KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Grad medali dla pływaków KSZO w Staszowie!

Grad medali dla pływaków KSZO w Staszowie!
Kwiecień 24
10:09 2018

Pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z powodzeniem wzięli udział w III Otwartych Mistrzostwach Staszowa. W zawodach, w których rywalizowało 286 zawodników z 22 klubów, ostrowieccy pływacy wygrali sześć z dziesięciu klasyfikacji indywidualnych wśród zawodników 10-letnich i starszych oraz trzy z ośmiu wśród zawodników 9-lat i młodszych. Z dorobkiem 110 medali ostrowczanie zdecydowanie wygrali klasyfikacje medalową zawodów wywalczając 50 medali złotych, 37 srebrnych i 23 brązowe.

Najlepsze wyniki wśród dziewcząt uzyskała Aleksandra Banaczkowska (200 m kl. – 2.39,25) i Jakub Wilk (200 m dow. – 1.57,17). Ola, a także młodsze od niej Julia Falfus i Adrianna Petrykowska, a w gronie chłopców Kuba i młodsi od niego Patryk Stefański i Bartosz Micha zostali najlepszymi zawodnikami.

Medaliści KSZO:
25 m dowolny dziewcząt
8 lat: 3. Maja Staniszewska
9lat i młodsze: 2. Amelia Kozub; 3. Laura Gil
25m dowolny chłopców
9 lat i młodsi: 2. Franciszek Grzesik
25 m grzbietowy dziewcząt
9 lat i młodsze: 1. Amelia Kozub
25 m klasyczny dziewcząt
9 lat i młodsze: 1. Amelia Beksińska
25 m klasyczny chłopców
9 lat i młodsi: 2. Patryk Budzeń
25 m motylkiem dziewcząt
9 lat: 3.Lena Bielecka
25 motylkiem chłopców
9 lat i młodsi: 2. Rafał Kępiński; 3. Franciszek Grzesik
50 m dowolny dziewcząt
10 lat: 1. Dominika Karwacka
12-13 lat: 1. Zuzanna Kamińska
14-15 lat: 1. Julia Falfus; 2. Natalia Tarnowska
16 lat i starsze: 1. Wiktoria Błaszkiewicz; 2. Natalia Przygoda; 3. Paulina Boroń
50 m dowolny chłopców
10 lat: 2. Szymon Menducki
12-13 lat: 1. Bartosz Michta
14-15 lat: 1. Patryk Stefański
16 lat i starsi: 2. Jakub Wilk; 3. Michał Klimas
50 m motylkowym dziewcząt
12-13 lat: 1. Malwina Szafrańska; 2. Zofia Sadłos
14-15 lat: 1. Natalia Tarnowska
16 lat i starsze: 1. Wiktoria Błaszkiewicz
50 m motylkowym chłopców
12-13 lat: 3. Jakub Kotwica
14-15 lat: 1. Kacper Borowski
16 lat i starsi: 3. Marcin Kesler
100 m klasycznym dziewcząt
12-13 lat: 2. Zuzanna Kamińska
14-15 lat: 1. Julia Falfus
16 lat i starsze: 1. Aleksandra Banaczkowska; 2.Oliwia Kurasińska
100 m klasycznym chłopców
12-13 lat: 3. Kajetan Radkiewicz
16 lat i starsi: 1. Michał Klimas; 2. Jakub Haba; 3. Bartosz Świątek
100 m dowolnym dziewcząt.
10 lat: 1.Dominika Karwacka
16 lat i starsze: 1. Natalia Przygoda; 2. Paulina Boroń
100 m dowolnym chłopców.
12-13 lat: 1. Bartosz Michta
16 lat i starsi: 1.Jakub Wilk
100 m motylkowym dziewcząt.
12-13 lat: 1. Adrianna Petrykowska; 2. Malwina Szafrańska
16 lat i starsze: 1. Aleksandra Banaczkowska; 2. Oliwia Kurasińska
100 m motylkowym chłopców.
14-15 lat: 1. Kacper Borowski; 2. Dominik Walczyk
16 lat i starsi: 2. Paweł Kępiński; 3. Marcin Kesler
4×50 dowolnym dziewcząt
1. KSZO 1 (Błaszkiewicz, Boroń, Przygoda, Banaczkowska); 2. KSZO 2 (Falfus, Szafrańska, Petrykowska, Kurasińska)
4×50 dowolnym chłopców
1. KSZO 1 (Stefański, Wykierski, Klimas, Wilk); 2.KSZO 2 (Oliwier Okręt, Haba, Walczyk, Wilk)
50 m grzbietowym dziewcząt
10 lat: 2. Domonika Karwacka
12-13 lat: 1. Adrianna Petrykowska
16 lat i starsze: 1. Wiktoria Błaszkiewicz
50 m grzbietowym chłopców
10 lat: 2. Szymon Menducki
12-13 lat: 2. Kajetan Radkiewicz
14-15 lat: 3. Dominik Walczyk
16 lat i starsi: 2. Jakub Haba
200 m motylkowym
12-13 lat: 1. Malwina Szafrańska
16 lat i starsi: 1. Natalia Przygoda
200 m motylkowym chłopców
12-13 lat: 2. Oskar Karaś
16 lat i starsi: 1. Marcin Kesler; 2. Paweł Kępiński
50 m klasycznym dziewcząt
10 lat: 2. Dominika Karwacka
12-13 lat: 3. Zuzanna Kamińska
16 lat i starsze: 1. Aleksandra Banaczkowska; 2. Oliwia Kurasińka; 3.W iktoria Błaszkiewicz
50 m klasycznym chłopców
10 lat: 3.Szymon Menducki
11 lat: 3. Jakub Strzelecki
12-13 lat: 1. Bartosz Michta
14-15 lat: 1. Patryk Stefański
16 lat i starsi: 1. Michał Klimas; 3. Daniel Auguścik
200 m grzbietowym dziewcząt
14-15 lat: 1. Julia Falfus
200 m grzbietowym chłopców
14-15 lat: 2. Oliwier Okręt
16 lat i starsi: 1. Jakub Wilk; 3. Marcin Kesler
200 m klasycznym dziewcząt
12-13 lat: 2. Zuzanna Kamińska; 3. Gabriela Górniak
14-15 lat: 1. Julia Falfus
16 lat i starsze: 1. Aleksandra Banaczkowska
200 m klasycznym chłopców
14-15 lat: 2. Kacper Borowski
16 lat i starsi: 1. Michał Klimas
200 m dowolnym dziewcząt
12-13 lat: 1. Adrianna Petrykowska; 2. Malwina Szafrańska
16 lat i starsze: 1. Natalia Przygoda; 2. Oliwia Kurasińska, Paulina Boroń
200 m dowolnym chłopców
12-13 lat: 1. Bartosz Michta
14-15 lat: 1. Patryk Stefański; 2.Dominik Walczyk
16 lat i starsi: 1. Jakub Wilk; 3. Daniel Auguścik
4×50 zmiennym dziewcząt
1. KSZO 1 (Petrykowska, Banaczkowska, Błaszkiewicz, Przygoda); 2.KSZO 2 (Falfus, Kurasińska, Tarnowska, Boroń)
4×50 zmiennym chłopców
1. KSZO 1 (Stefański, Klimas, Kesler, Wilk); 2.KSZO 2 (Wykierski, Haba, Borowski, Michta)

W ostrowieckim zespole występowali ponadto: Michalina Jama, Zuzanna Zugaj, Gabriela Kiec, Wiktoria Zielińska, Oliwier Góralski, Michał Łukawski, Oliwier Adamski, Oliwier Kamiński, Bartłomiej Bezak, Adrianna Górniak, Iga Stefankiewicz, Hanna Sulik, Julia Kisiel, Marcelina Mozal, Wiktoria Celińska, Szymon Batugowski, Bartosz Kogut, Magdalena Misura, Pola Strzelecka, Marta Karwacka, Wiktoria Pomykała, Maja Rafalska, Natalia Walczyk, Maja Bielecka, Klaudia Karaś, Jakub Wykierski, Eryk Sojda, Jakub Kotwica, Mikołaj Mazan, Miłosz Gunia, Bartosz Tomczyk, Jakub Strzelecki, Jan Błasiak, Jakub Bryk, Mikołaj Tabaszewski, Jakub Piwnik, Bartosz Petruczynik, Piotr Spychaj, Antoni Wicha, Bartłosz Tarłowski, Pascal Nowak, Jan Rasiński, Oscar Misiura, Bartosz Barański.

Komentarze

Related Articles