarancji finansowych nie ma to prawa być kontynuowane – ocenił sytuację w sekcji piłki ręcznej wiceprezes KS KSZO Karol Szewczyk.

W sekcji pływania imprezy „rozliczeniowe” dopiero przed nami, gdyż mamy tu do czynienia z rocznym systemem szkolenia i roczny system rywalizacji w przeciwieństwie do rozgrywek zespołowych. W dodatku z uwagi na zmianę kalendarza Polskiego Związku Pływackiego rocznikowe zimowe mistrzostwa Polski zostały przeniesione z marca na grudzień, dlatego pierwszymi imprezami będę letnie mistrzostwa, rozgrywane na długim basenie. Do Olsztyna wybiera się kilkoro zawodników 14-letnich, później mamy mistrzostwa 15-latków w Oświęcimiu i równolegle 16-latków w Ostrowcu Św. i na końcu Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Rywalizację zakończyły jedynie grupy młodzików 12 i 13-letnich, ale nie zostały jeszcze opracowane rankingi ogólnopolskie, dlatego na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. Powinniśmy się jednak w klasyfikacji drużynowej mieścić między 13 a 20 miejscem, a biorąc pod uwagę, że klasyfikowanych jest około 190 klubów, to trzeba przyznać, że jest to dobry wynik. W lutym zatrudniliśmy nowego trenera. To uczestnik dwóch Igrzysk Olimpijskich – w Barcelonie i Atlancie, finalista stylów dowolnych Marcin Maliński – ocenia pierwsze pół roku w sekcji pływania wiceprezes Piotr Węglewicz. – W piłce wodnej, gdzie mamy do czynienia z klasycznym sezonem, rozgrywanym systemem jesień / wiosna, w kilku kategoriach wiekowych mamy już zakończone rozgrywki. W juniorach, grając rocznikami młodszymi, zajęliśmy 5. miejsce. Bardzo dobrze spisali się natomiast najmłodsi zawodnicy, czyli nasza waterpolowa nadzieja. W kategorii młodzik U-13 powtórzyliśmy ubiegłoroczny wynik, broniąc tytuł mistrza Polski. W kategorii młodzik U-15 również wywalczyliśmy złote medale mistrzostw kraju, co pozwoliło osiągnąć nam wynik nigdy wcześniej nienotowany w historii klubu, bo pierwszy raz udało nam się wywalczyć w jednym sezonie tytuły mistrzowskiej w dwóch kategoriach wiekowych. Przed nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Trzeba jednak przyznać, że ubiegłoroczny sukces, czyli srebrny medal, będzie bardzo ciężko osiągnąć. Realnie patrząc w naszym zasięgu będzie 3-4 miejsce – dodaje sternik sekcji pływania i piłki wodnej.

W konferencji wzięli ponadto udział prezes spółki KSZO Ostrowiec S.A. Mariusz Rokita oraz prezes KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. Maciej Kozicki.

Komentarze

Related Articles