Pływacy KSZO wygrywają Letnie Mistrzostwa Okręgu

Czerwiec 12
08:43 2017

Letnie Mistrzostwa Okręgu w Pływaniu, które w miniony weekend odbyły się na Pływalni Rawszczyzna, zakończyły się drużynowym triumfem KSZO Ostrowiec Św. Ostrowczanie wyprzedzili w punktacji klubowej Salos Cortile Kielce i Barakudę Starachowice. W klasyfikacji medalowej KSZO był drugi, zarówno w open jak i wśród młodzików.

W dwudniowych mistrzostwach na 50-metrowym basenie w Ostrowcu Św. rywalizowało 160 osób z 9 klubów województwa Świętokrzyskiego oraz jednego klubu z okręgu Mazowieckiego (Wodnik Radom). Najliczniejszą reprezentację wystawili gospodarze imprezy – KSZO Ostrowiec Św., którzy wypuścili w szranki 42-osobą ekipę.

W punktacji klubowej pływacy KSZO wywalczyli 580 punktów i wyprzedzili na podium Salos Cortile Kielce (538pkt) oraz Barakudę Starachowice (188pkt).

W klasyfikacjach indywidualnych wśród kobiet wygrała Karolina Wicha, a na trzecim miejscu uplasowała się Julia Szafrańska. Wśród panów tuż za podium – na 4 miejscu – sklasyfikowany został Mateusz Rogoziński.

W klasyfikacji medalowej open triumfowali pływacy Salosu Cortile Kielce, którzy wywalczyli 44 medale, w tym aż 24 złote. KSZO z taką samą liczbą medali (44) musiał się zadowolić miejscem drugim, a to za sprawą mniejszej liczby złotych medali (9). W klasyfikacji medalowej młodzików 13 lat najwięcej medali wywalczyli młodzi pływacy Barakudy Starachowice (54), w tym aż 28 złotych. Drugim najlepszym wynikiem może pochwalić się KSZO, którego młodzicy wywalczyli 24 medale, w tym 4 złote.

Wśród multimedalistów mistrzostw najlepsi ostrowczanie sklasyfikowani zostali na początku drugiej dziesiątki. Po dwa złote krążki na swoim koncie zapisali Aleksandra Banaczkowska, Karolina Wicha, Bartosz Michta i Wiktoria Błaszkiewicz.

Medale i rekordy Okręgu pływaków KSZO:

Open
800m dowolny mężczyzn: 2. Jakub Wilk 9:01.25.
50m dowolny kobiet: 2. Karolina Wicha 27.75, 3. Wiktoria Błaszkiewicz 28.78
50m dowolny mężczyzn: 2. Patryk Stefański 25.40 – Rekord Okręgu Święt. Jun. 14-lat.
50m klasyczny kobiet: 2. Aleksandra Banaczkowska 36.07.
50m klasyczny mężczyzn: 3. Michał Klimas 32.33.
100m motylkowy kobiet: 1. Wiktoria Błaszkiewicz 1:06.33.
100m motylkowy mężczyzn: 2. Mateusz Rogoziński 1:00.52.
200m dowolny kobiet: 1. Karolina Wicha 2:09.18, 3. Julia Szafrańska 2:12.34.
200m dowolny mężczyzn: 3. Mateusz Rogoziński 2:00.48.
200m grzbietowy kobiet: 2. Julia Szafrańska 2:31.83.
400m zmienny kobiet: 1. Aleksandra Banaczkowska 5:13.29, 2. Oliwia Kurasińska 5:29.64, 3. Natalia Czernik 5:48.44.
4x100m dowolny kobiet: 1. KSZO 2 (Wiktoria Błaszkiewicz, Paulina Boroń, Natalia Przygoda, Aleksandra Banaczkowska) 4:14.85, 2. KSZO 1 (Julia Szafrańska, Oliwia Kurasińska, Adrianna Nowak, Karolina Wicha) 4:14.88.
4x100m dowolny mężczyzn: 3. KSZO 1 (Mateusz Rogoziński, Michał Klimas, Jakub Haba, Jakub Wilk) 3:50.88.
50m motylkowy kobiet: 1. Wiktoria Błaszkiewicz 29.82 – Rekord Okręgu Święt. Jun. 16-lat, Jun.15-lat.
50m grzbietowy kobiet: 3. Julia Szafrańska 33.01.
400m dowolny kobiet: 1. Karolina Wicha 4:31.72, 2. Julia Szafrańska 4:32.20, 3. Wiktoria Błaszkiewicz 4:48.58.
400m dowolny mężczyzn: 3. Mateusz Rogoziński 4:17.11.
200m klasyczny kobiet: 1. Banaczkowska Aleksandra 2:38.69 – Rekord Okręgu Święt. Jun. 15-lat.
200m klasyczny mężczyzn: 3. Michał Klimas 2:33.84.
200m zmienny kobiet: 2. Aleksandra Banaczkowska 2:30.66, 3. Julia Szafrańska 2:34.74.
4x100m zmienny kobiet: 1. KSZO 1 (Julia Szafrańska, Karolina Wicha, Aleksandra Banaczkowska,Wiktoria Błaszkiewicz) 4:39.45.
4x100m zmienny mężczyzn: 3. KSZO 1 (Jakub Wilk, Mateusz Rogoziński, Michał Klimas, Patryk Stefański) 4:23.89.
200m motylkowy kobiet: 3. Aleksandra Rokosz 2:52.72.
200m motylkowy kobiet: 2. Marcin Kesler 2:27.82, 3. Kacper Borowski 2:29.88.
100m dowolny kobiet: 2. Karolina Wicha 59.81, 3. Julia Szafrańska 1:02.34.
100m dowolny mężczyzn: 3. Mateusz Rogoziński 55.48.
100m grzbietowy mężczyzn: 3. Mateusz Rogoziński 1:04.70.
100m klasyczny kobiet: 2. Aleksandra Banaczkowska 1:16.28.
100m klasyczny mężczyzn: 3. Michał Klimas 1:10.59.
800m dowolny kobiet: 1. Julia Szafrańska 9:26.52, 2. Aleksandra Banaczkowska 9:52.03, 3. Oliwia Kurasińska 9:56.26.
1500m dowolny mężczyzn: 3. Jakub Kaczmarczyk 17:57.41.
4x50m zmienny mieszane: 3. KSZO 1 (Jakub Wilk, Wiktoria Błaszkiewicz, Michał Klimas, Patryk Stefański) 1:59.68

Młodzik 13-lat
50m dowolny chłopców: 3. Bartosz Michta 29.64 – Rekord Okręgu Święt. Młodz. 12-lat.
100m motylkowy dziewcząt: 2. Kinga Gromska 1:17.02.
100m motylkowy chłopców: 1. Bartosz Michta 1:13.67.
200m dowolny dziewcząt: 2. Adrianna Petrykowska 2:27.81.
200m dowolny chłopców: 3. Michał Kesler 2:42.90.
200m grzbietowy dziewcząt: 2. Julia Falfus 2:40.58.
200m grzbietowy chłopców: 2. Kajetan Radkiewicz 2:41.50.
400m zmienny dziewcząt: 1. Kinga Gromska 5:49.71.
50m motylkowy dziewcząt: 2. Adrianna Petrykowska 33.99.
50m motylkowy chłopców: 3. Bartosz Michta 32.06.
50m grzbietowy dziewcząt: 2. Julia Falfus 36.19.
50m grzbietowy chłopców: 5. Kajetan Radkiewicz 34.73 – Rekord Okręgu Święt. Młodz. 12-lat.