KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Charytatywny tour Mateusza Masternaka po Świętokrzyskim

Charytatywny tour Mateusza Masternaka po Świętokrzyskim
kwiecień 12
08:33 2017

W poniedziałek w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Św. odbył się niecodzienny trening bokserski. Poprowadził go – dla wszystkich chętnych – zawodowy pięściarz pochodzący z naszego regionu, wychowanek KSZO, były młodzieżowy mistrz świata federacji WBC i mistrz Europy federacji EBU – Mateusz Masternak. Wyjątkowość tego treningu polegała na tym, że biletem – cegiełka wstępu na zajęcia była żywność lub chemia z przeznaczeniem dla kieleckiego Schroniska dla Kobiet Ofiar Przemocy. Podobne treningi odbyły się też w Ożarowie i Opatowie, a tour Mateusza Masternaka po Świętokrzyskim zakończy się dziś w Kielcach.

Cieszymy się bardzo z kolejnej wizyty Mateusza w Ostrowcu Św. Mamy nadzieję, a już o tym rozmawialiśmy, że w przyszłości będzie też mógł tu znów zaprezentować swoje umiejętności w ringu hali przy Świętokrzyskiej. W naszym mieście jest dobra koniunktura na boks, kibice lubią oglądać naszych pięściarzy. Mateusz zaczynał przygodę z boksem w naszym klubie i cieszymy się, że zawsze pamięta o naszych młodych zawodnikach. Fajnie, że myśli też o innych. Takie akcje charytatywne, połączone z treningiem bokserskim, to nowość. Wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysł. Młodzi pięściarze KSZO na pewno dużo z tej lekcji wynieśli. Zainteresowanie było bardzo duże. Bardzo za to dziękuję – mówił wiceprezes ds. boksu KS KSZO Łukasz Dybiec.

Cała przyjemność po mojej stronie. Cieszę się, że było nas na sali bardzo dużo. Cieszę się, że z tego powodu trudno było nam się pomieścić w salce bokserskiej i musieliśmy się przenieść na główną arenę hali. Dziękuję za wszystkie datki, za wszystkie produkty, które wspólnie udało nam się zebrać, bo spotkaliśmy się tu w bardzo szczytnym celu. Działa to na pewno na korzyść mojego nazwiska, ale działa to również na korzyść naszej wspaniałej dyscypliny, jaką jest pięściarstwo. Jestem jedynym zawodnikiem, który łączy boks z akcjami charytatywnymi. To nie jest pierwsza, ale myślę, że również nie ostatnia taka akcja. Robiliśmy to już we Wrocławiu, teraz tutaj. Ciszę się, bo zainteresowanie jest coraz większe. Mam nadzieję, że to przekona pewnych ludzi do tego, by miasta i inne instytucje wspierały boks. Uważam, że boks jest na tyle piękną i szlachetną dyscypliną, że nie warto jej zaniedbywać. Mam nadzieję, że takie akcje będą powodować, że do boksu – jak to się trochę „wyświechtało” – będą się garnąć nie tylko niegrzeczni chłopcy, z trudnych rodzin, ale również nazwijmy to rodzin arystokrackich. Mam nadzieję, że będziemy zarażać naszą dyscypliną sportu różne kręgi społeczeństwa – powiedział Mateusz Masternak.

 

Komentarze

Related Articles