KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Aktualności

Kadra siatkarek KSZO ustalona

Kadra siatkarek KSZO ustalona
sierpień 03
08:49 2016

Kadra siatkarek KSZO Ostrowiec Św. liczyć będzie w sezonie 2016/2017 15 zawodniczek. Wiadomo już z jakimi numerami na koszulkach zagrają zawodniczki w rozgrywkach Orlen Ligi.

Zmian jest kilka. Czas pokaże, czy to dobre zmiany. Rolą każdego trenera i myślą na dłuższy odcinek jest utrzymanie większości zawodniczek, dokładanie tych najbardziej wartościowych i dojrzałych sportowo, by zespół się rozwijał – mówi trener siatkarek KSZO Dariusz Parkitny. – Czasami różne czynniki powodują, że zawodniczki od nas odchodzą. Mieliśmy w ubiegłym sezonie dużo młodzieży, która zrobiła spory postęp i inne kluby były zainteresowane ich osobami. Nie byliśmy w stanie ich zatrzymać i musieliśmy się liczyć z tym, że będziemy musieli ściągać nowe zawodniczki. Nowe zawodniczki są trochę starsze i bardziej dojrzałe, a część z jeszcze dużą możliwością rozwoju. Zbudowaliśmy zespół z większym potencjałem wzrostu niż w ubiegłym sezonie. Zaczynając na środkowych, a skończywszy na przyjęciu, które generalnie niewiele się zmieniło, bo wciąż mamy Dorotę Ściurkę i Roksanę Brzóskę. Dołożyliśmy do tego Joasię Kapturską, którą będę chciał przestawić na przyjęcie, bo już grała na tej pozycji. Na atak pozyskaliśmy dziewczynę, można powiedzieć dla nas bardzo egzotyczną, bo pierwszy raz w Ostrowcu Św. zagra zawodniczka z Trynidadu i Tobago. Ma jeszcze małe doświadczenie jeśli chodzi o zagraniczne występy, bo grała głównie w rozgrywkach akademickich w USA, ale posiada bardzo duży potencjał, bo pułap w ataku ma na poziomie męskiej siatkówki, aż 320cm. Wiążemy z tą zawodniczką duże nadzieje. Powróciliśmy do Magdy Soter, która grała już u nas w I lidze, w sezonie kiedy wywalczyliśmy awans. Do tego mamy Zuzię Czyżnielewską, która wraca po kontuzji. Jest już w pełni zdrowa. Była przebadana przez naszego głównego fizjoterapeutę, który wydał na temat jej zdrowia bardzo dobre opinie. To też jest bardzo dobra zawodniczka, która po prostu miała trochę pecha w życiu. Mam nadzieję, że w KSZO odbuduje się. Nasza gra będzie bardziej dojrzała i będzie się opierała na wyższym pułapie, przede wszystkim w bloku. Nasze decyzje były podejmowane pod tym właśnie kątem, byśmy mieli więcej możliwości taktycznych w obronie i później ewentualnie bardzo silny atak. Na tym chcemy bazować w nadchodzącym sezonie i mam nadzieję, że nam się to wszystko dobrze poukłada – ocenia szkoleniowiec.

Kadra KSZO (w nawiasie numer na koszulce): Roksana Brzóska (1), Kamila Colik (2), Ewelina Polak (3), Paulina Stroiwąs (4), Dorota Ściurka (5), Joanna  Kapturska (6), Paulina Szpak (7), Magdalena Soter (8), Delicia Pierre (9), Volha Pauliukouskaya (10), Zuzanna Czyżnielewska (11), Sava Thaka (12), Julia Piotrowska (14), Joanna Ciesielczyk (15), Zuzanna Urbańska (16).

Siatkarki KSZO rozpoczną przygotowania 8 sierpnia. Na 2 września (piątek) przymierzana jest oficjalna prezentacja drużyny w hali MOSiRu. Siatkarki KSZO będą przygotowywać się w Ostrowcu Św. Na wrzesień planowany jest też udział w trzech turniejach.

Jeden taki turniej, w dniach 23-25 września, mamy już zaplanowany w Ostrowcu Św. Będzie jedna ekipa zagraniczna, będzie Muszyna, Rzeszów i Bielsko-Biała. To są drużyny potwierdzone już na 100 procent. Cały cykl wrześniowy, jeśli chodzi o turnieje, mamy już przygotowany. Zanim zagramy u siebie, pojedziemy do Gliwic, gdzie w dniach 16-18 września będzie sześć zespołów, w tym cztery zagraniczne. Na koniec, w dniach 30 września – 2 października, rozegramy turniej w Rzeszowie – mówi o planach siatkarek KSZO trener Dariusz Parkitny.

Komentarze

Related Articles