KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Pięściarskie święto w Ostrowcu Św.

Pięściarskie święto w Ostrowcu Św.
luty 23
08:13 2017

Już 3 marca w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO czeka nas duże wydarzenie pięściarskie. Polski Związek Bokserski właśnie w Ostrowcu Św. zaplanował na ten dzień inaugurację cyklu międzynarodowych meczów pt. „Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego”. Rywalami reprezentacji Polski będzie w naszym mieście bardzo silna ekipa Białorusi.

Bilety na to ciekawie zapowiadające się wydarzenie (od 10zł) można nabywać na portierni hali KSZO, portalu kasowym Pływalni Rawszczyzna oraz sklepach sportowych Active Zone, Centrum Sport i Hi-Sport.

Trener reprezentacji Polski Karol Chabros chce postawić w tych meczach na najlepszych zawodników. W wadze do 49 kg ma wystąpić Jakub Słomiński, w wadze do 52 kg Maciej Jóźwik, w wadze do 56 kg Adrian Kowal lub Jarosław Iwanow, w wadze do 60 kg Radomir Obruśniak, w wadze do 64 kg Mateusz Polski, w wadze do 69 kg Damian Kiwior, w wadze do 75 kg Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec, w wadze do 81 kg Arkadiusz Szwedowicz i Mateusz Goiński, w wadze do 91 kg Igor Jakubowski, a wadze +91 kg Kamil Bodzioch.

Reprezentacja Polski zmierzy się ponadto z Niemcami (21 kwietnia), Rosją (26 maja). Irlandią (22 września) i Turcją (27 października), a transmisje z meczów prawdopodobniej przeprowadzi TVP Sport.

Przed meczem, w walkach sparingowych i pokazowych, wystąpi także dwóch pięściarzy KSZO: Albert Orzeł i Andrzej Kołton.

W najbliższym czasie odbędą się jeszcze co najmniej dwie konferencje prasowe wraz z oficjalnym ważeniem zawodników i pokazowym treningiem, które odbędą się w Galerii Ostrowiec.

Starty ostrowieckich pięściarzy w zawodach krajowych i regionalnych są możliwe dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski w zakresie promocji miasta poprzez sport. Najlepsi zawodnicy uzyskują znakomite wyniki, co ich kwalifikuje do reprezentowania Polski. Uzyskiwanie tak znaczących wyników jest możliwe dzięki korzystaniu z doskonałej bazy sportowej, udostępnianej na potrzeby treningów i organizowanych zawodów przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Występy zawodników sekcji boksu KS KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

Komentarze

Related Articles