KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Przełamanie w derbach?

Przełamanie w derbach?
marzec 25
11:38 2017

Dziś o godzinie 17.30 w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO dojdzie do meczu derbowego województwa Świętokrzyskiego w rozgrywkach I ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni trenerów Tomasza Radowieckiego i Mariusza Jurasika zmierzą się z KSSPR Końskie.

Tabela wskazuje na faworyta zespół gości. Podopieczni trenera Michała Przybylskiego z 23 punktami na koncie plasują się na wysokim piątym miejscu. Historia wzajemnych potyczek również każe upratrywać w roli faworyta drużynę z Końskich. To spotkanie będzie szóstym ligowym pojedynkiem obu ekip na poziomie I ligi. Bilans dotychczas rozegranych spotkań nie jest korzystny dla KSZO. Ostrowczanie wygrali tylko raz (w sezonie 2014/15), a przegrali czterokrotnie. KSZO dwukrotnie mierzył się też z konecczanami w II lidze, tylko że wówczas naprzeciwko ostrowieckich zawodników stawały rezerwy KSSPR Końskie. Oba pojedynki zakończyły się wygraną KSZO. Spośród obecnie grających w KSZO zawodników w potyczkach z zespołem z Końskich udane mecze zaliczali Dmitrij Afanasjev (18 bramek), Witalij Kożeniewski (16 bramek) i Paweł Kwiatkowski (11 bramek).

Tabela – tabelą, statystyki – statystykami, ale derby zwykle rządzą się swoimi prawami. Kibice w Ostrowcu Św. mają też prawo mieć nadzieję, że w zespole KSZO zadziała efekt „nowej miotły” i ostrowieccy Wojownicy postarają się o niespodziankę, chcąc się pokazać z dobrej strony przed debiutującym w roli szkoleniowca KSZO legendą polskiego szczypiorniaka – Mariuszem Jurasikem.

Działacze ostrowieckiego klubu przygotowali na derbowe spotkanie z KSSPR Końskie kilka niespodzianek. Wszyscy kibice, którzy tego samego dnia zdecydują się też pójść na mecz piłkarzy nożnych KP KSZO Ostrowiec Św. (początek o godzinie 15), będą mogli – za okazaniem wejściówki ze stadionu – wejść na mecz piłkarzy ręcznych za darmo. Animacje dla najmłodszych kibiców KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zorganizuje podczas meczu na trybunach hali popularny Klaun Franio. Przypominamy, że dzieci na mecze piłkarzy ręcznych wchodzą za darmo.

Komentarze

Related Articles