KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Sporo nowych twarzy na pierwszych treningach KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

Sporo nowych twarzy na pierwszych treningach KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.
sierpień 05
22:04 2016

Piłkarze ręczni I-ligowego KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zainaugurowali przygotowania do sezonu 2016/2017. Na pierwszych zajęciach pojawiło się wielu nowych zawodników. Jedni już związali się z KSZO, inni będą chcieli do tego przekonać trenera i władze klubu.

W drużynie ostrowieckich szczypiornistów doszło do wielu zmian. Po zakończeniu ubiegłego sezonu z drużyną KSZO rozstali się Adrian Wojkowski (Ostrovia Ostrów Wlkp.), Szymon Fugiel (Padwa Zamość) i Konrad Bajwoluk (Czuwaj Przemyśl). W trakcie minionego sezonu w KSZO zrezygnowano z usług Kamila Buchcica i Mateusza Mazura. W ich miejsce zakontraktowano już sześciu zawodników. Są to 26-letni Mateusz Antolak (kołowy, AZS AWF Biała Podlaska), 24-letni Mateusz Rutkowski (kołowy, AZS UW Warszawa), 25-letni Wojciech Czuwara (skrzydłowy, Siódemka Miedź Legnica), 19-letni Daniel Goliszewski (rozgrywający, Orlen Wisła Płock) oraz 23-letni Kacper Król (skrzydłowy, MOSiR Bochnia). Do Ostrowca Św., po okresie wypożyczenia do Warszawianki, wraca wychowanek KSZO, 21-letni rozgrywający Kamil Kieloch.

Kadra ostrowieckiego I-ligowca nie jest jeszcze zamknięta. Na pierwszych treningach KSZO pojawiło się kilku zawodników, którym trener Aleksander Malinowski chce się bliżej przyjrzeć i na podstawie tych obserwacji wspólnie z zarządem klubu podjąć decyzje o ewentualnych dalszych transferach. W przyszłym tygodniu spodziewany jest przyjazd kolejnych szczypiornistów zainteresowanych grą w KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

Znamy już wstępny harmonogram gier sparingowych podopiecznych trenera Aleksandra Malinowskiego. Pierwszy test-mecz ostrowczanie rozegrają 17 sierpnia w Radomiu. W dniach 20-21 sierpnia wezmą udział w turnieju w Końskich. 24 sierpnia zmierzą się z zespołem Stali Mielec, z która mieli zainaugurować I-ligowy sezon 2016/2017, ale wobec otrzymania przez drużynę z Mielca licencji na grę w tworzonej od zbliżającego się sezonu zawodowej ekstraklasie ostrowczanie w pierwszej kolejce najprawdopodobniej będą pauzować. Sparingowe granie Pomarańczowo – Czarni zakończą udziałem w dwóch turniejach – 27 sierpnia w Ostrowcu Św. i 3 września w Sandomierzu.

Komentarze

Related Articles