KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Lider zaprasza na mecz z beniaminkiem

Lider zaprasza na mecz z beniaminkiem
wrzesień 23
14:43 2016

W sobotę o godzinie 18 piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zagrają po raz drugi we własnej hali w bieżącym sezonie. Do Ostrowca Św. przyjeżdża beniaminek I ligi – ASPR Zawadzkie, który po dwóch kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym plasuje się na 12. miejscu w tabeli.

ASPR Zawadzkie w ubiegłym sezonie wygrał rozgrywki w IV grupie II ligi, wyprzedzając na finiszu naszego niedawnego rywala – Vive Tauron II Kielce (kielczanie awans wywalczyli po barażach). W wyższej lidze wystartowali jednak niewiele lepiej od rezerw mistrza kraju, przegrywając dwa pierwsze mecze. Na inaugurację beniaminek z województwa opolskiego uległ w Chrzanowie 25:33. Tydzień później – już we własnej hali – ASPR zaprezentował się zdecydowanie lepiej i mocno nastraszył faworyzowany SPR PWSZ Tarnów. Szczypiorniści z Zawadzkich długo posiadali inicjatywę w meczu, ale w drugiej połowie przegrali rywalizację z … golkiperem zespołu gości i ostatecznie musieli uznać wyższość tarnowian, ulegając 30:33.

W zdecydowanie lepszych nastrojach do sobotniego meczu przystąpią gospodarze. Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego rozpoczęli sezon znakomicie, od dwóch zwycięstw w I lidze i wygranej w okręgowym Pucharze Polski. W meczu przeciwko ASPR ostrowczanie będą bronić pozycji lidera I ligi. W takiej roli przed własną publicznością jeszcze w trzyletniej historii występów na zapleczu PGNiG Superligi nie występowali. Należy zatem mieć nadzieję, że fani dopiszą w sobotę pod względem frekwencji i dopingiem poniosą ostrowieckich Wojowników do kolejnej wiktorii. Podobnie jak podczas inauguracji, do rąk kibiców wraz z biletem trafi meczowy program, przygotowany przez „Drużynę Wsparcia KSZO Handball”, czyli nieformalną grupę fanów, którzy wzięli na swoje barki wsparcie ostrowieckich szczypiornistów od strony szeroko rozumianego marketingu.

Komentarze

Related Articles