KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Damian Zając: Adam Malcher wiele mnie nauczył

Damian Zając: Adam Malcher wiele mnie nauczył
czerwiec 16
15:14 2017

W sezonie 2017/18 konkurencja na pozycji bramkarza w zespole szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. mocno wzrośnie. Do drużyny Mariusza Jurasika i Tomasza Radowieckiego dołączył właśnie eks bramkarz młodzieżowej reprezentacji Polski, grający ostatnio w Superlidze w barwach Gwardii Opole, 20-latek mierzący aż 198cm(!) Damian Zając.

Z jakimi nadziejami decydowałeś się na grę w KSZO?
– Do Ostrowca Św. przechodzę po trzyletniej grze dla Gwardii Opole. Przychodzę tu po to, by grać. Nie przychodzę tu by siedzieć na ławce, tylko pokazywać swoją wartość na boisku. Chce doskonalić tu swoje umiejętności pod okiem trenera Mariusza Jurasika. Myślę, że rozwinę tu swoje skrzydła i będę mocnym punktem zespołu KSZO.

Nazwisko trenera Jurasika było magnesem, który skierował Twoją karierę właśnie do Ostrowca Św.?
– Można powiedzieć, że był to na pewno jeden z magnesów. Faktycznie trenera Mariusza Jurasika nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Inne czynniki też miały wpływ jednak wpływ na moją decyzję. Chciałem zmienić środowisko, otoczenie, klub.

W Gwardii miałeś do czynienia z golkiperem reprezentacji Polski Adamem Malcherem. Czego się od niego nauczyłeś?
– Adam Malcher wiele mnie nauczył. Trenując pod jego skrzydłami zdobyłem duże doświadczenie. To bramkarz światowej klasy. Potrafi i chętnie przekazuje swoją wiedzę młodszym kolegom.

Sam też masz na swoim koncie wiele występów w reprezentacji Polski. Powiedz nieco więcej o tym.
– Byłem reprezentantem Polski juniorów, później członkiem kadry młodzieżowej. W minionym roku brałem udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Danii, gdzie zajęliśmy ósme miejsce. W sumie w koszulce z orzełkiem na piersi grałem przez cztery lata.

Komentarze

Related Articles