KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Duża Liga dla KSZO

Duża Liga dla KSZO
Grudzień 04
13:02 2017

Na Pływalni Rawszczyzna odbyłą się szósta – finałowa runda Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej 2017. W klasyfikacji generalnej zawodów ze zdecydowaną przewagą zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec Św. Za plecami ostrowczan do końca trwała walka między Salosem Cortile Kielce i Barakudą Starachowice o podział pozostałych miejsc na podium.

W zawodach 6. rundy na Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało 141 pływaków z 10 klubów Okręgu Świętokrzyskiego. Gospodarze wystawili najliczniejszą 43-osobową reprezentację.

Klasyfikacje indywidualne – XVI edycji Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej 2017 (pływacy KSZO na podium):
Dziewczęta – 12-lat: 1. Adrianna Petrykowska.
Chłopcy – 12-lat: 1. Bartosz Michta, 3. Kajetan Radkiewicz.
Dziewczęta – 13-lat: 6. Kinga Gromska, 7. Julia Falfus.
Dziewczęta – 14-lat: 2. Natalia Czernik, 3. Aleksandra Rokosz.
Chłopcy – 14-lat: 1. Patryk Stefański, 3. Kacper Borowski.
Kobiety 15-lat i starsze: 1. Julia Szafrańska, 2. Karolina Wicha.

Klasyfikacje drużynowe XVI edycji Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej 2017:

Kobiety:
1. KSZO Ostrowiec Św. – 95545
2. Barakuda Starachowice – 61982
3. Salos Cortile Kielce – 40847
4. Korona-Swim Kielce – 31649
5. Unia Busko Zdrój – 8603
6. Delfin Połaniec – 7937
7. Foka Sandomierz – 3765
8. Orka MOSiR Kielce – 3512
9. Wodnik Końskie – 1266
10. Centrum Staszów – 0

Mężczyźni:
1. KSZO Ostrowiec Św. – 72370
2. Salos Cortile Kielce – 69256
3. Barakuda Starachowice – 35401
4. Unia Busko Zdrój – 17737
5. Korona-Swim Kielce – 13347
6. Centrum Staszów – 10404
7. Wodnik Końskie – 9320
8. Orka MOSiR Kielce – 8439
9. Delfin Połaniec – 7079
10. Foka Sandomierz – 4518

Generalna:
1. KSZO Ostrowiec Św. – 167915
2. Salos Cortile Kielce – 110103
3. Barakuda Starachowice – 97383
4. Korona-Swim Kielce – 44996
5. Unia Busko Zdrój – 26340
6. Delfin Połaniec – 15016
7. Orka MOSiR Kielce – 11951
8. Wodnik Końskie – 10586
9. Centrum Staszów – 10404
10. Foka Sandomierz – 8283

Medaliści KSZO w finałowej rundzie:
15 lat i starsi:
50m grzbietowy: 3. Mateusz Rogoziński 28.77.
200m dowolny: 1. Julia Szafrańska 2:07.15, 3. Aleksandra Banaczkowska 2:12.94; 3. Mateusz Rogoziński 1:55.03.
100m klasyczny: 2. Karolina Kowalska 1:23.83, 3. Oliwia Kurasińska 1:23.84; 2. Michał Klimas 1:07.66.
50m motylkowy: 3. Wiktoria Błaszkiewicz 30.65.
400m zmienny: 1. Aleksandra Banaczkowska 4:59.01, 2. Julia Szafrańska 5:04.88.
4x200m dowolny: 2. KSZO 1 (Julia Szafrańska, Aleksandra Banaczkowska, Natalia Przygoda, Oliwia Kurasińska) 8:59.67; 1. KSZO 1 (Jakub Wilk, Mateusz Rogoziński, Jakub Haba, Jakub Kaczmarczyk) 8:06.17.
14 lat:
50m grzbietowy: 2. Aleksandra Rokosz 37.37; 2. Kacper Borowski 31.74.
200m dowolny: 2. Natalia Czernik 2:24.50; 1. Dominik Walczyk 2:13.90.
100m klasyczny: 1. Patryk Stefański 1:08.02 546 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat), 2. Oliwier Okręt 1:20.31.
50m motylkowy: 1. Aleksandra Rokosz 33.33, 2. Natalia Czernik 34.36; 1. Patryk Stefański 26.91, 2. Kacper Borowski 29.11.
400m zmienny: 2. Dominik Walczyk 5:28.13, 3. Oliwier Okręt 5:29.36.
4x200m dowolny: 1. KSZO 2 (Adrianna Petrykowska, Natalia Czernik, Kinga Gromska, Aleksandra Rokosz) 9:57.78; 1. KSZO 2 (Patryk Stefański, Kacper Borowski, Dominik Walczyk, Oliwier Okręt) 8:49.83.
13 lat:
50m grzbietowy: 3. Julia Falfus 33.60.
200m dowolny: 3. Kinga Gromska 2:28.12.
50m motylkowy: 2. Natalia Tarnowska 33.71.
400m zmienny: 3. Julia Falfus 5:35.07
12 lat:
50m grzbietowy: 1. Adrianna Petrykowska 32.30 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat); 1. Kajetan Radkiewicz 33.73, 2. Eryk Sojda 37.59.
200m dowolny: 3. Malwina Szafrańska 2:33.98; 1. Bartosz Michta 2:11.03 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat), 3. Kajetan Radkiewicz 2:18.60.
100m klasyczny: 1. Eryk Sojda 1:28.90.
50m motylkowy: 1. Adrianna Petrykowska 33.02; 1. Bartosz Michta 30.62 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat), 3. Michał Kesler 36.48.
4x200m dowolny: 1. KSZO 3 (Pola Strzelecka, Natalia Walczyk, Magdalena Misiura, Malwina Szafrańska) 10:52.85; 1. KSZO 3 (Michał Kesler, Eryk Sojda, Kajetan Radkiewicz, Bartosz Michta) 9:50.59.

Starty ostrowieckich pływaków i piłkarzy wodnych w zawodach krajowych i regionalnych są możliwe dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim w zakresie promocji miasta poprzez sport – piłkę wodną i pływanie. Najlepsi zawodnicy uzyskują znakomite wyniki, co ich kwalifikuje do reprezentowania Polski. Uzyskiwanie tak znaczących wyników jest możliwe dzięki korzystaniu z doskonałej bazy sportowej MOSiR Ostrowiec Św., udostępnianej sekcjom pływania i piłki wodnej na potrzeby treningów i organizowanych zawodów. Występy zawodników sekcji pływania i piłki wodnej KS KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego i ostrowieckiego MOSiR-u jako miasta sportu i rekreacji.

Komentarze

Related Articles