KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Maciej Stańko: Nazwisko trenera budzi respekt

Maciej Stańko: Nazwisko trenera budzi respekt
czerwiec 18
07:19 2017

Mierzy 201 centymetrów i jak twierdzi… ciągle rośnie. W końcu ma dopiero 20 lat. Obrotowego o takich parametrach jeszcze w zespole KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. nie było. Od przyszłego sezonu w teamie Ostrowieckich Wojowników grał będzie wychowanek Siódemki Miedź Legnica, a ostatnio szczypiornista grającej w Superlidze Gwardii Opole – Maciej Stańko.

Jak przebiegała Twoja dotychczasowa kariera?
– Przez ostatnie dwa lata byłem zawodnikiem Gwardii Opole. Rozegrałem w jej barwach kilka meczy w Superlidze. Podjąłem jednak decyzję, że powinienem poszukać nowych doświadczeń w swojej karierze. Mam nadzieję, że w Ostrowcu Św. rozwinę się i pokażę się z najlepszej strony.

Jak trafiłeś do Ostrowca Św.?
– Wspólnie z Damianem Zającem przyjechaliśmy tu na testy. To, że przecierałem szlaki do KSZO wspólnie z klubowym kolegą i ostatecznie obaj podpisaliśmy tu umowę, to na pewno fajna sprawa. Będzie nam raźniej.

A co zdecydowało, że zamieniłeś Superligową Gwardię na I-ligowy KSZO?
– Nazwisko trenera Mariusza Jurasika. Przyznam, że… budzi respekt. Na grze w piłkę ręczną zjadł przysłowiowe zęby. Jest w tym sporcie dłużej niż ja mam lat. Mam nadzieję sporo się przy nim nauczyć.

Komentarze

Related Articles