KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

FIVB World Grand Prix 2017 – już za tydzień w Ostrowcu Św.!

FIVB World Grand Prix 2017 – już za tydzień w Ostrowcu Św.!
lipiec 07
09:14 2017

W dniach 14-16 lipca Hala Sportowo–Widowiskowa KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie areną elitarnych kobiecych rozgrywek siatkarskich FIVB World Grand Prix. Impreza zagości w Polsce już po raz czternasty, ale po raz pierwszy w województwie świętokrzyskim i naszym mieście.

Reprezentacja Polski w doborowym gronie najlepszych zespołów świata znalazła się tuż po wywalczonym w roku 2003 przez zespół trenera Andrzeja Niemczyka mistrzostwie Europy. Tamte sukcesy, którego jedną z głównych autorek była Agata Mróz – w przeszłości również zawodniczka AZS WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski, do dziś procentują obecnością polskiej drużyny narodowej w cyklu World Grand Prix. Rokrocznie liczne grono fantastycznych polskich kibiców raduje się z obecności klasowych drużyn występujących w znakomitych rozgrywkach FIVB.

Dziś siatkarska reprezentacja Polski Polski turniejem w Argentynie rozpoczyna udział w tegorocznym cyklu World Grand Prix. Jacek Nawrocki, trener reprezentacji narodowej kobiet, oparł skład o zawodniczki, które w ostatnich dniach grały w towarzyskich potyczkach z Brazylią. Rywalkami Polek w Neuquén i Ruca Che będą Argentynki, Chorwatki i Kanadyjki.

Skład reprezentacji Polski kobiet na World Grand Prix w Argentynie (7-10 lipca):
Klaudia Alagierska – środkowa
Monika Bociek – atakująca
Roksana Brzóska – przyjmująca
Zuzanna Efimienko-Młotkowska – środkowa
Martyna Grajber – przyjmująca
Małgorzata Jasek – atakująca
Agnieszka Kąkolewska – środkowa
Aleksandra Krzos – libero
Marlena Pleśnierowicz – rozgrywająca
Patrycja Polak – przyjmująca
Malwina Smarzek – atakująca
Berenika Tomsia – atakująca
Witkowska Agata – libero
Joanna Wołosz – rozgrywająca

Już za tydzień gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia, jakim bez wątpienia jest World Grand Prix, będzie Ostrowiec Świętokrzyski. Rywalkami Polski w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO będą siatkarki Peru, Argentyny i Korei. Tak jak przed laty, w ekipie biało-czerwonych prawdopodobnie zobaczymy byłe zawodniczki ostrowieckiego klubu. W szerokiej kadrze Polski na FIVB World Grand Prix 2017 znalazły się bowiem przyjmująca Roksana Brzóska i rozgrywająca Ewelina Polak, które przez ostatnie dwa sezony reprezentowała w rozgrywkach Orlen Ligi drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski!

Bilety na ostrowiecki turniej podzielone zostały na dwie kategorie cenowe. Droższe, w kwocie 20 zł (za jeden dzień), sprzedawane są na sektory B, D, F i H (sektory niższe na dużej trybunie). Na pozostałe sektory wejściówki skalkulowane zostały na poziomie 15 zł za jeden dzień turnieju (oba mecze).

Wejściówki można zakupić na dwa sposoby:
– za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl,
– w kasie hali (13 lipca w godz. 12.00-18.00, w dni meczowe w godz. 12.00-21.00),

Harmonogram turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim:
14 lipca, piątek:
17.15 Argentyna – Korea
20.15 Polska – Peru
15 lipca, sobota:
17.15 Korea – Peru
20.15 Polska – Argentyna
16 lipca, niedziela:
17.15 Argentyna – Peru
20.15 Polska – Korea

 

Komentarze

Related Articles