KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

KSZO wysoko w punktacji klubowej Mistrzostw Polski 15-latków

KSZO wysoko w punktacji klubowej Mistrzostw Polski 15-latków
Marzec 06
11:42 2017

Przez trzy dni na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. rywalizowano o medale Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat. Liczną reprezentację (aż 18 osób) wystawili w zawodach gospodarze – KSZO. Choć ostrowczanie nie zdołali na swoim basenie sięgnąć choćby po jeden medal, to w klasyfikacji punktowej uplasowali się w najlepszej dziesiątce klubów.

Punktację klubową wygrali reprezentanci G-8 Bielany Warszawa (250pkt) i wyprzedzili Unię Oświęcim (223), BUKS Warszawa (189), Victorię Racibórz (159), Morenę Gdańsk (135), MKP Szczecin (132), Słowiankę Gorzów Wlkp. (107), Kormorana Olsztyn (106), Olimpijczyka Lublin (99) oraz KSZO Ostrowiec (92).

Najlepszym zawodnikiem czempionatu kraju juniorów 15-letnich w Ostrowcu Św. został Filip Orlicz (G-8 Bielany Warszawa), który uzyskał 738 punktów za wynik 1:49.93, osiągnięty w konkurencji 200m stylem dowolnym. Orlicz został też zwycięzcą rankingu multimedalistów, z pięcioma złotymi medalami i jednym srebrnym krążkiem na koncie.
Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Zuzanna Herasimowicz (UKS Dwójka Morena Gdańsk), która za swój start w finale 200m stylem grzbietowym (2:13.14) zdobyła 718 punktów.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli reprezentanci klubu G-8 Bielany Warszawa, którzy zdobyli łącznie dwanaście krążków (8 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe). Na drugiej lokacie uplasowali się zawodnicy BUKS Warszawa z jedenastoma medalami, a na trzeciej Dwójki Morena Gdańsk (9 medali).

Najbliżej wywalczenia medalu dla KSZO byli Aleksandra Banaczkowska i Jakub Wilk, którzy w swoim koronnych konkurencjach otarli się o podium. Banaczkowska była czwarta na 200m stylem klasycznym (2:35.22), a Wilk piaty na 200m stylem dowolnym (1:56.74).

Wyniki pływaków KSZO:

1 dzień – Eliminacje
50m dowolny dziewcząt:
20. Błaszkiewicz Wiktoria 28.09
60. Nowak Adrianna 29.01
71. Matracka Anastazja 29.28
78. Boroń Paulina 29.39
96. Przygoda Natalia 29.94
50m dowolny chłopców:
15. Wilk Jakub 24.97
93. Auguścik Daniel 26.77
150. Grad Korneliusz 28.48
164. Barański Bartosz 29.06
50m klasyczny dziewcząt:
59. Sady Julia 37.76
68. Kowalska Karolina 38.69
50m klasyczny chłopców:
12. Klimas Michał 31.46
64. Świątek Bartosz 35.06
100m motylkowy dziewcząt:
14. Błaszkiewicz Wiktoria 1:07.24
39. Matracka Anastazja 1:11.42
100m motylkowy chłopców:
63. Kesler Marcin 1:06.86
67. Świątek Bartosz 1:07.39
78. Barański Bartosz 1:13.10
200m dowolny dziewcząt:
6. Boroń Paulina 2:14.44
46. Nowak Adrianna 2:17.86
60. Przygoda Natalia 2:20.24
200m dowolny chłopców:
5. Wilk Jakub 1:57.27
57. Wykierski Jakub 2:07.21
58. Auguścik Daniel 2:07.33
69. Kępiński Paweł 2:08.66
200m grzbietowy chłopców:
47. Wykierski Jakub 2:24.93
52. Grad Korneliusz 2:29.50
400m zmienny dziewcząt:
8. Banaczkowska Aleksandra 5:03.66
23. Kurasińska Oliwia 5:27.54
400m zmienny chłopców:
31. Kesler Marcin 5:08.52

1 dzień – Finały
50m dowolny dziewcząt:
14. Błaszkiewicz Wiktoria 27.68
50m dowolny chłopców:
13. Wilk Jakub 24.98
50m klasyczny chłopców:
15. Klimas Michał 31.38
100m motylkowy dziewcząt:
13. Błaszkiewicz Wiktoria 1:06.90
200m dowolny chłopców:
5. Wilk Jakub 1:56.74
400m zmienny dziewcząt:
10. Banaczkowska Aleksandra 5:04.29
4 x 200m dowolny
6. KSZO 1 (Błaszkiewicz Wiktoria, Boroń Paulina, Nowak Adrianna, Banaczkowska Aleksandra) 9:00.74
4 x 200m dowolny
14. KSZO 1 (Wilk Jakub, Kępiński Paweł, Wykierski Jakub, Auguścik Daniel) 8:27.62
21. KSZO 2 (Kesler Marcin, Barański Bartosz, Grad Korneliusz, Świątek Bartosz) 9:06.29

2 dzień – Eliminacje
50m motylkowy dziewcząt:
13. Błaszkiewicz Wiktoria 29.80
51. Matracka Anastazja 31.78
79. Przygoda Natalia 33.29
93. Sady Julia 36.00
50m motylkowy chłopców:
60. Wilk Jakub 28.63
72. Kępiński Paweł 29.42
98. Auguścik Daniel 30.31
105. Kesler Marcin 30.74
107. Świątek Bartosz 30.78
125. Barański Bartosz 31.91
50m grzbietowy dziewcząt:
67. Błaszkiewicz Wiktoria 34.15
70. Matracka Anastazja 34.44
50m grzbietowy chłopców:
53. Grad Korneliusz 31.35
400m dowolny dziewcząt:
37. Boroń Paulina 4:47.80
400m dowolny chłopców:
60. Auguścik Daniel 4:29.94
66. Kępiński Paweł 4:33.04
74. Wykierski Jakub 4:36.07
50m motylkowy dziewcząt – Repasaże do eliminacji:
1. Błaszkiewicz Wiktoria 29.22
200m klasyczny dziewcząt:
4. Banaczkowska Aleksandra 2:37.41
49. Sady Julia 2:58.68
50. Kowalska Karolina 2:58.84
200m klasyczny chłopców:
9. Klimas Michał 2:27.99
43. Świątek Bartosz 2:44.99
200m zmienny dziewcząt:
15. Banaczkowska Aleksandra 2:27.72
40. Kurasińska Oliwia 2:38.61
200m zmienny chłopców:
50. Kesler Marcin 2:27.52

2 dzień – Finały
50m motylkowy dziewcząt:
10. Błaszkiewicz Wiktoria 29.91
200m klasyczny dziewcząt:
4. Banaczkowska Aleksandra 2:35.22
200m klasyczny chłopców:
8. Klimas Michał 2:26.89
200m zmienny dziewcząt:
14. Banaczkowska Aleksandra 2:27.24
4 x 100m dowolny dziewcząt:
9. KSZO 1 (Błaszkiewicz Wiktoria, Boroń Paulina, Nowak Adrianna, Banaczkowska Aleksandra) 4:09.87
23. KSZO 2 (Matracka Anastazja, Kurasińska Oliwia, Kowalska Karolina, Sady Julia) 4:31.63
4 x 100m dowolny chłopców:
8. KSZO 1 (Wilk Jakub, Klimas Michał, Wykierski Jakub, Auguścik Daniel) 3:47.10
24. KSZO 2 (Kesler Marcin, Kępiński Paweł, Grad Korneliusz, Świątek Bartosz) 4:03.14

3 dzień – Eliminacje
200m motylkowy chłopców:
40. Kesler Marcin 2:27.85
42. Kępiński Paweł 2:30.28
100m dowolny dziewcząt:
33. Błaszkiewicz Wiktoria 1:02.05
36. Boroń Paulina 1:02.27
51. Nowak Adrianna 1:03.72
100m dowolny chłopców:
14. Wilk Jakub 54.78
78. Auguścik Daniel 58.94
124. Grad Korneliusz 1:02.33
139. Barański Bartosz 1:04.45
100m grzbietowy chłopców:
52. Grad Korneliusz 1:07.85
54. Wykierski Jakub 1:08.19
100m klasyczny dziewcząt:
10. Banaczkowska Aleksandra 1:14.77
59. Sady Julia 1:24.03
62. Kowalska Karolina 1:25.17
100m klasyczny chłopców:
10. Klimas Michał 1:08.03
55. Świątek Bartosz 1:16.32
100m zmienny dziewcząt:
18. Banaczkowska Aleksandra 1:10.08
56. Matracka Anastazja 1:15.82
66. Sady Julia 1:20.35
100m zmienny chłopców:
77. Barański Bartosz 1:12.64
800m dowolny dziewcząt:
32. Boroń Paulina 9:53.68
34. Kurasińska 10:02.25
1500m dowolny chłopców:
31. Wykierski Jakub 17:53.70
32. Kępiński Paweł 17:54.77

3 dzień – Finały
100m dowolny chłopców:
14. Wilk Jakub 55.36
100m klasyczny dziewcząt:
8. Banaczkowska Aleksandra 1:14.67
100m klasyczny chłopców:
10. Klimas Michał 1:08.41
100m zmienny dziewcząt:
16. Banaczkowska Aleksandra 1:09.30
4 x 100m zmienny dziewcząt:
8. KSZO 1 (Matracka Anastazja, Banaczkowska Aleksandra, Błaszkiewicz Wiktoria, Boroń Paulina) 4:39.26
21. KSZO 2 (Sady Julia, Kowalska Karolina, Kurasińska Oliwia, Nowak Adrianna) 5:05.28
4 x 100m zmienny chłopców:
13. KSZO 1 (Grad Korneliusz, Klimas Michał, Kesler Marcin, Wilk Jakub) 4:17.64
19. KSZO 2 (Wykierski Jakub, Świątek Bartosz, Kępiński Paweł, Auguścik Daniel) 4:26.79

Komentarze

Related Articles