KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Ostrowieccy Wojownicy w Parku Linowym w Skarbce

Ostrowieccy Wojownicy w Parku Linowym w Skarbce
sierpień 21
11:53 2017

Pierwszoligowi piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. w ramach urozmaicenia przygotowań do nowego sezonu odwiedzili Park Linowy w Skarbce. Atrakcje jakie zgotowali na miejscu Ostrowieckim Wojownikom gospodarze obiektu trenerzy szczypiornistów śmiało mogli potraktować jako element wymagającego, ale zarazem ciekawego i integrującego zespół treningu.

Park Linowy w Skarbce jest największym tego typu obiektem w Polsce. Znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu, niedaleko, bo tylko 1,5 km od JuraParku w Bałtowie i niespełna 20km od Ostrowca Św. Jego powierzchnia to ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. Naturalne uwarunkowanie terenu dało możliwość utworzenia 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i różnorodnych przeszkodach – ścianki wspinaczkowe, powietrzna deskorolka, skoki Tarzana, ruchome pomosty, sieci, tyrolka i wiele innych – to mnóstwo mocnych wrażeń! Każdy może w Skarbce znaleźć wyzwanie dostosowane skalą trudności do swoich możliwości – od maluszka do naprawdę odważnego i żądnego wrażeń uczestnika chcącego sprawdzić swoje możliwości na Czarnej Trasie w ekstremalnych warunkach oraz nowo wybudowanej Złotej Trasie Extreme.

Poza trasami Park Linowy w Skarbce dysponuje katalogiem innych atrakcji, takimi jak:

• Ścieżka Dydaktyczna dla zainteresowanych historią i geografią naszego wspaniałego regionu to oferta przede wszystkim dla młodzieży szkolnej. Idąc od jaskini poprzez kamieniołom o wysokości ponad 30 metrów aż do odrestaurowanego wapiennika, poznacie sposób wydobywania wapienia i wypalania wapna tak, jak to kiedyś odbywało się na naszym terenie zobaczycie również widoczne złoża krzemienia.

• Strzelnica ASG to sprawdzenie zręczności i wprawnego oka w strzelaniu do pojawiającej się tarczy. Znakomita zabawa dla osób w każdym wieku, rywalizacja i możliwość spróbowania swoich sił na różnych poziomach.

• Skok wahadłowy tzw.”Diabelskie wahadło” – atrakcja dla naprawdę odważnych osób. Musisz skoczyć w dół i jak na ogromnej huśtawce polecisz w górę oglądając piękne widoki.

Przeczytaj więcej na: ParkLinowySkarbka.pl

 

Komentarze

Related Articles