KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Ostrowieccy Wojownicy rozpoczęli sezon od integracji

Ostrowieccy Wojownicy rozpoczęli sezon od integracji
lipiec 30
20:59 2017

Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. od jutra rozpoczynają treningi przygotowujące do nowego I-ligowego sezonu. Po raz pierwszy spotkali się jednak już dziś na integracyjnym grillu w Karczmie Leśnej w Starej Dębowej Woli koło Ostrowca Św.

Po minionym sezonie, którego wyniki rozczarowały zarząd oraz sztab szkoleniowy klubu, w zespole KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. doszło do sporych zmian. W drużynie trenerskiego duetu Mariusz Jurasik – Tomasz Radowiecki pojawiło się aż dziewięciu nowych zawodników. Dzisiejsze spotkanie towarzyskie przy grillu miało więc na celu zintegrowanie kadry ostrowieckiego I-ligowca. Od jutra ostrowczanie zabierają się do pracy nad siłą i kondycją, która ma później zaprocentować podczas długiego sezonu. Przez dwa tygodnie zajęcia odbywać się będą dwa razy dziennie przez sześć dni w tygodniu. Rano będą to na przemian treningi w siłowni lub biegowe (na stadionie lub w lesie), a popołudniu w hali.

W sierpniu szczypiorniści KSZO mają zaplanowanych szereg spotkań sparingowych oraz udział w dwóch turniejach. Rozpoczną z wysokiego „C”, podejmując 9 sierpnia we własnej hali grającą w Superlidze Stal Mielec. Tydzień później (16 sierpnia), również w hali KSZO, podejmą II-ligową Padwę Zamość. W dniach 18-19 sierpnia wezmą udział w turnieju towarzyskim z Końskich, gdzie obok gospodarzy ich rywalem będą zespoły beniaminków I ligi z Warszawy i Łodzi oraz AZS AWF Biała Podlaska. 23 sierpnia ostrowczanie mają zaplanowany rewanżowe spotkanie ze Stalą w Mielcu, a 25 lub 26 sierpnia (do ustalenia) sprawdzą swoją formę w konfrontacji z kolejnym zespołem z Superligi, goszcząc tym razem w Puławach. 30 sierpnia pojadą do Radomia na mecz z tamtejszym beniaminkiem – KS Uniwersytet, a 2 września generalny sprawdzian przed inauguracją sezonu mają zaplanowany w Ostrowcu Św., gdzie w ramach miniturnieju zmierzą się z radomskim Uniwersytetem oraz innym I-ligowcem – SPR Tarnów.

Komentarze

Related Articles