Andrzej Kołton na podium Mistrzostw Polski!

Kwiecień 03
07:36 2017

Reprezentant KSZO Ostrowiec Św. Andrzej Kołton wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie w wadze do 91 kg, rozgrywanych na ringu w Człopie.

W walce eliminacyjnej ostrowczanin pokonał przez TKO w 3 rundzie Pawła Napieralskiego z zawodowej grupy Dariusza Snarskiego BKB Ekto Boxing Production Białystok, a w ćwierćfinale wysoko 5:0 wypunktował Bartłomieja Krasuskiego z Broni Radom, zapewniając sobie miejsce na podium. W półfinałowej walce uległ na punkty 1:4 Andrzejowi Szkucie z Boxing Sokółka 1:4.

Tydzień wcześniej na ringu w Kielcach rozgrywano Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie. Pięściarze KSZO wywalczyli pięć tytułów mistrzowskich, a w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugim miejscu, za gospodarzami zawodów – Rushhem. Złote medale w Kielcach wywalczyli kadetka Natalia Wrzesień (63 kg), juniorzy Angelika Strzelecka, Albert Orzeł (60 kg), Wiktor Rotmanśki (81 kg) oraz senior Andrzej Kołton (91 kg). Nasz najcięższy reprezentant w tym roku nie miał rywala, a tytuł przyznano mu z uwagi na wywalczone złoto przed rokiem.