W starciu Gigantów górą Michał Kubisztal

Styczeń 13
19:56 2018

W 13 kolejce I ligi piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. ulegli wiceliderowi rozgrywek SPR PWSZ Tarnów 32:38. Kibice przy Świętokrzyskiej 11 mieli okazję zobaczyć w akcji aż trzech byłych królów strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej, w tym dwóch byłych reprezentantów Polski! Górą był Michał Kubisztal, który rzucił dla swojego zespołu 11 goli, walnie przyczyniając się do zdobycia przez tarnowian 3 punktów. Ostrowiecki snajper Grzegorz Sobut odpowiedział 9 trafieniami, a Mariusz Jurasik, który na boisku pojawił się w drugiej połowie, dorzucił 3. W zespole KSZO zadebiutował wypożyczony z PGE Vive Kielce, a ostatnio grający w KSSPR Końskie, Krzysztof Bernacki. W swoim pierwszym meczu w pomarańczowo – czarnych barwach rzucił 2 bramki.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – SPR PWSZ Tarnów 32:38 (16:22)
KSZO: Szewczyk, Zając, Piątkowski – Sobut 9, Grabowski 5, Wędrak 4, Bulski 3, Kogutowicz 3, Jurasik 3, Bernacki 2, Antolak 2, Goliszewski 1, Falasa, Kieloch.
Przebieg meczu: I połowa – 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 2:7, 3:7, 3:8, 3:9, 4:9, 4:10, 5:10, 5:11, 6:11, 6:12, 7:12, 7:13, 8:13, 9:13, 9:14, 10:14, 10:15, 10:16, 10:17, 11:17, 11:18, 12:18, 12:19, 13:19, 13:20, 14:20, 14:21, 14:22, 15:22, 16:22. II połowa – 16:23, 17:23, 17:24, 18:24, 18:25, 18:26, 19:26, 19:27, 19:28, 19:29, 20:29, 21:29, 21:29, 21:30, 22:30, 23:30, 23:31, 23:32, 24:32, 24:33, 25:33, 26:33, 27:33, 27:34, 28:34, 29:34, 29:35, 30:35, 30:36, 31:36, 31:37, 32:37, 32:38.
Rzuty karne: KSZO 3/7, SPR 2/2.
Kary: KSZO 4min, SPR 12min.

Po meczu powiedzieli:

Ryszard Tabor (trener SPR): Mecz dla nas trudny, mimo że wynik może na to nie wskazuje. Obawialiśmy się tego spotkania. Przyjechaliśmy po zwycięstwo, ale nie przyszło nam ono łatwo, czego świadectwem są ostatnie minuty meczu. Na pewno nasza gra nie była idealna, bo ten miesiąc przerwy nas troszkę wybił z rytmu. Cieszę się, że wytrzymaliśmy kondycyjnie, ale nie do końca dobrze rozegraliśmy go taktycznie. Przy bardziej wyrównanym wyniku różnie mogło się to skończyć.

Michał Kubisztal (SPR): Każde zwycięstwo, zwłaszcza na wyjeździe, bardzo cieszy. Ta liga jest tak nieprzewidywalna, że tak naprawdę każdy z każdym może wygrać. Tu się gra nieco inaczej niż w Superlidze. Czy jesteśmy gotowi, by grać o awans? Nie wiem, to jest pytanie do działaczy. My mamy wyjść na boisko i grać o zwycięstwo. Wygranie ligi też nie daje jeszcze awansu, bo trzeba spełnić jeszcze milion różnych warunków, by tam się znaleźć.

Tomasz Radowiecki (trener KSZO): Spodziewaliśmy się trudnych zawodów, ale byliśmy do nich przygotowani. Zawiodła przede wszystkim gra w obronie. Drużyna gości bardzo dużo krwi napsuła nam szczególnie w centralnym sektorze boiska, na co wspólnie z trenerem Jurasikiem uczulaliśmy chłopaków. Goniliśmy wynik, próbując jak najlepiej wypaść przed naszymi wiernymi kibicami. Zabrakło jednak troszkę czasu. Może gdyby mecz trwał jeszcze 10 minut, to udałoby się nam odwrócić jego losy. Liga jest wyrównana, dlatego w każdym kolejnym meczu będziemy szukać swoich szans na punkty.

Krystian Wędrak (KSZO): W pierwszej połowie dostawałem wiele podać i kilka z nich udało się zamienić na gole. W drugiej połowie nie oddałem żadnego rzutu, ale za to lewe skrzydło trochę porzucało. Za porażkę winiłbym naszą postawę w pierwszej odsłonie. Poszliśmy z Tarnowem na niepotrzebną wymianę. Rywal ma w swoich szeregach wielu bardzo doświadczonych zawodników, którzy to wykorzystali. Po zmianie stron próbowaliśmy innego systemu obrony, zagraliśmy troszeczkę inaczej w ataku. Niestety nie udało się, może zabrakło nam trochę sił.

W Hali KSZO pojawili się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a szef ostrowieckiego sztabu Dariusz Czupryński odebrał od zespołu koszulkę meczową z autografami zawodników KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., która zostanie zlicytowana podczas jutrzejszego 26. finału akcji!