KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

W sobotę finał sezonu w I lidze szczypiornistów z pożegnaniami w tle

W sobotę finał sezonu w I lidze szczypiornistów z pożegnaniami w tle
maj 25
11:45 2018

W najbliższą sobotę o godzinie 17 piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski rozegrają ostatni mecz w sezonie 2017/2018. W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO Ostrowieccy Wojownicy podejmą drużynę ŚKPR Świdnica, której będą chcieli się zrewanżować za nieznaczną porażkę z pierwszej rundy.

Co prawda na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie przedostatniej serii spotkań, ale ostrowczanie mecz kończącej sezon kolejki w Łodzi rozegrali awansem już w minioną środę. Sobotni mecz będzie zatem okazją do pożegnania się z kibicami. To pożegnanie w sposób szczególny zapamięta czwórka zawodników, którzy w pomarańczowo – czarnych trykotach z herbem KSZO na piersi zagrają oficjalnie po raz ostatni. Z zespołem KSZO po tym sezonie żegnają się bowiem Grzegorz Sobut (w przyszłym sezonie będzie grał na boiskach Superligi w barwach Piotrkowianina Piotrków Trybunalski) i Krystian Wędrak (powrót z wypożyczenia do Piotrkowianina) oraz grający trener Mariusz Jurasik, który przyjął propozycję prowadzenia reprezentacji Polski juniorów młodszych. Osobną historią jest decyzja o zakończeniu kariery sportowej przez bramkarza Karola Szewczyka. Od przyszłego sezonu wiceprezes klubu ds. piłki ręcznej skupi się już tylko na pracy sportowego działacza, ustępując miejsce między słupkami bramki KSZO młodszym kolegom.

Nic nie trwa wiecznie. Moja przygoda z piłką ręczną trwa ponad 25 lat i przyszedł czas na zamknięcie w niej pewnego etapu. Sobotni mecz będzie moim ostatnim w roli zawodnika – powiedział Karol Szewczyk. – Jeżeli kochasz to co robisz, to nie łatwo jest przestać, dlatego też ta decyzja była bardzo trudna do podjęcia. Z pewnością nie raz zatęsknię za atmosferą meczu z perspektywy boiska, za adrenaliną jaką daje udana interwencja czy smakiem zwycięstwa. Nadszedł już jednak czas zawiesić buty na kołku i przekazać pałeczkę młodszym kolegom. Patrząc wstecz, szczególnie na ostatnie 10 lat, odczuwam dużą satysfakcję z tego, co udało się osiągnąć naszej drużynie i cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć. Dobrze pamiętam ile radości dał nam pierwszy zdobyty punkt w II lidze, po remisie z Polonicą Kielce oraz jakiej radości i wzruszeń dostarczył nam wywalczony awans do I ligi. Były również trudne chwile takie jak kontuzje czy porażki, ale takie jest życie i taki jest sport. Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi mogłem dzielić te chwile, kolegom z boiska, trenerom, kibicom, kolegom z zarządu KSZO oraz wszystkim osobom wspierającym naszą sekcję. Przede wszystkim dziękuję mojej rodzinie, która dzielnie znosiła moją ciągłą nieobecność spowodowaną treningami i meczami. Teraz przyjdzie czas im to wynagrodzić – dodał.

 

Ostrowieccy piłkarze ręczni z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach I ligi. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodników sekcji piłki ręcznej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

Komentarze

Related Articles