KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Dawid Brzeziński Mistrzem Polski! Brąz Karoliny Witek!

Dawid Brzeziński Mistrzem Polski! Brąz Karoliny Witek!
październik 16
08:25 2017

Dawid Brzeziński wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie, które odbywały się w miejscowości Tarnowo Podgórne.

Na wielkopolskich ringach o medale walczyli ponadto Jakub Stojek i Kacper Delegiewicz, ale ich udział w zawodach zakończył się na walkach ćwierćfinałowych. Dawid Brzeziński pokonywał kolejne szczeble w drodze po swój medal w doskonałym stylu. W ćwierćfinale jednogłośnie na punkty odprawił z kwitkiem Adama Nalickiego z UKS Junior Świątki, w półfinale sędziowie orzekli jego zwycięstwo nad Jakubem Bokwą (San Paulo Masłońskie) już w drugiej rundzie przez RSC. W niedzielnym finale mierzył się z Sebastianem Bergandnym z Włókniarza 1925 Kalisz i tę walkę również zakończył przed czasem!

Wyniki walk (na pierwszym miejscu zwycięzcy):
Ćwierćfinały: 43kg. Jakub Kosior (Sporty Walki Piła) – Jakub Stojek (KSZO) 3:0, 72kg. Dawid Brzeziński (KSZO) – Adam Naklicki (UKS Junior Świątki) 3:0, 76+kg. Nikodem Zalewski (DKB Dzierżoniów) – Kacper Delegiewicz (KSZO) 3:0
Półfinał: Dawid Brzeziński (KSZO) – Jakub Bokwa (San Paulo Masłońskie) RSC2.
Finał: Dawid Brzeziński (KSZO) – Sebastian Bergandny (KKS Włókniarz 1925 Kalisz) AB2

Cztery zawodniczki KSZO Ostrowiec Św. wzięły udział w VI Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet. Z Grudziądza ostrowiecki klub wrócił z brązowym medalem, wywalczonym przez Karolinę Witek.

Wyniki walk (na pierwszym miejscu zwyciężczynie):
Eliminacje: 60kg: Dominika Podeszwiak (KSZO) – Nina Kantor-Malujde (Olimp Szczecin) AB I, 75kg: Aleksandra Trojanowska (Skorpion Szczecin) – Dominika Kołtunowicz (KSZO) AB I.
Ćwierćfinały: 60kg: Mirela Balcerzak (Skorpion Szczecin) – Dominika Podeszwiak (KSZO) AB I, 75kg: Hanna Sołecka (Skorpion Szczecin) – Dominika Kołton (KSZO) AB I,
Półfinały: 81kg: Olga Moczała (Skorpion Szczecin) – Karolina Witek (KSZO) AB I.

W tym tygodniu w Koninie rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn.

Komentarze

Related Articles