KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Sebastian Gierada z brązem wśród seniorów!

Sebastian Gierada z brązem wśród seniorów!
listopad 21
11:13 2016

Sukcesem Sebastiana Gierady zakończyły się dla KSZO LXXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie, które odbywały się na ringu w Sokółce. 19-letni ostrowczanin wywalczył w swoim seniorskim debiucie brązy medal w kategorii wagowej 56kg.

Sebastian Gierada rozpoczął swój debiutancki udział w Mistrzostwach Polski seniorów od walki ćwierćfinałowej. Od początku zaznaczyła się jego duża przewaga nad Marcinem Kasprowiczem z NOSiRu Nowy Dwór Mazowiecki. W trzeciej rundzie zawodnik KSZO zastopował swojego rywala, fundując mu przy tym ciężki nokdaun. Kasprowicz długo nie podnosił się z ringu, zniesiony ostatecznie na noszach. Gierada ostatecznie nie wyszedł do walki półfinałowej z Adrianem Kowalem (BKS Olimp Lublin) i zakończył udział w mistrzostwach z brązowym medalem. Kowal, zawodnik Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing, bez problemu wygrał finałową walkę, zdobywając tytuł mistrzowski.

W Sokółce KSZO reprezentował również Damian Falecki. W walce eliminacyjnej w kategorii wagowej 69kg Falecki wypunktował 5:0 Szymona Kamińskiego (OSiR Suwałki). W ćwierćfinale, którego stawką był już medal, ostrowczanin uległ na punkty późniejszemu złotemu medaliście Damianowi Kiwiorowi (PTB Tiger Tarnów), przegrywając 0:5.

Niebawem kibice w Ostrowcu Św. będą mogli znów zobaczyć w akcji pięściarzy KSZO. W najbliższy piątek – 25 listopada (od godziny 16.30) w hali MOSiR odbędzie się XXI Turniej im. Bronisława Kubickiego. Walki pięściarzy uatrakcyjnią pokazy laserów i występy artystyczne. Wstęp na turniej będzie bezpłatny.

XXI_Turniej_Bronislawa_Kubickiego_plakat

Komentarze

Related Articles