Dwa medale dla KSZO podczas ostrowieckich mistrzostw 16-latków

Lipiec 18
09:56 2016

Przez trzy dni 305 młodych zawodników i zawodniczek ze 103 klubów z całego kraju rywalizowało na Pływalni Rawszczyzna o medale Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 16 lat. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli reprezentanci klubu G-8 Bielany Warszawa, którzy zwyciężyli w punktacji klubowej oraz Trójki Łódź, którzy okazali się najlepsi w klasyfikacji medalowej. Radosne chwile przeżywali również miejscowi kibice, a to za sprawą Julia Szafrańskiej, która wywalczyła dla KSZO Ostrowiec Św. dwa brązowe medale – na 400 i 800 metrów stylem dowolnym.

Od 15 do 17 lipca na Pływalni Rawszczyzna rozdano 68 kompletów medali. Podzielili je między sobą reprezentanci 32 klubów. Najwięcej padło łupem G-8 Bielany Warszawa (14), ale klasyfikację medalową wygrała Trójka Łódź, której pływacy najczęściej stawali na najwyższym stopniu podium (sześciokrotnie, w sumie 11 medali). KSZO z dwoma brązowymi medalami wywalczonymi przez Julię Szafrańską uplasował się na 24 miejscu. Najwięcej medali w Ostrowcu Św. indywidualnie wywalczyli Aleksandra Polańska z UKS GOS Raszyn (pięć, w tym cztery złote i jeden srebrny) i Jan Kałusowski z Trójki Łódź (cztery złote).

W klasyfikacji klubowej bezkonkurencyjni okazali się pływacy G-8 Bielany Warszawa, którzy zgromadzili na swoim koncie 322 punkty i o 64 wyprzedzili Unię Oświęcim oraz o 75 Trójkę Łódź i MKP Szczecin. KSZO Ostrowiec Św. uplasował się w tej rywalizacji na 32 miejscu (48pkt). W sumie podczas ostrowieckich mistrzostw punktowało 93 kluby. Najlepszymi zawodnikami mistrzostw (najlepszy wynik wg punktów) okazali się Piotr Siemiński (UKS Żoliborz Warszawa) wśród chłopców i Julia Koluch (UKS Kapry Armexim Pruszków) wśród dziewcząt.

W Ostrowcu Św. zanotowano sześć nowych rekordów Polski. W konkurencjach indywidualnych w tabelach rekordów zapisali się Karol Młynarczyk z G-8 Bielany Warszawa, który czasem 1:51.87 poprawił dotychczasowy rekord na 200m stylem dowolnym 16-latków oraz Jan Kałusowski z Trójki Łódź, który czasem 4:26.91 wymazał dotychczasowy najlepszy czas 16-latków na 400m stylem zmiennym. O nowe rekordy Polski postarały się też męskie sztafety. Drużyna G8 Bielany Warszawa biła rekordy 16-latków w rywalizacji 4x100m dowolnym (3:33.08) i 4x100m zmiennym (3:54.55), a Śląsk Wrocław czasem 7:44.73 poprawił rekordy na 4x200m dowolnym w dwóch kategoriach wiekowych (16 i 17 lat).