Pływacy KSZO wicemistrzem Świętokrzyskiej Małej Ligi

Listopad 06
10:30 2017

Barakuda Starachowice była gospodarzem finałowej 6. rundy Świętokrzyskiej Małej Ligi Pływackiej, która odbyła się w miniony weekend. Zawody zgromadziły na starcie 152 dzieci z 11 klubów, w tym 45 ostrowczan. W klasyfikacji klubowej zwyciężyli gospodarze (493pkt), przed KSZO (303) i Koroną-Swim Kielce (181). Taka sama kolejność na podium jest również po sześciu rundach. Małą Ligę Pływacką wygrała Barakuda (2430pkt), przed KSZO (1982) i Koroną-Swim (1121).

W klasyfikacjach indywidualnych, uwzględniających starty w całym sezonie, pływacy KSZO wiedli prym wśród dziewcząt 11-letnich. Zwyciężyła Malwina Szafrańska, przed Anną Menducką, Zuzanną Kamińską i Zofią Sadłos (wszystkie KSZO). Wśród chłopców 11-letnich drugie miejsce zajął Mikołaj Mazan, a piąty był Jakub Kotwica.

4 x 50m zmienny dziewcząt
1. KSZO 1 (Zofia Sadłos, Alicja Sulik, Malwina Szafrańska, Zuzanna Kamińska) 2:33.82
3. KSZO 2 (Marta Karwacka, Anna Menducka, Małgorzata Celińska, Gabriela Górniak) 2:47.50
4 x 50m zmienny chłopców
1. KSZO 1 (Jan Błasiak, Mikołaj Mazan, Jakub Kotwica, Miłosz Gunia) 2:49.00

10 lat i młodsi
3. KSZO 2 (Jakub Strzelecki, Szymon Menducki, Bartosz Tomczyk, Jakub Bryk) 3:17.60

Pływacy KSZO na co dzień trenują i przygotowują się do najważniejszych startów na Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sekcja pływania KS KSZO poleca obiekty MOSiRu innym klubom i grupom sportowym do organizacji zgrupowań sportowych.