KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Lekcja z Wojownikami

Lekcja z Wojownikami
kwiecień 07
17:56 2017

W czwartek w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO miała miejsce niecodzienna lekcja wychowania fizycznego. W rolę nauczycieli wcielili się piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., a ich gośćmi byli uczniowie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Św.

Wyjątkowa lekcja wf-u z I-ligowymi szczypiornistami była nagrodą w konkursie, który ostrowiecki klub ogłosił przed meczem derbowym z KSSPR Końskie. Zwyciężyła szkoła, która stawiła się podczas tego wydarzenia sportowego w najliczniejszej grupie. Katolicki Zespół Edukacyjny był wtedy reprezentowany na trybunach przez 70 osób, w tym czterech opiekunów. Reprezentanci KZE dostąpili również wtedy przyjemności wprowadzania zawodników obu drużyn na boisko, co było ogromnym przeżyciem dla wszystkich przybyłych dzieci.

W niewiele mniejszej grupie, bo liczącej 47 osób, uczniowie tej placówki odwiedzili ostrowiecką halę jeszcze raz, by wziąć w zajęciach, zorganizowanych specjalnie dla nich. Uczniowie z klas I-IV KZE pod opieką swoich wychowawców Anny Łukawskiej – Wielguszewskiej i Krzysztofa Gacka oraz licznej grupy rodziców stawili się w hali przy Świętokrzyskiej 11 z nadzieją podpatrzenia z bliska swoich sportowych bohaterów, których nie tak dawno oklaskiwali w zwycięskim meczu przeciwko lokalnemu rywalowi. Nie zawiedli się. Czwórka szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – bramkarz Michał Piątkowski, rozgrywający Daniel Goliszewski oraz pomarańczowo – czarni „stranieri”, czyli białoruski rozgrywający Witalij Kożeniewski oraz litewski skrzydłowy Dmitrij Afanasjev, przeprowadzili ciekawe zajęcia, na które złożyły się gry i zabawy z elementami piłki ręcznej. Konkurs z lekcją wychowania fizycznego w tle okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, co zgodnie potwierdzili wszyscy jej bohaterowie.

Komentarze

Related Articles