KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Jakub Bulski: Od Jurasika będę mógł się wiele nauczyć

Jakub Bulski: Od Jurasika będę mógł się wiele nauczyć
lipiec 24
07:00 2017

Wychowanek Vive Tauronu Kielce oraz reprezentant Polski juniorów mierzący 198cm obrotowy Jakub Bulski w sezonie 2017/2018 będzie na I-ligowych parkietach reprezentował barwy KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Miał propozycje gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale wybrał Ostrowiec Św. Powiedział nam dlaczego…

Jak przebiegała Twoja kariera do tej pory?
– Piłkę ręczną trenuję od ośmiu lat. Do największych sukcesów na pewno mogę zaliczyć trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów młodszych i wicemistrzostwo Polski juniorów. Rozegrałem ponad 60 meczy w kadrze narodowej juniorów młodszych i juniorów. Teraz będę grał w Ostrowcu Św. i mam nadzieję, że z jak najlepszym wynikiem i kolejnymi sukcesami na koncie.

Jak przyjęliście w Kielcach informację o wycofaniu drużyny rezerw z I ligi?
– Na pewno się tego nie spodziewaliśmy. Myśleliśmy, że jak się utrzymamy, to dalej będziemy grali w tej I lidze. Wyszło inaczej i musieliśmy się z tym pogodzić i odnaleźć w nowej sytuacji. Myślę, że wyszło nienajgorzej, bo każdy sobie znalazł jakiś nowy klub, z szansą na dalszy rozwój. W Kielcach stawiają na zespół juniorów, których poprzez występy w rozgrywkach II ligi chcą przygotować do walki o medal mistrzostw Polski.

Jesteś tegorocznym maturzystą.
– Tak, udało mi się uzyskać podczas egzaminu maturalnego w miarę niezłe wyniki. Chciałbym kontynuować naukę na studiach, rozwijając się równolegle na dwóch płaszczyznach – naukowej i sportowej.

Miałeś propozycję z grającej w PGNiG Superlidze Stali Mielec.
– To prawda, ale wybrałem KSZO. Dużym plusem przemawiającym na rzecz Ostrowca Św. jest osoba trenera Mariusza Jurasika. Mam nadzieję, że to co mi tutaj zaproponował pomoże mi się wypromować. Na pewno dużo będę mógł się od niego nauczyć.

Komentarze

Related Articles